سونوگرافی دوران بارداری را در منزل انجام دهید!

0 778

دستگاه استارتاپ پالسنمور به مادران باردار این امکان را می‌دهد که سونوگرافی جنین را در داخل منزل انجام دهند و نتایج را برای بررسی با پزشک متخصص به اشتراک بگذارند.

 

کشور

فلسطین اشغالی

سال تاسیس

۲۰۱۴

وبسایت

www.pulsenmore.com

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

 اولتراسونوگرافی در طول دوران بارداری یک روش بی‌خطر برای تشخیص و بررسی رشد، نمو و ناهنجاری‌های جنین است. توصیه می‌شود سونوگرافی جهت بررسی رشد و نمو جنین  در بازه‌های زمانی مشخصی انجام شود. به طور معمول در بین هفته‌های ۱۱ تا ۱۲ و  ۱۸ تا  ۲۰ برای بررسی سلامت جنین و بین هفته‌های ۱۴ تا ۲۰ زمان مناسب برای تشخیص جنسیت جنین با استفاده از اولتراسونوگرافی است.

بررسی حرکات جنین، مورد استفاده دیگر سونوگرافی است. یکی از نگرانی‌های مادر کاهش حرکات جنین در طول دوران بارداری است که با مراجعه به پزشک متخصص و انجام سونوگرافی می‌تواند از سلامت جنین اطمینان حاصل کند.

یکی از مشکلات انجام سونوگرافی در طول دوران بارداری هزینه‌های نگهداری تجهیزات و قیمت بالا‌ی دستگاه و انجام سونوگرافی است. در بسیاری از مواقع مادران باردار دسترسی سریع به پزشک متخصص و انجام سونوگرافی ندارند. 

با شروع پاندمی کووید-۱۹ مراجعه به پزشک متخصص به دلیل تعطیلی‌های گسترده در سراسر جهان و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به شدت کاهش پیدا کرده‌است. به همین دلیل نگرانی از کاهش مراجعات برای سونوگرافی و کاهش بررسی جنین یکی از مشکلات به وجود آمده برای مادر‌ها در دوران همه‌گیری است.

مشتریان این محصول چه کسانی هستند؟

۱. خانم‌های باردار

۲. مراکز تشخیصی و درمانی 

محصول استارتاپ پالسنمور چیست؟

محصول این استارتاپ دستگاهی قابل حمل و کوچک است که به خانم‌های باردار این امکان را می‌دهد بتوانند در منزل با استفاده از این دستگاه و تلفن همراه خود، سونوگرافی شکمی را انجام داده و نتایج را با پزشک متخصص برای بررسی به اشتراک بگذارند.

این دستگاه از جنس پلیمر است و از دو قسمت اصلی تشکیل شده‌است. یک قسمت گهواره‌مانند برای قرار‌گیری تلفن همراه و اتصال با دستگاه و یک سطح خارجی که کار پراب‌های سونوگرافی را انجام داده و شامل یک کریستال برای قرار‌گیری روی بدن است. بیمار تلفن‌همراه خود را در داخل سطح گهواره‌مانند قرار داده و پس از آغشته کردن سطح خارجی با ژل سونوگرافی آن را روی شکم خود بر قسمت‌هایی که توسط اپلیکیشن این استارتاپ به بیمار آموزش داده‌می‌شود قرار می‌دهد.

بیمار می‌تواند به صورت آنلاین با پزشک ارتباط برقرار کند و پزشک در همان لحظه نتایج را مورد بررسی قرار داده و با بیمار در ارتباط باشد. اپلیکیشن پلاسن‌مور قابلیت ذخیره‌سازی عکس‌ها روی فضای ابری را دارد و می‌تواند در زمانی که بیمار آنلاین نیست آن‌ها را ذخیره کند. پس از اتصال به اینترنت در فضای ابری این عکس‌ها را با متخصصان رادیولوژی و زنان جهت بررسی و ارائه راهکار مناسب به اشتراک بگذارد.

این محصول چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱.ابعاد کوچک و وزن سبک

۲.قیمت بسیار ارزان‌تر نسبت به دستگاه‌های سونوگرافی موجود در مراکز تشخیصی

۳. ارتباط و تماس تصویری با پزشک متخصص از طریق اپلیکیشن

۴. نگهداری شارژ برای طولانی مدت و اتصال به کابل‌های تایپ C

 

بنیان‌گذار این استارتاپ کیست؟

 Elazar Sonnenschein

بنیانگذار و مدیر‌عامل استارتاپ پالسنمور و دارای مدرک دکترای الکترونیک از دانشگاه Ben-Gurion است.

مدل درآمدی این استارتاپ چگونه است؟

مدل کسب‌و‌کار این استارتاپ B2C و B2B و از طریق فروش مستقیم این دستگاه به مراکز درمانی و تشخیصی و خانم‌های باردار می‌باشد.

پکیج فروخته شده به مشتریان شامل یک دستگاه، ژل سونوگرافی و یک راهنما برای استفاده از دستگاه است. 

این استارتاپ از چه زمانی فعالیت خود را آغاز و چه میزان سرمایه جذب کرده است؟

این استارتاپ از سال ۲۰۱۴ کار خود را در فلسطین اشغالی آغاز کرده و تاکنون سرمایه‌ای جذب نکرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.