دریافت عنوان یونیکورن سلامت برای استارتاپ آنلاین سلامت رفتاری کودکان Elemy

0 1,540

استارتاپ آنلاین سلامت رفتاری کودکان الِمی (Elemy) که کمی بیش از یک سال پیش راه‌اندازی شد، با جمع‌آوری 219 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری B، به وضعیت یونیکورن سلامت دست یافت.

این شرکت اکنون به ارزش 1.15 میلیارد دلار رسیده و قصد دارد از سرمایه جدید برای سرمایه‌گذاری در افزایش چشمگیر کارکنان خود و گسترش دسترسی به خدمات خود در سطح ملی استفاده کند. همچنین شرکت قصد در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری نماید تا فناوری خود را بیش از پیش ارتقا داده و به حوزه‌های جدید مراقبت رفتاری گسترش دهد.

المی پلتفرمی را ایجاد کرده است که به والدین کمک می‌کند فرایند تشخیص اوتیسم را هدایت کرده و برای فرزندان خود درمان رفتاری در خانه‌ را دریافت کنند. مشتریان می‌توانند درخواست ارزیابی در خانه و تجزیه و تحلیل رفتار کاربردی (Applied behavior analysis) را داشته باشند و با یک پزشک متخصص در منطقه خود هماهنگ شوند. کودکان خدمات مراقبتی را از تحلیل‌گران رفتاری دارای مجوز دریافت می‌کنند و برنامه‌های سلامت شخصی برای هر کودک ایجاد می‌شود. فناوری به پزشکان این امکان را می‌دهد تا نقاط عطف و پیشرفت کودک را ردیابی کنند.

منبع خبر: fiercehealthcare 

همکاری سازمان NHS  اسکاتلند با شرکت Big Health برای ارائه رایگان راهکارهای دیجیتالی سلامت روان به تمام مردم کشور

موسسه ملی سلامت (NHS) اسکاتلند شرایطی فراهم کرده تا افراد بزرگسال بتوانند برای درمان اضطراب و اختلالات بی‌خوابی، به درمان‌های دیجیتالی شرکت بیگ هلث (Big Health) دسترسی رایگان داشته باشند.

هدف شرکت بیگ هلث ارائه جایگزین‌های ایمن و غیردارویی موثر برای شایع‌ترین شرایط سلامت روان است. این شرکت اپلیکیشن‌های اسلیپیو (Sleepio) برای مشکلات بی‌خوابی  و دی لایت (Daylight) برای مشکلات نگرانی و اضطرابی را ارائه می‌کند که هر دو از پرشواهد‌ترین راهکارهای سلامت روان دیجیتال در دنیا به حساب می‌آیند.

.افراد می‌توانند به صورت خودارجاع یا پس از ارجاع توسط پزشک عمومی خود، درمان‌های شناختی- رفتاری (CBT) را از طریق این اپلیکیشن‌ها دریافت کنند. آزمایش‌های تصادفی کنترل‌شده، نشان‌دهنده‌ی اثربخشی 71 درصدی اپلیکیشن دی لایت و 76 درصدی اسلیپیو بوده‌اند.

از طریق این سرویس جدید، اسکاتلند اولین کشوری است که راه‌حل‌های کاملا دیجیتالی برای کمک فوری برای اضطراب و بی‌خوابی را برای مردم در سراسر کشور و بدون هیچ هزینه‌ای فراهم می‌کند. دولت اسکاتلند در سال 2017 یک تعهد ده ساله را برای ارائه مراقبت‌های روانی به مردم اعلام کرد و سیاست‌ها و خدمات بالینی جدیدی را در راستای بهبود دسترسی و نتایج بهداشت روانی متمرکز کرد.

منبع خبر: bussinesswire

معرفی سمعک مجهز به هوش مصنوعی توسط شرکت Audibel با کیفیت صدای منحصربه‌فرد و ویژگی‌های نوآورانه

شرکت فناوری سلامت اودیبل (Audibel) از ارائه محصول جدیدی تحت عنوان آرک اِی. آی. (Arc AI) خبر داد. این سمعک جدید از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و پیشرفته‌ترین کیفیت صدا را فراهم می‌آورد. الگوریتم هوش مصنوعی با تنظیم خودکار سمعک مطابق با محیط کاربر، کیفیت بالای صدا را فراهم می‌کند. به طوری که در هر ساعت تا 55 میلیون بار این تنظیمات شخصی‌سازی‌شده انجام می‌شوند که نتیجه آن کاهش 40 درصدی نویز است.

فناوری جدید در بیش از دوازده سبک متشکل از طرح‌های کاملا مخفی که کاملا داخل کانال گوش قرار می‌گیرند تا گزینه‌های قدرتمند پشت گوشی و تمام اندازه‌های امکان‌پذیر بین این دو حالت، در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

این دستگاه به ویژگی‌های دیگر از جمله سیستم تشخیص سقوط، که در صورت بروز حادثه به مراقبان کاربر اطلاع می‌دهد، نیز مجهز شده است. ویژگی دیگر قابلیت ارتباط بلوتوثی است، که به کاربران امکان برقراری تماس تلفنی و یا گوش دادن به موسیقی را می‌دهد.

سمعک‌ها قابلیت تنظیم و کنترل از راه دور توسط تکنیسین‌های شرکت اودیبل را دارند که نیاز به مراجعه حضوری به کلینیک را کاهش می‌دهد. همچنین هشدارهای یادآوری برای زمان‌های ملاقات یا مصرف دارو به کاربر ارائه می‌کنند.

منبع خبر: prnewswire

جذب سرمایه چشمگیر 300 میلیون دلاری در سری E توسط شرکت مربی‌گری سلامت رفتاری BetterUp

شرکت یونیکورن سلامت بتر آپ (BetterUp) اعلام کرد که در دور سرمایه‌گذاری سری E، موفق به جذب 300 میلیون دلار بودجه شده که ارزش شرکت را به 4.7 میلیارد دلار رسانده است. این بودجه به دنبال جذب سرمایه چشمگیر 125 میلیون دلاری این شرکت در سری D انجام گرفته است.

بتر آپ برای مشاغل و افراد، در زمینه‌های مختلفی مانند فرزندپروری، تغذیه و خواب، خدمات مربی‌گری ارائه می‌کند. هدف این شرکت بهبود عملکرد کاری با توسعه تاب‌آوری و سلامت روانی است. به گفته مدیرعامل و بنیان‌گذار این شرکت، الکسی روبیچاکس (Alexi Robichaux)، «هیچ گاه فشار بر نیروی کار بیش از حال حاضر نبوده است. واضح است که هر سازمان و کارمندی به طور جدی به حمایت، رشد و تحول نیاز دارد».

این شرکت با بودجه جدید به دنبال سرعت بخشیدن به نوآوری خود است تا به کارمندان بیشتری خدمات ارائه کند و همچنین می‌خواهد راه‌حل‌های شخصی‌تری را برای نیازهای خاص محل کار ایجاد کند.

منبع خبر: mobihealthnews

ادغام شرکت‌های سلامت روان Ginger و Headspace با ارزش‌گذاری 3 میلیارد دلار

غول‌های سلامت روان دیجیتالی جینجر (Ginger) و هد اسپیس (Headspace) به طور رسمی با یکدیگر ادغام شدند. طبق گزارش‌ها شرکت ترکیبی جدید، 3 میلیارد دلار ارزش‌گذاری می‌شود.

این نهاد تازه تاسیس که اکنون با نام هد اسپیس هلث فعالیت می‌کند، اپلیکیشن ذهن‌آگاهی و مراقبه‌ی هد اسپیس را با پلتفرم درمان ویدیویی و مربی‌گری سلامت روان دیجیتالی جینجر ترکیب می‌کند.

این شرکت‌ها با پیوستن نیرویشان در یک پلتفرم واحد، به دنبال بازارهای مصرف‌کنندگان، کارفرمایان و برنامه‌های بهداشتی هستند تا بهبود سلامت رفتاری کاربران و رفاه عمومی را هدف قرار دهند.

منبع خبر: techcrunch

دریافت تاییدیه FDA توسط دستگاه اولتراسوند غربالگری سرطان سینه Delphinus، ساعت هوشمند شرکت Withings و سیستم دیجیتال تشخیص آسیب مغزی شرکت SyncThink

شرکت فناوری‌های پزشکی دلفینوس (Delphinus Medical Technologies) برای دستگاه اولتراسوند غربالگری سرطان سینه، تاییدیه پیش‌فروش FDA را دریافت کرد. دستگاه توموگرافی اولتراسوند پستان سه‌بعدی سافت ویو (SoftVue)، علاوه بر ماموگرافی دیجیتال، برای غربالگری سرطان سینه در بیماران با بافت متراکم پستان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیمار روی تخت می‌خوابد و یک مبدل حلقوی 360 درجه بدون نیاز به فشرده‌سازی یا تشعشع، هر سینه را به طور کامل بررسی می کند.

حدود یک سال پس از دریافت مجوزهای قانونی اروپا توسط ساعت هوشمند شرکت ویتینگس (Withings)، این شرکت موفق شد تأییدیه FDA را برای ویژگی‌های پایش SpO2 و ECG پوشیدنی خود دریافت کند. ساعت اسکن واچ (ScanWatch) به گونه‌ای طراحی شده که در موارد مشکوک به فیبریلاسیون دهلیزی به کاربر هشدار می‌دهد و سپس کاربران می‌توانند از آن برای اندازه‌گیری یک نوار قلب 30 ثانیه‌ای استفاده کنند.

سیستم پایش SpO2 این ساعت نیز امکان بررسی سطوح اکسیژن خون را فراهم می‌کند. این سنجش به تشخیص اختلالات تنفسی کمک می‌کند. این ساعت مجهز به الگوریتمی است که برای مشخص کردن اختلالات تنفس شبانه که نشانگر آپنه خواب هستند، سطح اکسیژن خون، ضربان قلب، حرکت و تعداد تنفس را تحلیل می‌کند.

شرکت سینک تینک (SyncThink) مجوز FDA را برای سیستم دیجیتالی مجهز به هوش مصنوعی خود دریافت کرد. این سیستم که آی سینک (EYE-SYNC) نامیده می‌شود، به عنوان یک کمک برای تشخیص ضربه مغزی یا آسیب تروماتیک مغزی خفیف (mTBI) استفاده می‌شود.

این سیستم شامل یک پلتفرم مبتنی بر وب و هدست واقعیت مجازی است. پزشکان می‌توانند اطلاعات بیمار و فهرست علایم را وارد کنند. دستگاه ارزیابی 60 ثانیه‌ای ردیابی چشم و ارزیابی‌های عصبی شناختی را بر روی بیمار انجام می‌دهد. پس از اتمام ارزیابی‌ها، سیستم می‌تواند گزارشی تهیه کند که شامل معیارها، علایم و تصاویر مربوط به عملکرد کاربر است. این ابزار می‌تواند به پزشکان در مورد نوع اختلال عملکردی و شدت آن اطلاعاتی بدهد.

منبع خبر: mobihealthnews

mobihealthnews

mobihealthnews

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.