استارتاپ Theranica: کنترل میگرن در دستان شما

0 616

استارتاپ ترانیکا تولیدکننده‌ی درمان‌های دیجیتالی تجویزی است که تجهیزات پوشیدنی پیشرفته‌ای برای میگرن و دیگر شرایط درد ارائه می‌کند.

کشور فلسطین اشغالی
سال تاسیس 2016
وبسایت

https://theranica.com

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

سردرد ميگرنی یکی از انواع شايع سردرد است كه سبب تغييرات قابل توجهی در شرايط  زندگي فرد مبتلا می‌شود. فرد بیمار در بسیاری از بخش‌های فردی، اجتماعی و شغلی زندگی خود دچار افت عملکردی شده و لذا درمان و پيگيري این مشکل كيفيت زندگی او ارتقا خواهد داد.

روش‌های درمانی که در حال حاضر برای این عارضه ارائه می‌شود شامل تجویز دارو، تزریق بوتاکس، درمان با TMS  (تحریک مغناطیسی فراجمجمه‌ای) و طب فیزیکی درد است. این درمان‌ها ممکن است اعتیادآور یا دارای عوارض جانبی، تهاجمی، مستلزم صرف زمان و گران‌قیمت باشند.

Nerivio، محصول پرچم‌دار استارتاپ ترانیکا در کنترل درد میگرن

ترانیکا (Theranica) یک شرکت درمان دیجیتال تجویزی با هدف تولید تجهیزات الکترونیکی مؤثر، ایمن، مقرون به صرفه و با عوارض کم برای شرایط درد است. محصول پرچم‌دار این شرکت که برنده‌ی جوایزی شده است، نریویو (Nerivio ) نام دارد. اولین دستگاه پوشیدنی تجویزی قابل کنترل با تلفن همراه هوشمند که برای درمان میگرن حاد تاییدیه‌ی FDA دریافت کرده است. 

این دستگاه به بخش فوقانی بازو متصل می‌شود و با فرستادن پالس‌های الکتریکی به داخل پوست یک پاسخ «مدولاسیون درد شرطی» ایجاد می‌کند. نریویو  اعصاب حسی خاصی را در بازو تحریک می‌‌کند که به محرک‌های ایجادکننده‌ی درد، پاسخ می‌دهد. تحریک ایجادشده به اندازه‌ای است که این حسگر را فعال نماید اما آنقدر قوی نیست که ایجاد درد نماید. با تحریک شدن این حسگر، سیگنالی به ساقه‌ی مغز فرستاده می‌شود که منجر به تحریک شدن مسیر مهاری درد نزولی (Descending pain inhibitory pathway) و فعال شدن مرکز تنظیم درد در ساقه‌ی مغز می‌گردد. در نتیجه با ترشح سروتونین و نورآدرنالین مسیر انتقال پیام‌های درد ناشی از میگرن را مسدود می‌کند. 

نریویو توسط یک اپلیکیشن کاربرپسند کنترل می‌شود. اپلیکیشن درمان‌های شخصی ارائه کرده و شامل یک بخش یادداشت روزانه برای پیگیری جلسات درمان و سردردهای میگرنی است. برای بهبود مدیریت میگرن می‌توان این دفترچه را با متخصصان مراقبت سلامت به اشتراک گذاشت.

 

آنچه Nerivio را متفاوت می‌کند

  • غیردارویی و غیراعتیادآور
  • غیرتهاجمی و بدون عوارض
  • قابل کنترل و برنامه‌ریزی با تلفن همراه هوشمند

Nerivio چه تاثیری بر کیفیت زندگی مشتریان خود گذاشته است؟

نریویو مجوز FDA را برای استفاده در درمان حاد میگرن دریافت کرده و در حال حاضر تحت بررسی FDA برای استفاده در شرایط میگرن مزمن است. این دستگاه در فهرست ۱۰۰ اختراع برتر سال ۲۰۱۹مجله‌ی TIME قرار داشته است.

دستگاه در حال حاضر با تجویز پزشک و از طریق داروخانه‌های تخصصی در ایالات متحده در دسترس است. همچنین از طریق شرکت‌های پزشکی از راه دور Cove و UpScript نیز می‌توان این محصول را دریافت کرد. برای استفاده از این دستگاه به نسخه‌ی پزشک نیاز است.

در مطالعه‌ای که در ژورنال Pain & Therapy چاپ شده، سودمندی این دستگاه برای کنترل میگرن مزمن بررسی شده است. در این تحقیق ۳۸ سوژه که حداقل ۱۵ روز در ماه سردرد با این محصول و بدون آن را تجربه می‌کردند، مشارکت داشتند. ۷۳.۷٪ از شرکت‌کنندگان ظرف ۲ ساعت تسکین درد را تجربه کردند و در ۲۶.۴٪  از افراد حداقل در نیمی از درمان‌ها، درد از بین رفت.

کنترل میگرن

مدل درآمدی استارتاپ Theranica چیست؟

این استارتاپ ۲ دسته‌ی بیماران و متخصصان سلامت را هدف بازاریابی محصولات خود قرار داده است. از سوی دیگر برخی شرکت‌های پزشکی از راه دور که بسته‌های درمانی برای میگرن و سردرد ارائه می‌کنند نیز مخاطب این محصول هستند. بنابراین این شرکت از ۲ مدل درآمدی B2B و B2C بهره می‌برد.

هر دستگاه ۱۲ جلسه درمان را فراهم می‌‌‌کند. پس از پایان استفاده، این وسیله بازیافت شده و دستگاه جدید پرشده‌ای به کاربر تحویل داده می‌شود. این روش اقتصادی‌ترین گزینه‌ در بازار است.

استارتاپ Theranica در جذب سرمایه چگونه عمل کرده است؟

این استارتاپ طی ۳ دوره سرمایه‌گذاری، در مجموع ۴۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و در سری B قرار دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.