اکتساب شرکت مصورسازی جراحی BK Medical توسط GE Healthcare به قیمت 1.45 میلیارد دلار

0 620

 شرکت جی. ای. هلث کر (GE Healthcare)، اعلام کرد که طی توافقی شرکت مصورسازی (Visualization) جراحی بی. کی. مدیکال (BK Medical) را به قیمت 1.45 میلیارد دلار خریداری می‌کند. 

بی. کی. مدیکال فناوری اولتراسوندی را ارائه می‌کند که می‌تواند در طول عمل جراحی برای هدایت پزشکان استفاده شود. انتظار می‌رود این قرارداد در سال 2022 بسته شود. این اکتساب باعث می‌شود تجارت 3 میلیارد دلاری اولتراسوند شرکت جی. ای. هلث‌کر از حوزه تشخیص به مداخلات درمانی و جراحی گسترش پیدا کند. این روند، رشد جی. ای. هلث‌کر در سلامت دقیق را سرعت خواهد بخشید.

بی. کی. مدیکال مبتکر تصویربرداری حین عمل و ناوبری جراحی است. محصول این شرکت برای هدایت پزشکان در طول جراحی‌های کم‌تهاجمی و رباتیک استفاده می‌شود و برای نمایش بافت‌های عمیق در طول جراحی‌های عصبی و شکمی و در سونوگرافی اورولوژی کاربرد دارد. دفاتر مرکزی این شرکت در بوستون و کپنهاگ با بیش از 650 کارمند مستقر هستند و رشد درآمد آن دو رقمی است.

ترکیب تخصص بی. کی. مدیکال در تصویربرداری حین عمل و ناوبری جراحی با قدرت و حضور جهانی جی. ای. هلث‌کر، باعث تسریع روند تغییرات در استانداردهای مراقبت در مداخلات جراحی شده و به پزشکان در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کند. علاوه بر این، استفاده از این تکنولوژی، بینش پزشکان و جراحان را عمیق‌تر کرده و درمان را برای هر بیمار شخصی‌سازی می‌کند. 

منبع خبر: GE

جذب سرمایه 100 میلیون دلاری استارتاپ مراقبت‌های مجازی و خدمات بهداشتی زنان Tia

تیا (Tia) که یک شرکت ترکیبی مراقبت مجازی و خدمات بهداشتی زنان با شعار «خانه پزشکی مدرن برای زنان» است، موفق به جذب 100 میلیون دلار سرمایه در سری B شد.

تیا، مراقبت حضوری و مجازی را برای انواع نیازهای سلامتی زنان ترکیب می‌کند و مراقبت‌های اولیه، زنان و زایمان و خدمات سلامت روان را به صورت یکپارچه برای آنها فراهم می‌‌نماید. این شرکت به دنبال ارائه مدلی است که وضعیت سلامت زنان را در تمام طول عمر پوشش دهد.

شرکت سلامت زنان تیا قصد دارد از این سرمایه برای توسعه‌ی مدل مراقبت خود برای ارائه خدمت به بیش از صد هزار کاربر تا سال 2023 استفاده کند. همچنین سرمایه جدید برای ایجاد کلینیک‌های حضوری بیشتر در بازارهای جدید استفاده خواهد شد.

منبع خبر: fiercehealthcare

راه‌اندازی کیوسک سلامت دیجیتال Fullerton Health، ارائه‌دهنده خدمات تله‌مدیسین برای کارگران مهاجر در سنگاپور

فولِرتون هلث (Fullerton Health)، شرکت ارائه‌دهنده راهکارهای خدمات سلامت در آسیا و اقیانوسیه، برای حمایت از کارگران مهاجر در سنگاپور یک کیوسک تله‌مدیسین راه‌اندازی کرده است.

کیوسک فولرتون دیجی‌هلث (Fullerton DigiHealth Kiosk) فناوری تله‌مدیسین را با فروش خودکار داروها ترکیب می‌کند. کاربران می‌توانند در این کیوسک از کارت اشتغال خود برای ثبت یک مشاوره تلفنی و اتصال به سیستم استفاده کنند. آنها می‌توانند با یک پزشک تماس تصویری برقرار کرده و پس از دریافت مشاوره، داروی موردنیاز خود را با تجویز پزشک دریافت نمایند. داروها به صورت خودکار توزیع می‌شوند و کاربران می‌توانند گواهی پزشکی، رسیدها و نامه‌های ارجاعی خود را چاپ کنند.

کیوسک فولرتون از فناوری توزیع داروی از راه دوری که سیستم اسمارت آر. ایکس. (Smart Rx) مستقر در ایالات متحده ارائه می‌دهد، استفاده می‌کند. بنِت لی (Bennet Lee)، تکنیسین ارشد اسمارت آر. ایکس. توضیح می‌دهد که فناوری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری توزیع دارو اختصاصی این شرکت، انعطاف‌پذیری لازم برای سفارشی‌سازی و جمع‌آوری نیازهای فولرتون هلث را فراهم می‌کند. به این ترتیب بیمار می‌تواند بلافاصله پس از مشاوره تلفنی و بدون نیاز به انتظار، داروی خود را تحویل بگیرد.

منبع خبر: mobihealthnews

دریافت تاییدیه FDA توسط استارتاپ‌های Zebra Medical Vision، Caretaker Medical و Paige

شرکت تصویربرداری هوشمند زبرا مدیکال ویژن (Zebra Medical Vision)، برای ابزار تصویربرداری متمرکز بر قلب خود که HealthCCSng نام دارد تاییدیه FDA دریافت کرد. این ابزار جدید توانایی تحلیل سی تی اسکن را داشته و می‌تواند میزان کلسیم موجود در دیواره‌های عروق کرونری (CAC) را تعیین کند. به گفته شرکت زبرا مدیکال، این ابزار قادر است بیماران را براساس شاخصی کلسیم قلبی آشکار‌شده طبقه‌بندی و به پزشکان در تشخیص بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی کمک نماید.

شرکت کِر تِیکر مدیکال (Caretaker Medical) مجوز FDA را برای سیستم پایش فشار خون و همودینامیک بیماران خود که وایتال استریم (VitalStream) نام دارد دریافت کرد. این ابزار از یک سنسور انگشتی فشار و یک دستگاه پوشیدنی بر روی مچ دست استفاده می‌کند تا فشار خون بیمار را به صورت غیرتهاجمی و پیوسته کنترل کند. این ابزار از هوش مصنوعی برای اندازه‌گیری فشار خون و پارامترهای همودینامیک استفاده کرده و می‌تواند بررسی‌های نقطه‌ای را از راه دور انجام دهد.

استارتاپ پیج (Paige) موفق به اخذ تأییدیه FDA De Novo برای سیستم هوش مصنوعی تشخیص سرطان پروستات شد. نرم‌افزار پروستات پیج، با تجزیه و تحلیل اسلایدهای نمونه‌برداری دیجیتالی، نواحی را که ممکن است سرطانی باشد شناسایی کرده و برای بررسی بیشتر در اختیار پاتولوژیست قرار می‌دهد. این فناوری در مواجهه با طیف گسترده‌ای از تغییرات طبیعی در اسلایدهای بافتی، بسیار قدرتمند عمل می‌کند.

منبع خبر: mobihealthnews

 همکاری شرکت تله‌مدیسین DotComTherapy و استارتاپ Goodside Health برای ارائه خدمات سلامت روان به دانش‌‌آموزان مدارس

شرکت تله‌مدیسین دات کام تراپی (DotCom Therapy)، ارائه‌دهنده تله‌تراپی کودکان، و استارتاپ گود ساید هلث (Goodside Health) که ارائه‌دهنده خدمات تله‌مدیسین در مدرسه است، با یکدیگر همکاری می‌کنند تا درمان از راه دور مشکلات سلامت روان را برای مدارس و دانش‌آموزان در دسترس‌تر سازند. طی این همکاری، دات کام تراپی خدمات گود ساید هلث را که بر بهداشت و سلامت فیزیکی دانش‌آموزان تمرکز داشته‌اند، به حوزه‌ی سلامت روان گسترش می‌دهد.

گود ساید دانش‌‌آموزانی را که ممکن است دچار بحران سلامت روانی یا علایمی مانند اضطراب، افسردگی، اختلالات خوردن، وسواس فکری – عملی یا اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) باشند، تریاژ و ارزیابی می‌کند.

این همکاری به درمانگران دات کام اجازه می‌دهد تا با بیماران گودساید که نمرات بالایی در غربالگری افسردگی و اضطراب دریافت می‌کنند، کار کنند.

منبع خبر: businesswire

جذب سرمایه 156 میلیون دلاری پلتفرم فناوری سلامت TrialSpark برای تبدیل شدن به یک شرکت داروسازی فناوری‌محور

ترایال اسپارک (TrialSpark)، ارائه‌دهنده پلتفرمی برای مدیریت جنبه‌های مختلف کارآزمایی‌های بالینی، به یک توسعه‌دهنده دارو تبدیل می‌شود. این استارتاپ فناوری سلامت در سری C سرمایه‌گذاری، موفق به جذب 156 میلیون دلار سرمایه شد.

ترایال اسپارک با این هدف راه‌اندازی شد که به شرکت‌های علوم زندگی، بیوتکنولوژی و سلامت دیجیتال کمک کند تا کارآزمایی‌های بالینی دارویی را با پشتیبانی فناوری، سریع‌تر و موثرتر انجام دهند. آنها یک پلتفرم نرم‌افزاری ایجاد کردند که مراحل اولیه‌ آزمایش‌های بالینی مانند به‌کارگیری نیروها و کسب رضایت دیجیتالی، تا عملکردهای پشتیبانی مانند مدیریت داده‌ها، نظارت و تحلیل‌های آمار زیستی را انجام می‌داد.

در حال حاضر استارتاپ ترایال اسپارک قصد دارد با استفاده از سرمایه جدید در شرکت‌های داروسازی که محصولی در مرحله آزمایش بالینی دارند، مشارکت کرده و یا آنها را خریداری کند. این استارتاپ به دنبال ساخت نوع جدیدی از شرکت‌های داروسازی است که می‌تواند دسترسی بیماران به درمان‌های جدید را به طور چشمگیری افزایش دهد و ذی‌نفعان اصلی در توسعه‌ی دارو را با یکدیگر همسو کند. 

منبع: medcitynews

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.