کنترل سلامت در دستان بیمار

0 364

رو یک استارتاپ تله‌هلث است که کلیه‌ی خدمات مراقبتی را تحت سه کلینیک‌ سلامت دیجیتال برای سلامت زنان، مردان و ترک اعتیاد و یک شبکه‌‌ی داروخانه‌ای آنلاین ارائه می‌کند.

کشور

امریکا

سال تاسیس

2017

وب‌سایت

https://ro.co

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

پزشکی سنتی و ویزیت‌های حضوری در بسیاری از موارد شرایط دشوار و محدودیت‌هایی را برای بیماران ایجاد می‌کنند. از جمله این مشکلات می‌توان به محدودیت در زمان و مکان دسترسی به پزشک متخصص و هزینه‌‌های بالای خدمات درمانی اشاره کرد. دسترسی به پزشک در مناطق محروم، دورافتاده و برای افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند از این هم دشوارتر  است. زمان‌های انتظار طولانی در کلینیک‌ها و قرار گرفتن در معرض پاتوژن‌ها نیز شرایط نامناسبی را بر بیماران تحمیل می‌کند. از سوی پزشک نیز صرف زمان زیاد برای رسیدگی به تک تک بیماران و بررسی تاریخچه و زمینه‌های بیماری، رسیدگی باکیفیت به بیمارانی که نیازهای ویژه دارند را غیرممکن می‌سازد.

استارتاپ تله‌هلث «رو» نیازهای بیمار در تمام مراحل مراقبت بهداشتی را پوشش می‌دهد.

رو یک شرکت سلامت مأموریت- محور است که تمام خدمات از تشخیص آنلاین تا تحویل دارو را مدیریت می‌کند. هدف رو این است که تبدیل به اولین گزینه‌ی تماس بیماران در زمان نیاز به هر نوعی از خدمات سلامت باشد. بیماران از پلتفرم دیجیتال این شرکت برای ارتباط با تیم مراقبت استفاده می‌کنند. این فناوری پزشکان را توانمند می‌سازد مراقبت‌های باکیفیت و مقرون به صرفه را در هر زمان و هر جایی که بیماران نیاز بیشتری دارند ارائه دهند. پلتفرم رو با جمع‌آوری تاریخچه‌ی بیمار، برجسته ساختن ریسک فاکتورهای رایج، نشانه‌گذاری موارد منع مصرف و بررسی مداوم بیماران، باعث می‌شود مراقبت‌های سلامت کارآمدتر شوند. پزشکان زمان بیشتری را برای رسیدگی به نیازهای خاص هر بیمار صرف می‌کنند.

شرکت رو علاوه بر مراقبت‌های عمومی، سه سرویس جداگانه‌ی رومن (Roman) برای سلامت مردان، روری (Rory) برای سلامت زنان و زی‌رو (Zero) برای مبارزه با اعتیاد را جهت پاسخ‌دهی به نیازهای اختصاصی راه‌اندازی کرده است. این سه کلینیک حدود 20 وضعیت مختلف از جمله مسائل مربوط به سلامت جنسی، کاهش وزن، پوست و آلرژی را پوشش می‌دهند.

همچنین رو شبکه توزیع‌یافته‌ای از داروخانه‌ها در سراسر کشور ایجاد کرده که درمان‌های شخصی‌ را به صورت مستقیم درب منزل تحویل می‌دهند. با پرداخت هزینه‌ی 5 دلار در ماه، بیش از 500 داروی قابل خریداری است.

 این استارتاپ همچنان در حال توسعه و گسترش خدمات خود است و اخیرا انجام تست‌های آزمایشگاهی در منزل را نیز به خدمات خود اضافه کرده است.

چه ویژگی این استارتاپ را نسبت به رقبا برجسته می‌سازد؟

1- پوشش‌دهی کلیه‌ی مراحل تشخیص و درمان تا تحویل دارو

2- کاهش هزینه‌های بیمار

3- توانمندسازی پزشکان از طریق فناوری دیجیتالی

روند گسترش خدمات و درآمدزایی شرکت «رو»:

اوایل سال 2020، شرکت رو توانست برای چهار ماه متوالی رکورد افزایش درآمد به جای بگذارد. خدمات تحویل داروی این شرکت که به طور آزمایشی از ماه مارس شروع شده، ماهانه 130 درصد رشد داشته است. این شرکت که فقط سه سال از تاسیس آن می‌گذرد، توانسته سالانه 250 میلیون دلار درآمد کسب کند. تاکنون 5 میلیون ویزیت سلامت و 46 میلیون تعامل در این پلتفرم انجام گرفته است.

شرکت رو اواخر سال 2020، شرکت Workpath را خریداری کرد تا فعالیت خود را به ارائه‌ی خدمات سلامت در منزل گسترش دهد. از این طریق رو خدمات آزمایشگاهی در منزل را نیز به گزینه‌های خدماتی خود اضافه کرد.

بنیان‌گذاران:

زکریا ریتانو (Zachariah Reitano) مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت رو است و دارای مدرک هنر از دانشگاه کلمبیا نیویورک است. 

راب شاتز (Rob Schutz)، با مدرک مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی از دانشگاه پنسیلوانیا، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد رشد شرکت رو و معاون رشد شرکت تجارت الکترونیک Barkbox است.

سامان رحمانیان (Saman Rahmanian)، با مدرک فناوری چندرسانه‌ای از دانشگاه برونل، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد محصولات شرکت رو و بنیان‌گذار شرکت Managed by Q، یک شرکت مدیریت دفاتر هوشمند است. وی در شرکت توسعه سرمایه‌گذاری Prehype نیز شراکت دارد.

مدل درآمدی شرکت «رو» چیست؟

پلتفرم دیجیتال ارائه شده توسط شرکت رو هم در بخش بیمار و هم در بخش ارائه‌دهندگان، خدماتی را ارائه می‌کند. این استارتاپ از مدل کسب و کار پلتفرمی استفاده می‌کند.

این استارتاپ در جذب سرمایه چگونه عمل کرده است؟

استارتاپ رو واقع در نیویورک، تاکنون طی شش دور سرمایه‌گذاری، 376.1میلیون دلار جذب کرده است. این استارتاپ در سال 2020 با جذب 200 میلیون دلار سرمایه در سری C به ارزش‌گذاری 1.5 میلیارد دلار رسید و عنوان یونیکورن سلامت را به خود اختصاص داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.