اِلایوْکُر، آرامش خاطر در جیب شما!

0 221

استارتاپ الایوکر ارائه‌دهنده یک فناوری ECG شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی و راهکارهای دیجیتال برای مشکلات قلب و عروق است.

 

کشور آمریکا
سال تاسیس ۲۰۱۰
وبسایت www.alivecor.com

 

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

بسیاری از افراد مشکلات آریتمی قلبی داشته و سالیانه برای تشخیص، پایش و درمان هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند. به طور مثال در انگلستان بیش از ۲ میلیون نفر فیبریلاسیون دهلیزی داشته و این تعداد هزینه‌های سنگینی را جهت غربالگری و تشخیص بر سیستم سلامت وارد می‌کنند.

مشتریان این استارتاپ چه کسانی هستند؟

پزشکان، بیماران قلبی و افرادی که مایل هستند در خانه بتوانند از نظر وجود آریتمی سلامت قلب خود را پایش کنند، مشتریان اصلی این استارتاپ هستند.

 

کاردیا موبایل، تحولی در تشخیص

محصول این استارتاپ دستگاهی به نام کاردیا(Kardia) می‌باشد که از طریق لمس نوک انگشتان کاربر، #الکتروکاردیوگرام (ECG) قلب وی را رسم می‌نماید. این وسیله در ابعاد ۳x۸cm و در وزن ۱۸gr تولید شده‌ و به راحتی قابل حمل بوده و در هر زمان و مکانی قابل استفاده است. کاربر پس از نشستن و به آرامش رسیدن دو انگشت از هر دست خود را به روی الکترودهای دستگاه گذاشته و به کمک #اپلیکیشن موبایل کاردیا، رسم نمودار آغاز می‌گردد. پس از حدود ۳۰ ثانیه نتیجه به کاربر اعلام می‌شود.

 

مجوز‌های اخذ شده توسط الایوکر

کاردیا که تاییده FDA را نیز اخذ کرده، قادر به تشخیص #فیبریلاسیون_دهلیزی و تمیز بین #برادیکاردی، #تاکیکاردی و ریتم طبیعی #قلب می‌باشد. همچنین در اپلیکیشن کاردیا قابلیت ذخیره‌سازی و به‌اشتراک‌گذاری ECGهای گرفته‌شده موجود است. مدل 6L نیز مجهز به ۶ لید می‌باشد تا نمای کامل‌تری از قلب کاربر دریافت کند.

در سال ۲۰۲۱ الایوکر اعلام کرد که نسل بعدی الگوریتم‌های ECG تفسیری این شرکت موفق به دریافت تأییدیه‌ی FDA شده‌ است. دستگاه‌های AlivCor’s KardiaMobile و KardiaMobile 6L، همراه با اپلیکیشن Kardia، به کاربر این امکان را می‌دهند که یک  ECG30 ثانیه‌ای را ثبت کرده و برآورد فوری از چندین وضعیت قلبی دریافت کند. الگوریتم‌های تأیید‌شده‌ی جدید تعداد اختلالات ریتم قلبی را که دستگاه‌های AliveCor’s Kardia می‌توانند تشخیص دهند، دو برابر کرده و تعداد بیمارانی را که می‌توانند ازدستگاه‌های نظارت از راه دور استفاده کنند، گسترش می‌دهند. قابلیت‌های جدید اضافه شده، با بروزرسانی نرم‌افزاری دستگاه‌های Kardia در سال ۲۰۲۱ در دسترس خواهند بود.

 

بنیان‌گذاران این استارتاپ چه کسانی هستند؟

Dr.David  Albert

هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد پزشکی استارتاپ الایوکر است. او دارای مدرک پزشکی و مهندسی پزشکی از دانشگاه دوک می‌باشد.

Kim barnett

هم‌بنیان‌گذار و مدیر‌ فنی (CTO) استارتاپ الایوکر است. او دارای مدرک مهندسی الکترونیک از دانشگاه CANTERBURY است.

Bruce stachwell

هم‌بنیان‌گذار استارتاپ الایوکر و هم‌اکنون مدیرعامل شرکت alive technologies می‌باشد.

مدل درآمدی الایوکر چیست؟

قیمت پایه‌ محصول برای مدل KardiaMobile و KardiaMobile6L به ترتیب ۹۹ و ۱۴۹ دلار است. در صورت خرید اشتراک پریمیوم کاردیا به قیمت ۱۰دلار در ماه یا ۱۰۰دلار در سال خدماتی چون جایگزینی دستگاه، ذخیره‌سازی ابری، گزارش‌های سلامت قلبی و پیگیری دارو‌ها ارائه می‌گردد. همچنین الایوکر لوازم جانبی محصول خود مانند کیف و قاب محافظتی کاردیا را نیز به فروش می‌رساند

تاسیس و سرمایه‌گذاری الایوکر

استارتاپ الایوکر کار خود را سال ۲۰۱۰ در سانفرانسیسکو آغاز کرده و تاکنون موفق به جذب ۱۵۴.۳ میلیون دلار سرمایه  طی ۸ دور شده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.