خدمات مشاوره مدلین

راه اندازی، مدیریت و توسعه یک کسب و کار سلامت نیاز به تجربه و دانش بسیاری دارد و اغلب افراد نوآور و ارزش آفرین حوزه سلامت همه توانمندی‌های لازم در این زمینه را ندارند و نیازمند خدمات مشاوره کسب و کار سلامت به صورت تخصصی هستند. یک مشاور کسب و کار سلامت می‌تواند شما را از اشتباهات جبران ناپذیر آگاه کند و در انتخاب بهترین گزینه‌ها راهنمای شما باشد. به خصوص در زمینه راه اندازی کسب و کار های آنلاین، الکترونیک و سلامت دیجیتال نیاز به چنین مشاورانی بیشتر احساس می‌شود.

1c

توسعه کسب‌وکار

3c

جذب سرمایه

3c

تجاری‌سازی فناوری سلامت

2c

تحول دیجیتال

خدمات مشاوره کسب و کار سلامت مدلین چه ویژگی‌هایی دارد؟

مجموعه مدلین با سابقه چندین سال فعالیت تخصصی در زمینه مشاوره و آموزش به کسب و کارهای سلامت دیجیتال می‌تواند به شما در زمینه راه اندازی، مدیریت و توسعه کسب و کار سلامت خدمات مشاوره ارائه دهد.

ما در مدلین، خدمات مشاوره کسب و کار سلامت را متناسب با نیاز شما و مطابق با اصولی‌ترین و به روزترین روش‌های توسعه کسب و کار ارائه می‌دهیم.

همچنین، ما در مدلین به سازمان‌هایی که پیاده‌سازی تکنولوژی‌های سلامت را از اولویت‌های خود قرار داده‌اند کمک می‌کنیم با مناسب‌ترین راهکارها را به نحوی موثر و با بهره‌وری بالا در سطح سازمان اجرا کنند.

ما علاوه بر مشاورهای متخصص کسب و کار سلامت با افراد حرفه‌ای در حوزه‌های کسب‌وکارهای نوپا و دانش‌بنیان، امور کسب‌وکار همچون حقوقی، مالی و بازاریابی و متخصصان تکنولوژی‌های نوظهور یا سلامت در ارتباط هستیم و می‌توانیم نیازهای مشاوره‌ای و خدماتی دیگر کسب و کارهایی را که از خدمات مشاوره مدلین استفاده می‌کنند، رفع نماییم.

چرا به مشاوره کسب و کار سلامت نیاز داریم؟

بنیانگذاران کسب و کارهای حوزه سلامت نیاز دارند دانش، تجربه و توانمندی های متنوع و بین رشته‌ای داشته باشند. آن ها باید در زمینه کسب و کار و مدیریت آن اطلاعات و تجربه عملی داشته باشند، در زمینه فنی محصول یا خدمتی که می‌خواهند ارائه دهند دانش کافی داشته باشند، حوزه سلامت را به خصوص در مورد خاص فعالیت کسب و کار خود به خوبی بشناسند و همچنین توانایی‌های حداقلی در بازاریابی داشته باشند.

حتی وقتی تیمی از متخصصان در این زمینه‌ها دور هم جمع می‌شوند اغلب تجربه کافی برای گذر از چالش‌های پیشروی کسب و کار در تیم وجود ندارد. این امر باعث می‌شود که تیم بنیانگذاران کسب و کار سلامت علیرغم تخصصی که دارند اشتباهاتی را مرتکب شوند که کسب و کار را با شکست مواجه کنند.

از طرف دیگر مشاوره کسب و کار سلامت به شما کمک می‌کند از اطلاعات واقعی بازار و صنعت سلامت که در مقالات، کتاب‌ها و کلاس‌ها نمی‌توان یافت دسترسی پیدا کنید و نیازها، روندها و راهکارهای مناسب را با سرعت بیشتر و هزینه کمتر پیدا کنید.

شاید بدون داشتن یک مشاور کسب و کار سلامت بتوانید همچنان موفق شوید ولی دنیای در دنیای امروز زمان از هر چیز مهمتر است و دریافت مشاوره خوب کسب و کار سلامت می‌تواند جلوی اتلاف وقت و منابع شما برای آزمون خطا را بگیرد و سریعتر شما را به موفقیت برساند.

 

مشاور کسب و کار سلامت مناسب کیست؟

در اکوسیستم نوآوری مشاوران و منتورهای بسیاری وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند خدمات مشاوره کسب و کار سلامت ارائه دهند و این شما هستید که باید تشخیص دهید کدام مشاور کسب و کار سلامت توانمندی لازم را دارد و برای کسب و کار شما مناسب است.

یک مشاور کسب و کار سلامت توانمند در وهله اول باید خود تجربه راه اندازی و هدایت کسب و کار سلامت را داشته باشد. وی باید دانش، اطلاعات و تجربه کافی در زمینه کسب و کار، سلامت، نوآوری، مدیریت، بازاریابی و سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه داشته باشد.

از طرف دیگر مشاور کسب و کار سلامت مناسب برای شما باید با زمینه فناوری کسب و کار شما آشنایی کافی داشته باشد و بتواند دانش و تجربه‌ای بیش از آنچه شما می‌دانید به خصوص در مورد بازار آن فناوری به شما ارائه دهد.

به عنوان مثال اگر به دنبال مشاوره کسب و کار سلامت آنلاین، الکترونیک یا دیجیتال می‌گردید حتما مشاوری را انتخاب کنید که بازار و فناوری‌های سلامت دیجیتال را بیش از شما می‌شناسد و می‌تواند فرصت‌ها و تهدیدهای موجود را به شما گوشزد کند.

در نهایت بهتر است مشاور کسب و کار سلامت شما تجربه و سابقه مشاوره به کسب و کارهای سلامت را داشته باشد. نداشتن تجربه مشاوره ممکن است باعث شوند که نظرات و پیشنهادات خوب به شکل نامناسب به شما ارائه شود و یا شرایط تیم و کسب و کار شما توسط مشاور کم تجربه در نظر گرفته نشود. 

بنابراین در انتخاب مشاور کسب و کار سلامت خود حتما به توانمندی‌ها و سوابق ایشان و همچنین تخصص در زمینه فعالیت خودتان توجه کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از خدمات مشاوره کسب و کار ببرید.

از مشاوره راه‌اندازی کسب و کار سلامت چه انتظاری داشته باشیم؟

راه اندازی یک کسب و کار سلامت چالش‌های بسیاری دارد و حضور یک مشاور با تجربه می‌تواند بسیاری از مشکلات و هزینه‌های مالی و زمانی بیهوده را رفع کند. خدمات مشاوره راه‌اندازی کسب و کار سلامت باید به شما در زمینه‌های زیر کمک کند:

 • دستیابی به تناسب راهکار – مشکل و انتخاب ایده مناسب برای راه اندازی
 • انتخاب ارزش‌های پیشنهادی مناسب که مزیت رقابتی خوبی ایجاد کنند
 • طراحی مناسب کمینه محصول پذیرفتنی و آزمون آن
 • تحلیل و ارزیابی مناسب بازار و تقسیم‌بندی و انتخاب نقطه ورودی به بازار
 • تحلیل رقبای جامع و دقیق در بازارهای داخلی و خارجی
 • تدوین برنامه بازاریابی متناسب با وضعیت بازار و رقبا
 • پیش بینی مالی با جزئیات و دقت کافی

مشاور کسب و کار سلامت در مرحله راه اندازی به شما کمک می‌کند تا این مراحل را با سرعت بیشتر و خطای کمتری طی کنید.

هرچند تمام این اقدامات برای راه اندازی کسب و کار سلامت باید توسط شما و تیمتان انجام شود و خدمات مشاوره راه اندازی کسب و کار تنها راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. اغلب این خدمات به این صورت است که شما فعالیت‌ها را انجام می‌دهید و در جلسات مشاوره بازخورد لازم برای بهبود و رفع ایرادات را دریافت می‌کنید.

با این حال برخی از مشاوران کسب و کار ممکن است منابع و نمونه‌هایی برای تسهیل انجام این مراحل را به شما معرفی کنند یا اینکه خود آموزش‌هایی در این زمینه داشته باشند. 

 

مشاوره مدیریت کسب و کار سلامت چه کمکی به من می‌کند؟

پس از ساخت محصول و ورود به بازار کسب و کارهای سلامت همچنان با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شوند و برای توسعه نیاز به مشاوره مدیریت کسب و کار سلامت دارند. یک مشاور مدیریت کسب و کار سلامت می‌تواند در موارد زیر به شما کمک کند:

 • تکمیل تیم و مدیریت نیروی انسانی 
 • طراحی استراتژی‌های توسعه محصول و بازار
 • برنامه‌ریزی و اجرای تامین مالی و جذب سرمایه
 • اجرای برنامه‌های بازاریابی و استراتژی‌های فروش
 • تعیین شاخص‌های عملکردی و راهبردهای دستیابی به آن‌ها
 • برنامه‌ریزی دریافت مجوزهای و استانداردهای مورد نیاز
 • طراحی مستندات تخصصی در زمینه اثربخشی بر سلامت
 • بهبود فرآیندها و ساختارهای کسب و کار
 • برنامه‌ریزی برای جایگاه‌سازی در سیستم سلامت و تعامل با بازیگران دیگر

مشاور مدیریت کسب و کار سلامت مشکلات و چالش‌های شما را ارزیابی می‌کند و با مشارکت شما مهمترین راهکارهایی را برای مهمترین آن‌ها ارائه می‌دهد. شاید شما فکر کنید که دقیقا می‌دانید مشکل شما کجا است ولی یک مشاور دلسوز حتما از زوایای مختلف کسب و کار شما را بررسی و بازخورد لازم را به شما خواهد داد.

خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار سلامت اغلب محدود به یک یا دو جلسه نمی‌شود و نیاز است که مشاور در مدتی چند ماهه و در کنار شما باشد تا بتواند راهنمایی کاربردی را به شما ارائه دهد. جلسات محدود مشاوره بیشتر برای افزایش دانش شما در زمینه‌ای خاص کاربرد دارد و اکثرا نمی‌تواند راهبردهایی جامع برای مشکلات کسب و کار سلامت شما به ارمغان بیاورد.

 

بهترین خدمات مشاوره کسب و کار سلامت در ایران کجاست؟

مراکز و سازمان‌های مختلفی هستند که خدمات مشاوره کسب و کار سلامت را ارائه می‌دهند. بسیاری از این مراکز به نام مراکز مشاوره معرفی نمی‌شوند و تنها خدمت آن‌ها مشاوره نیست. این مراکز ممکن است علاوه بر خدمات مشاوره خدمات آموزش، شتابدهی، استقرار، سرمایه‌گذاری، تسهیلات نیز ارائه دهند.

بهترین مراکز خدمات مشاوره کسب و کار سلامت در وهله اول به صورت تخصصی در یک بخش خاص از حوزه و صنعت سلامت سابقه فعالیت دارند. مراکزی که به صورت عمومی خدمات مشاوره می‌دهند و سوابق تخصصی در سلامت ندارند نمی‌توانند مشاوره‌های کاربردی را ارائه دهند.

مراکزی که به صورت عمومی فعالیت می‌کنند شاید بتوانند در یک زمینه یا چالش خاص راه اندازی یا مدیریت کسب و کار سلامت تجربیات سایر حوزه‌ها را به اشتراک بگذارند ولی کمتر ممکن است بتوان این تجربیات را مستقیما وارد کسب و کارهای سلامت کرد.

خدمات دهندگان مشاوره کسب و کار سلامت را به طور کلی می‌توان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم کرد. در دسته دولتی‌ها مراکز رشد تخصصی سلامت و دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌های علوم را می‌توان نام برد. این مراکز اگر از مشاوران با سوابق کسب و کاری واقعی و نه فقط اساتید با دانش آکادمیک استفاده کنند می‌توانند محلی برای دریافت مشاوره کسب و کار سلامت شما باشند.

در دسته خصوصی‌ها مراکز مختلفی با اسامی مانند شتابدهنده‌ها، مرکز نوآوری و آزمایشگاه نوآوری هستند که به صورت تخصصی در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند. فعالیت اصلی این مراکز توسعه کسب و کار سلامت است و بهترین جایی هستند که می‌توانند به شما خدمات مشاوره کسب و کار ارائه دهند.

در ایران شتابدهنده های سلامت به صورت تخصصی در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی، بیوتکنولوژی، تجهیزات آزمایشگاهی، ژنتیک، سلامت الکترونیک و سلامت هوشمند وجود دارد. همچنین آزمایشگاه نوآوری سلامت دیجیتال مدلین نیز به صورت تخصصی در زمینه تکنولوژی های دیجیتال در سلامت فعالیت می‌کند.

این مراکز می‌توانند خدمات مشاوره کسب و کار سلامت را ارائه دهند ولی لازم است حتما به مرکزی مراجعه کنید که در زمینه کاری شما فعالیت دارد.

برای مشاوره کسب و کارهای آنلاین سلامت به کجا مراجعه کنم؟

کسب و کارهای آنلاین سلامت زیر مجموعه ای از سلامت دیجیتال هستند. در حال حاضر مرز مشخصی بین سلامت دیجیتال یا digital health، سلامت الکترونیک یا eHealth، سلامت همراه یا mHealth وجود ندارد و در بسیاری از موارد این اصطلاحات بجای هم بکار برده می‌شوند. در واقع سلامت دیجیتال دسته بزرگی است که تمام این موارد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

کسب و کارهای آنلاین سلامت یک اصطلاح علمی نیست و در نتیجه نمی‌توان تعریف دقیقی از آن ارائه داد. آنچه بیشتر به عنوان کسب و کارهای آنلاین سلامت می‌شناسیم استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر اینترنت برای ارائه خدمات سلامت است. 

اگر شما با مشخصات بالا کسب و کار آنلاین سلامت دارید می‌توانید از مراکز یا اشخاصی که در حوزه سلامت دیجیتال فعالیت می‌کنند مشورت بگیرید. این متخصصین علاوه بر اینکه در زمینه خدمات آنلاین سلامت اطلاعات کافی دارند می‌توانند به شما برای استفاده از تکنولوژی های نوظهور و فرصت‌های بکر حوزه سلامت راهنمایی کنند.

ورود به آزمایشگاه