اخبار سلامت دیجیتال در هفته اول دی‌ماه

0 598

مدلین‌کاپ با حضور 27 تیم از 12 شهر کشور آغاز شد

اخبار سلامت دیجیتال در هفته اول دی - مدلین کاپ آغاز شد

مدلین‌کاپ، برنامه‌ای 6 هفته‌ای است که با هدف یافتن و حمایت از بهترین ایده‌های سلامت دیجیتال کشور برگزار می‌گردد. این برنامه، یکم دی‌ماه با حضور 27 تیم از 12 شهر کشور و یک شرکت‌کننده از کشور استرالیا آغاز شد. شرکت‌کنندگان اغلب دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف علوم پزشکی هستند.

شرکت‌کنندگان طی 5 هفته اول درباره روش‌های خلق ایده‌های نوآورانه و اعتبارسنجی ایده و مشکل برای رسیدن به ایده ارزش‌آفرین آموزش می‌بینند. آنها همچنین با سلامت دیجیتال و کاربردهای تکنولوژی‌های روز در حوزه سلامت آشنا می‌شوند تا بتوانند راهکاری نوآورانه و کاربردی برپایه تکنولوژی ارائه نمایند.

در هفته پایانی، تیم‌ها ایده خود را در قالب یک ارائه آسانسوری 5 دقیقه‌ای آماده کرده و ارسال می‌نمایند. ایده‌های برگزیده براساس نظرات داوران و همچنین نظرات مردمی تعیین شده و برگزیدگان از حمایت‌های نقدی و غیرنقدی برای تبدیل ایده خود به کسب‌وکار بهره‌مند می‌شوند.

اکتساب شرکت پایش سلامت از راه دور بایوتلمتری توسط فیلیپس

اخبار سلامت دیجیتال در هفته اول دی - فیلیپس شرکت پایش سلامت از راه دور را خریداری کرد

فیلیپس، شرکت پایش سلامت از راه دور بایوتلمتری را به قیمت ۲.۸ میلیارد دلار خریداری می‌کند.

بحران همه‌گیری کووید-۱۹ ابزارهای پایش از راه دور بیمار (remote patient monitoring) از جمله ابزارهای ارزیابی بیماری‌های مزمن را به کانون توجهات سوق داده است.

شرکت آمریکایی بایوتلمتری (BioTelemetry) با تولید ابزار‌های پوشیدنی و نرم‌افزاری، امکان پایش و ارزیابی قلبی بیمار را از راه دور فراهم می‌کند. بخش عمده‌ای از خدمات بایوتلمتری در تشخیص و پایش اختلالات ریتم قلب است. مانیتورهای پوشیدنی قلب که ریتم‌های غیرطبیعی قلب را تشخیص می‌دهند و با استفاده از هوش مصنوعی آن را تحلیل می‌کنند از محصولات این شرکت هستند. افزون‌بر این، بایوتلمتری خدماتی را نیز برای پایش قند خون بیمار از راه دور ارائه می‌دهد. سالانه ۱.۲ میلیون بیمار تحت مراقبت با محصولات این شرکت هستند.

فیلیپس (Philips) می‌گوید خرید این شرکت کاملا با استراتژی‌اش برای اینکه در ارائه‌ی تکنولوژی مراقبت سلامت در خانه پیشرو باشد، منطبق است. انتظار می رود این معامله در ۳ ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ تکمیل شود.

خریدن پرکور توسط پلوتون؛ فصلی جدید برای تولیدات این شرکت

اخبار سلامت دیجیتال در هفته اول دی - پلوتون یونیکورن سلامت دیجیتال، یک شرکت تجهیزات پزشکی را خرید

 

پلوتون، یونیکورن سلامت حیطه تناسب اندام، از توافق خرید یک شرکت تولیدکننده تجهیزات ورزشی و تأسیسات تولیدی آن به قیمت ۴۲۰ میلیون دلار خبر دارد.

پلوتون (Peloton)، یونیکورنی است که به تولید دوچرخه‌های هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت، و برگزاری کلاس‌های فیتنس مجازی مشهور است. این کمپانی، Precor تولید کننده‌ی عمده تجهیزات تناسب اندام تجاری را با قیمت ۴۲۰ میلیون دلار خریداری کرده‌است. 

پس از این اکتساب، پلوتون این امکان را خواهد داشت که بخش زیادی از فرآیند تولید محصولاتش را به داخل کشور آمریکا بیاورد؛ و بدین ترتیب کنترل بیشتری روی زنجیره تأمین دستگاه‌های خود داشته باشد.

این معامله که انتظار می رود در اوایل سال ۲۰۲۱ بسته شود، قدرت تحقیق و توسعه‌ی قابل توجهی را به Peloton در صنعت تجهیزات ورزشی دیجیتال می‌بخشد.

آموزش هوش مصنوعی برای پردازش نامه‌های بیماران، تلاشی در دست انجام

اخبار سلامت دیجیتال در هفته اول دی - هوش مصنوعی برای تحلیل نوشته‌های بیماران

محققان دانشگاه منچستر با همکاری شرکت نرم‌افزاری اَدونسد (Advanced) در حال توسعه‌ی یک راهکار هوش مصنوعی برای پردازش اطلاعات مکتوب بیماران هستند.

آن‌ها با کمک شرکت Spectra Analytics، یک شرکت متخصص در حیطه هوش مصنوعی، نرم‌افزاری را طراحی کردند که یادداشت‌های بیمار برای پزشکش را می‌خواند و تنها آن‌هایی را به پزشک عمومی نشان می‌دهد که پیش‌بینی می‌کند به اقدامات متعاقب نیاز خواهند داشت.

دکتر بنجامین براون (Dr. Benjamin Brown)، پژوهشگر ارشد این پروژه در دانشگاه منچستر، درباره‌‌ی مزیت این ابزار می‌گوید: «تکنولوژی ما ثابت کرده که بار اداری را کاهش می‌دهد، اما بیشتر از این هم می‌توان کار انجام داد. ما در حال توسعه‌ی یک راه حل هوش مصنوعی هستیم که برای اولین بار پزشکان عمومی را قادر می‌سازد کارهای تکراری و وقت‌گیر را به صورت خودکار درآورند. تا به جای آن بتوانند زمان بیشتری را برای کارهایی که سال‌ها آموزش دیده‌اند صرف کنند: مشاوره دادن به بیماران و ارائه‌ی بهترین مراقبت ممکن».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.