اکتساب 13 میلیارد دلاری شرکت Change Healthcare‌ توسط شرکت United Healthcare

و مهمترین اخبار سلامت دیجیتال در هفته‌ای که گذشت

0 750

اکتساب ۱۳ میلیارد دلاری شرکت change healthcare

اکتساب ۱۳ میلیارد دلاری شرکت Change Healthcare‌ توسط شرکت United Healthcare 

شرکت UnitedHealth Group اعلام کرد که در معامله‌ای با ارزش ۸ میلیارد دلار، شرکت Change Healthcare را خریداری می‌کند. این معامله شرکت Change Healthcare را با واحد OptumInsight از شرکت UnitedHealth ادغام می‌کند. هدف از این اکتساب، ساده‌سازی مؤثرتر فرایندهای اصلی بالینی، اداری و پرداخت‌ها است. این شرکت‌ها اعلام کردند که پس از ادغام دو شرکت، برنامه‌ی تهیه‌ی نرم‌افزار و تحلیل داده، ارائه‌ی سرویس‌های مجهز به فناوری، تحقیقات، مشاوره و ارائه‌ی پیشنهادهای مدیریت چرخه‌ی درآمد را در برنامه کاری خود در نظر دارند. برنامه‌های پیش رو سبب بهبود نتایج سلامت و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

با پرداخت ۸ میلیارد دلار پول نقد و ۵ میلیارد وام شرکت Change Healthcare توسط Optum، ارزش کلی این معامله ۱۳ میلیارد دلار خواهد بود. 

منبع: healthcareitnews


ارزش‌گذاری ۳ میلیارد دلاری شرکت hinge healthcare

سال خوب شرکت سلامت اسکلتی- عضلانی Hinge Health، با ارزش‌گذاری ۳ میلیارد دلاری

 

شرکت Hinge Health مستقر در سان‌فرانسیسکو، از طریق برنامه‌های دیجیتال و با جلسات مجازی زنده، به مسائل مربوط به سلامت اسکلتی – عضلانی (MSK) می‌پردازد. این شرکت این هفته در سرمایه‌گذاری سری D، مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده و ارزش کلی آن ۳ میلیارد دلار ارزیابی می‌شود.

Hinge Health برنامه‌های درمانی MSK در خانه ایجاد می‌کند که برای خرید شخصی یا شرکتی طراحی شده‌اند. هدف این برنامه‌ها پیشگیری از مشکلات اسکلتی – عضلانی در مراحل اولیه، درد حاد، درد مزمن یا توانبخشی پس از جراحی است. پلتفرم ارائه‌شده با استفاده از حسگرهایی برای ردیابی فرم صحیح، کاربران را برای انجام تمرینات MSK راهنمایی می‌کند. در جلسات درمانی می‌توان به‌صورت مجازی از متخصصان طب فیزیکی یا پزشکان به‌عنوان مربی بهره برد. به‌نظر می‌رسد سال گذشته سال خوبی برای Hinge Health بوده است. این شرکت اعلام کرده که در این سال افزایش ۳ برابری در مشتریان و ۴ برابری در درآمد را تجربه کرده است.

منبع: techcrunch


امکان رزرو آنلاین نوبت تزریق واکسن کرونا در بحرین

 اولین اپلیکیشن تعیین نوبت واکسیناسیون کرونا در جهان، در بحرین ارائه می‌شود.

 

طبق گزارش‌ها بحرین اولین کشور جهان است که از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه امکان تعیین زمان برای تزریق واکسن COVID-19 را فراهم می‌کند. تمام شهروندان و ساکنان کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس می‌توانند برنامه‌ی واکسیناسیون رایگان خود را از طریق اپلیکیشن تلفن همراه BeAware برنامه‌ریزی کنند. این اپلیکیشن در ابتدای همه‌گیری به‌عنوان پیشنهاد ردیابی تماس COVID-19 راه‌اندازی شده بود. در این تعیین برنامه، کاربران می‌توانند بین دریافت واکسن فایزر-بیونتک Pfizer-BioNTech یا سینورفام Sinopharm انتخاب کنند.

منبع: mobihealthnews


شرکت ژنومیک Color به جمع یونیکورن‌های سلامت پیوست

شرکت ژنومیک Color؛ یونیکورن جدید سلامت دیجیتال با ارزش ۱.۵ میلیارد دلار

 

این هفته شرکت ژنومیک و سلامت جمعیت Color پس از به دست آوردن ۱۶۷ میلیون دلار سرمایه در سری D، تبدیل به جدیدترین یونیکورن سلامت دیجیتال شد. این دوره سرمایه‌گذاری با حمایت General Catalyst، که یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر آمریکایی است، رهبری شد. با این جذب سرمایه شرکت Color، معادل با ۱.۵ میلیارد دلار ارزش‌گذاری می‌شود.

Color یک زیرساخت دیجیتالی برای سازمان‌ها و مؤسسات سلامت عمومی ایجاد می‌کند. مدل این شرکت بر اساس همکاری آژانس‌های سلامت عمومی، مؤسسات تحقیقاتی، سازمان‌های کارفرمایی، سیستم‌های سلامت و ذی‌نفعان سلامت است.

مشتریان این شرکت به یک نرم‌افزار سفارشی دسترسی دارند که برای ادغام با نتایج آزمایشگاهی و سازگار با HIPAA طراحی شده است. این استارتاپ قادر به ارائه‌ی نتایج آزمایش ژنتیکی برای ژن‌های مرتبط با افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های موروثی شایع و کلسترول بالا است. اطلاعات ژنتیکی ناشناس می‌توانند با پایگاه داده‌های عمومی به اشتراک گذاشته شده و در صورت رضایت شرکت‌کنندگان در همکاری‌های تحقیقاتی استفاده شوند. به تازگی این شرکت با PerkinElmer و ایالت کالیفرنیا در کار روی آزمایشات COVID-19 همکاری داشته است.

منبع: mobihealthnews


آخرین فرصت شرکت در رویدادpithfest

آخرین فرصت ثبت ایده و استارتاپ برای شرکت در رقابت Rewired Pitchfest 2021

سومین دوره‌ی برگزاری رقابت Rewired Pitchfest در مرحله‌ی ثبت ایده و استارتاپ‌ برای شرکت در مرحله‌ی داوری قرار دارد. استارتاپ‌ها، نوآوران و کارآفرینانی که در مراحل ابتدایی کار خود هستند، این فرصت را دارند تا ایده‌ی خود را در برابر مخاطبان Rewired (که عمدتا راهبران فناوری اطلاعات NHS هستند) و سرمایه‌گذاران، به نمایش بگذارند. این رقابت در ماه مارس ۲۰۲۱ و طی برگزاری فستیوال Digital Health Rewired 2021 برگزار می‌شود و میزبان آن Zoom خواهد بود.

شرکت‌کنندگان باید صاحبان استارتاپ‌ها یا شرکت‌های ثبت‌شده‌ای باشند که کمتر از ۳ سال از راه‌اندازی آن‌ها گذشته است. تمرکز فعالیت آن‌ها باید براساس ارائه‌ی خدمات سلامت، دستگاه‌های پزشکی، سلامت و رفاه مصرف‌کننده یا علوم زندگی باشد.

Digital Health Rewired همایشی است که طی آن رهبران سلامت دیجیتال و گروه‌های آن‌ها با بزرگ‌ترین برندهای فناوری سلامت و درخشان‌ترین استارتاپ‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. در سال ۲۰۲۱ این برنامه به‌صورت مجازی برگزار شده و شامل سخنرانی‌های کلیدی، پنل‌های بحث زنده، مطالعات موردی ویدیویی، ویترین‌های فناوری و فرصت‌های شبکه‌سازی خواهد بود.

منبع: digitalhealth.net


شرکت haven‌ منحل شد

پایان همکاری سه غول بزرگ صنعت؛Haven، شرکت سرمایه‌گذاری مشترک آمازون- برکشایر- جی پی مورگان منحل می‌شود. 

هون (Haven) یک نهاد غیرانتفاعی و متمرکز بر مراقبت‌های سلامت است که از طریق سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های آمریکایی آمازون (Amazon)، برکشایر هتوی (Berkshire Hathaway) و جی‌پی مورگان (JP Morgan) ایجاد شده است. اما اکنون اعلام کرده که در فوریه‌ی ۲۰۲۱ فعالیت‌های خود را متوقف خواهد کرد.

این شرکت به دنبال استفاده از نقاط قوت هر یک از این ۳ کسب‌وکار بود تا بتواند الگوی جدیدی را برای پوشش سلامت کارمندان و دسترسی به خدمات سلامت ابداع کند، اما در این سال‌ها پروژه‌های نسبتا کمی را راه‌اندازی کرد. اهداف اعلام شده‌ی این نهاد، بهبود خدمات بهداشت و درمان و کاهش هزینه‌ برای کارکنان این ۳ شرکت بزرگ و به‌طور بالقوه برای تمام آمریکایی‌ها بود.

در سال ۲۰۱۸ خبر مبنی بر همکاری این ۳ شرکت بزرگ، صنعت بهداشت و درمان را به شدت متزلزل و موج شوکی را دنیای پزشکی ایجاد کرد. کارمندان این ۳ شرکت صدها هزار نفر بودند. ترس از اینکه چگونه همکاری رهبران فناوری و امور مالی می‌تواند هزینه‌ها را از سیستم مراقبت سلامت خارج کند، سبب کاهش سهام شرکت‌‌های مراقبت سلامت به‌ویژه پرداخت‌کنندگان بزرگ بیمه شد.

تحلیل‌گران دلایل اصلی شکست این همکاری را اهداف مبهم، مدیرعامل بی‌تجربه در اداره‌ی تجارت و رقابت آن با خود شرکت آمازون عنوان کرده‌اند. 

انتظار می‌رود که این ۳ شرکت همچنان به‌طور غیررسمی در پروژه‌های مشترکی همکاری داشته باشند.

منبع: CNBC

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.