استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال ایران

1 12,783

با نگاهی به نقشه استارتاپ‌ های حوزه سلامت دیجیتال ایران، می‌توان به وضعیت، حیطه‌های فعالیت و نحوه پراکنش استارتاپ‌های این حوزه پی برد. استارتاپ‌ها، یکی از اجزای مهم اکوسیستم استارتاپ سلامت دیجیتال ایران هستند و آشنایی با آنها می‌تواند برای سرمایه‌گذاران، فعالان و به ویژه علاقه‌مندان ورود به این اکوسیستم سودمند باشد. به این منظور، تیم مدلین با انجام تحقیقات میدانی، 228 استارتاپ حوزه سلامت دیجیتال کشور را شناسایی و براساس حوزه فعالیت در 15 گروه، دسته‌بندی نموده است. در این مقاله، دسته‌ها را معرفی کرده و نقشه و لیستی از استارت آپ های حوزه سلامت را قرار داده‌ایم.

مدلین، ویرایش نخست نقشه استارتاپ‌ های حوزه سلامت دیجیتال ایران را مهرماه سال 98 تدوین و منتشر کرده‌ بود. پس از حدود شش ماه، بررسی‌های بیشتری انجام داده و ویرایش دوم را در فروردین 1399 منتشر کردیم. اکنون ویرایش سوم در بهار 1400 منتشر می‌شود. ویرایش اول و دوم این نقشه را می‌توانید در انتخاب صفحه مشاهده کنید.

در این نقشه، سعی بر معرفی استارت آپ های سلامت دارای محصول بوده است. لازم به توضیح است، این نقشه حاصل تحقیقات میدانی انجام شده در فروردین‌ماه 1400 بوده و ممکن است برخی استارتاپ‌های سلامت دیجیتال در آن ذکر نشده باشند. مدیران و بنیان‌گذاران استارتاپ‌های سلامت دیجیتال می‌توانند با تکمیل فرم فراخوان نقشه اکوسیستم سلامت دیجیتال، مشخصات استارتاپ خود را برای ثبت در ویرایش آتی نقشه وارد نمایند.

محتوا پنهان

نقشه استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال – ویرایش بهار 1400

استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال را در مدلین ببینید.
نقشه جامع استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال را در مدلین ببینید.

برای دریافت نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران در ابعاد بزرگ‌تر روی این لینک کلیک کنید.

معرفی دسته‌های نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال

در ادامه معرفی انواع استارتاپ های حوزه سلامت را در 15 دسته مختلف می‌بینید:

1) آموزش سلامت و شبکه اجتماعی

آموزش سلامت در ساده‌ترین تعریف به معنی ارائه آموزشی است که منجر به افزایش آگاهی و ارتقای رفتار بهداشتي افراد شود. استارتاپ‌های این دسته با گردآوری مجموعه‌ای از اطلاعات در زمینه‌های مختلف سلامت و پزشکی به اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌ می‌پردازند. همچنین در گروهی از آن‌ها امکان به اشتراک‌گذاری تجربیات و تعامل بین کاربران فراهم شده است که در نتیجه به رفع نیاز و پاسخ‌دهی به سوالات افراد در زمینه‌های مختلف سلامت منجر می‌شود. از 12 استارتاپ سلامت موجود در این دسته بیش از نیمی از آنها، دانش و خدمات خود را در زمینه بارداری، سلامت مادر و کودک متمرکز کرده‌اند.

2) ابزارهای تشخیصی درمانی

16 استارتاپ این گروه به طراحی و تولید محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌پردازند که می‌توانند در زمینه‌های تشخیصی و  درمانی به کادر درمان کمک کنند. این استارتاپ‌ها در حیطه‌های مختلفی از جمله قلب و عروق، سرطان و توانبخشی فعالیت می‌کنند.

3) پرونده الکترونیک

استارتاپ‌های این دسته با استفاده از فناوری‌های حوزه IT  در جهت حفاظت از اطلاعات پزشکی بیماران و  مدیریت مطب‌ها و مراکز خدمات درمانی، به گردآوری اطلاعات پزشکی بیماران و ارائه آن در قالب پرونده الکترونیک سلامت (EHR) پرداخته‌اند. در این دسته 12 استارتاپ قرار دارند که اغلب خدمات خود را به مطب‌ها و مراکز درمانی ارائه می‌دهند و یک استارتاپ هم در زمینه مدیریت تصاویر پزشکی فعالیت می‌کند.

4) پزشکی از راه دور

پزشکی از راه دور با 44 استارتاپ، بیشترین تعداد استارتاپ‌های سلامت دیجیتال را دارد. استارتاپ‌های این گروه با فراهم کردن امکان ارتباط متنی، صوتی یا تصویری با مراقبان سلامت، دسترسی بیماران به درمانگران بدون حضور در مراکز درمانی را تسهیل می‌کنند. برخی از این استارتاپ‌ها، در تخصص‌های مختلف پزشکی، خدمات مشاوره پزشکی از راه دور ارائه می‌دهند و برخی، خدمات خود را در حوزه‌ای خاص مانند روانشناسی، پوست یا دیابت متمرکز کرده‌اند. نکته قابل توجه دیگر این است که یازده استارتاپ در این دسته، علاوه‌بر مشاوره از راه دور، خدمات نوبت‌دهی یا بانک اطلاعات خدمات سلامت هم ارائه می‌دهند. 

در این دسته، 4 استارتاپ خدمات دامپزشکی از راه دور هم وجود دارد که تنها استارتاپ‌های دامپزشکی در این نقشه هستند. البته، بعضی از این استارتاپ‌ها خدمات دیگری همچون مدیریت مراقبت یا مراقبت در منزل هم ارائه می‌دهند.

5) تسهیل دسترسی

این دسته از استارتاپ‌ها با ارائه خدماتی همچون نوبت‌گیری از پزشکان به صورت آنلاین، بانک مشخصات پزشکان، دندانپزشکان، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر مراکز درمانی و معرفی خدمات سلامت بر اساس نزدیکی به موقعیت جغرافیایی کاربر، دسترسی به خدمات پزشکی و سلامت را تسهیل می‌کنند. در این دسته، 36 استارتاپ در حال فعالیت هستند. 

6) خدمات آنلاین دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

19 استارتاپ‌ طبقه‌بندی شده در این گروه، خدمات متنوعی را با تمرکز بر حیطه‌های عنوان‌شده، ارائه می‌دهند. برخی استارتاپ‌ها به فروش آنلاین محصولات می‌پردازند یا پلتفرم (Marketplace) خرید، فروش و اجاره محصولات برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی هستند. سایر استارتاپ‌ها هم در زمینه ارائه اطلاعات دارویی، یادآوری مصرف داروها، ثبت سفارش‌های دارویی و غیردارویی از داروخانه‌ها  و تحویل آن در محل و غیره فعالیت می‌کنند. 

7) سبک زندگی سالم

استارتاپ‌های این دسته راهکارهایی برای داشتن زندگی سالم‌تر ارائه می‌کنند. تعدادی از این استارتاپ‌ها، براساس تحلیل تست‌های ژنتیک، پیشنهادهایی را به فرد ارائه می‌کنند. برخی دیگر از 35 استارتاپ سلامت دیجیتال این دسته هم، با ارائه برنامه غذایی یا ورزشی توسط مربیان و کارشناسان، افراد را در رسیدن به وزن ایده‌آل و تندرستی یاری می‌کنند. 

8) گردشگری سلامت

17 استارتاپ موجود در این گروه خدمات حمل‌ونقل، پذیرش، درمان، گردشگری و غیره را برای شهروندان کشورهای منطقه و حتی سایر نقاط جهان ارائه می‌دهند. خدمات درمانی این استارتاپ‌ها بیشتر در حیطه‌های زیبایی، ناباروری و سرطان است.

9) مدیریت مراقبت

11 استارتاپ بررسی شده در این دسته با آموزش خودمراقبتی، ثبت علائم و داروها، طراحی ابزارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پایش وضعیت سلامت و غیره کیفیت مراقبت را بهبود می‌بخشند. این خدمات به عنوان مکملی در روند درمان، برای مراقبت هرچه بیشتر از سالمندان یا گروه‌های پر خطر مانند مادران باردار و  افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای، عرضه می‌شود.

10) مراقبت و خدمات در منزل

این گروه از استارتاپ‌ها، دسترسی به خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل و محل مورد نظر مشتریان را تسهیل می‌کنند. فعالیت آنها، در زمینه‌های مختلف پزشکی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، روانشناسی و غیره است. همچنین، برخی از این 16 استارتاپ، نمونه‌گیری آزمایشگاهی در منزل را ممکن می‌سازند.

11) آموزش پزشکی

در این دسته سه استارتاپ وجود دارند که برای جامعه علوم پزشکی، آموزش‌های مجازی ارائه می‌دهند یا برنامه‌های آموزشی را اطلاع‌رسانی می‌کنند. فراهم کردن امکان گفتگو و مشورت با سایر مراقبان سلامت، از خدمات دیگر استارتاپ‌های این گروه است.

12) طب سنتی

۳ استارتاپ بررسی شده در این گروه، بر ارائه خدمات مشاوره‌ای و ویزیت آنلاین جهت آشنایی و افزایش آگاهی افراد با مبانی طب سنتی تمرکز دارند. آنها شرایط بالینی و خصوصیات افراد را براساس طب سنتی تحلیل کرده و برای حفظ سلامتی و تندرستی، توصیه‌هایی به کاربران می‌کنند.  

13) تامین مالی

تیم ما، طی جستجو و بررسی، نها یک استارتاپ در حوزه تأمین و تکنولوژی مالی سلامت یافت. این استارتاپ یک پلتفرم آنلاین برای حمایت مالی از بیمارانی است که قادر به پرداخت هزینه‌های درمانی خود نیستند.

14) مدیریت و مراقبت بیمارستانی

در این دسته تنها دو استارتاپ وجود دارد که محصولاتی برای کمک به مدیریت بیمارستان و ارتقای کیفیت مراقبت بیمارستانی طراحی و تولید کرده‌اند.

15) تحلیل داده

در حال حاضر تنها یک استارتاپ در این دسته وجود دارد که به مصورسازی و دسته‌بندی داده‌های فراوانی که در حوزه سلامت وجود دارد، می‌پردازد.

استارتاپ های سلامت دیجیتال چگونه طبقه بندی می شوند؟
استارتاپ های سلامت دیجیتال چگونه طبقه بندی می شوند؟

تحلیلی بر نقشه استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال ایران

نشانه همه‌گیری کرونا در شکل‌گیری استارتاپ‌های جدید

با بررسی نسخه سوم نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران و مقایسه آن با نسخه دوم که یک‌سال پیشتر منتشر شده بود می‌توان دید که رشد استارتاپ های سلامت دیجیتال در این مدت آنچنان چشم‌گیر نبوده است. 61 استارتاپ جدید به نسخه قبلی افزوده شده و به 228 استارتاپ رسیده است. 

دسته‌بندی استارتاپ‌ها برای نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

در این نقشه تلاش شده دسته‌بندی‌ها به نحوی صورت گیرد که بیانگر حوزه فعالیت و خدمات استارتاپ ها باشد. هر چند همچنان برخی از استارتاپ ها اغلب به دلیل اختصاصی نبودن یا ارائه خدمات متنوع غیر مرتبط باهم در دسته‌بندی‌های متداول یا معقول نمی‌گنجیدند.

بررسی پراکندگی در نقشه استارتاپ های حوزه سلامت

تعداد استارتاپ های سلامت دیجیتال در دسته‌های پزشکی از راه دور، تسهیل دسترسی و سبک زندگی سالم نسبتا بیشتر از سایر دسته‌های می‌باشد. نکته قابل توجه این است که حدود نیمی از استارتاپ‌های افزوده‌شده در ویرایش سوم را استارتاپ‌های پزشکی از راه دور، تسهیل دسترسی و مراقبت در منزل تشکیل می‌دهند. این موضوع ممکن است به دلیل همه‌گیری کرونا و فرصت‌هایی باشد که در بخش‌هایی از بازار سلامت ایجاد کرده است.

نمودار پراکندگی استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران
نمودار پراکندگی استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

جمع‌بندی استارتاپ‌ های حوزه سلامت دیجیتال

در این مقاله سعی کردیم مجموعه‌‌ای کامل از استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال را برای شما گردآوری کنیم. ایران در حوزه سلامت دیجیتال پیشرفت‌های قابل توجهی در سال‌های گذشته داشته است؛ اما این حوزه همچنان نوپا است و برای همین تعداد استارتاپ های سلامت دیجیتال روز‌به‌روز در حال افزایش است. مدلین در تلاش است تا این نقشه جامع را همیشه به‌روز نگه دارد و جدیدترین استارت آپ حوزه سلامت موجود در ایران را نیز به آن اضافه کند.

در ادامه می‌توانید پیوست‌های این مقاله را ببینید:

 

پیوست یک- فهرست استارتاپ های نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

آموزش سلامت و شبکه اجتماعی

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

نوکو آموزش سلامت noko.ir
نی نی و دادا آموزش سلامت niniodada.app
مادر شو آموزش سلامت madarsho.com
نسل سالم دات کام آموزش سلامت naslesalem.com
سرسره آموزش سلامت sorsore.com
گهواره آموزش سلامت

gahvare.net

دکتر سوشا آموزش سلامت

drsosha.com

نی نی پلاس شبکه اجتماعی

niniplus.com

لک لک شبکه اجتماعی

laklak.me

نی‌نی سایت شبکه اجتماعی

ninisite.com

مام هود شبکه اجتماعی

momhood.ir

نی نی بان مدیریت مراقبت niniban.com

ابزارهای تشخیصی درمانی

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

برنا تک ابزار بازتوانی https://bornatech.ir/
مجیکاردیو ابزار تشخیص http://magicardio.com/
فیور گجت ابزار تشخیص http://fevergadget.ir/
آی سین ابزار تشخیصی iseen.ir
نوروچلنج ابزار تشخیصی neurochallenge.ir
نبض هوشمند سلامت ابزار تشخیصی www.nabzgroup.com
نینیکس ابزار تشخیصی ninixco.com
ایزایمر ابزار تشخیصی https://aizheimer.com/
فن‌آسا ابزار درمانی fanasa-solutions.com
ایکس آر مدیکس ابزار درمانی http://xrmedics.ir/
سایکلاپس ابزار درمانی https://cyclops.vision/
سیمرغ(فن آوران اطلاعات پزشکی نوید سیمرغ) ابزار کمک تشخیصی http://www.cimorgh.ir/
اینولایف روش تشخیصی http://www.inolife.ir
جنودیپ روش تشخیصی genodeep.com
دانو روش تشخیصی www.danomed.com
رایو روش تشخیصی http://www.rayoo.ir/

پرونده الکترونیک

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

راستین طب پرونده الکترونیک rastinsystem.com
شفاداک پرونده الکترونیک shafadoc.ir
سیبویه پرونده الکترونیک sibooye.com
سیناپس پرونده الکترونیک synappsgroup.com
آرشیومِد پرونده الکترونیک رادیولوژی archivemed.com
اکسیر پرونده الکترونیک مطب exircmp.com
بقراط پرونده الکترونیک مطب boghrat.com
مداریو پرونده الکترونیک مطب medario.ir
وی کلینیک پرونده الکترونیک مطب vclinic.io
دکتر نکست پرونده الکترونیک مطب drnext.ir
ژنیک پرونده الکترونیک مطب zhenic.ir
همیارطب پرونده الکترونیک مطب hamyar-teb.ir

پزشکی از راه دور

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

دکتر جواب تفسیر آزمایش از راه دور https://drjvb.ir/
چکاپ تفسیر آزمایش از راه دور https://chekaap.com/
دکتر لاندا تفسیر آزمایش از راه دور https://drlanda.ir/
دکتر وان مشاوره پزشکی از راه دور http://dr1.ir/index.php
رسا مشاوره پزشکی از راه دور resaa.net
سلامت بدون مرز مشاوره پزشکی از راه دور https://sbm24.com/
کلبه سلامتی مشاوره پزشکی از راه دور kolbeyesalamati.com
مدیکال مشاوره پزشکی از راه دور https://medycall.com/
مطپ مشاوره پزشکی از راه دور matap.ir
همراه دکتر مشاوره پزشکی از راه دور hamrahdoctor.com
دکتر تو مشاوره پزشکی از راه دور doctoreto.com
ولینو مشاوره پزشکی از راه دور https://wellinno.ir/
اسکین آپ مشاوره پزشکی از راه دور www.skinup.ir
پزشکت مشاوره پزشکی از راه دور https://pezeshket.com/get/
مدافون مشاوره پزشکی از راه دور https://medafone.com/
اسنپ دکتر مشاوره پزشکی از راه دور https://snapp.doctor/
گیریفین مشاوره پزشکی از راه دور https://girifin.com/
آروین کلینیک مشاوره پزشکی از راه دور https://www.ems24.ir/
داکآپ مشاوره پزشکی از راه دور docup.ir
هیلیتو مشاوره پزشکی از راه دور http://hilito.ir/
آی پینو مشاوره پزشکی از راه دور و بانک اطلاعات خدمات https://www.ipino.ir/
داکتاپ مشاوره پزشکی از راه دور و بانک اطلاعات خدمات https://doctop.com/consultant/chat
مشورپ مشاوره پزشکی از راه دور و مراقبت در منزل mashverapp.com
نوبان مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی nobaan.com
نوبت دات آی آر مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی https://nobat.ir/
دکتر دکتر مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی drdr.ir
دکتر ساینا مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی www.drsaina.com
زوپ مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی GetZoop.com
ژین مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی https://jin724.com/
پذيرش 24 مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی www.paziresh24.com
روبان مشاوره پزشکی بیماری‌های پستان از راه دور http://rubanapp.com/
آینبض مشاوره پزشکی پوست و زیبایی از راه دور www.inabz.ir
دیابتوس مشاوره پزشکی دیابت از راه دور dyabetus.com
پت‌پرس مشاوره دامپزشکی از راه دور petpors.com
وتل مشاوره دامپزشکی از راه دور https://vetel.ir/
پیسورو مشاوره دامپزشکی از راه دور https://www.pisoro.com/?hl=fa#your-link
پتم مشاوره دامپزشکی از راه دور و خدمات دامپزشکی در محل https://petam.ir/
سیمیاروم مشاوره روان‌پزشکی و روانشناسی از راه دور https://simiaservice.com/counseling/
حامیتو مشاوره روان‌پزشکی و روانشناسی از راه دور https://hamito.co/
پزشک خوب مشاوره روان‌پزشکی و روانشناسی از راه دور و نوبت‌دهی pezeshkekhoob.com
دگر مشاوره روانشناسی از راه دور degaronline.com
فول فکر مشاوره روانشناسی از راه دور fullfekr.com
هما مشاوره روانشناسی از راه دور callhoma.ir
گپ بزن مشاوره روان‌پزشکی و روانشناسی از راه دور و نوبت‌دهی – خارج از دسترس gapbezan.com

تسهیل دسترسی

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

دوزاژ بانک اطلاعات خدمات dosage.ir
دیجی دارو بانک اطلاعات خدمات digidaroo.ir
مدرپ بانک اطلاعات خدمات http://medrep.ir/
پزشک برتر بانک اطلاعات خدمات www.pezeshk-bartar.com
دیجی‌کر بانک اطلاعات خدمات https://digicare.me/fa
سیس نینی بانک اطلاعات خدمات پرورش کودک https://sisnini.com/
باکیتنی بررسی علائم https://bakitni.com/
تریتا هاب بررسی علائم http://tritahub.ir/
هلیکس خدمات غیراختصاصی www.healxapp.com
دکتریاب نوبت دهی https://doctor-yab.ir/
نوبت دات نت نوبت دهی http://nobat.net/
میهن پزشک نوبت‌دهی mihanpezeshk.com
ویزیت 4 یو نوبت‌دهی https://www.visit4u.ir/
پلاس ماد نوبت‌دهی plusmaad.com
درمانکده نوبت‌دهی www.darmankade.com
سینا نوبت‌دهی sinahealth.ir
طبینجا نوبت‌دهی tebinja.com
منشی 724 نوبت‌دهی https://www.monshi724.com/
نت نوبت نوبت‌دهی https://netnobat.com/
نوبت آل نوبت‌دهی https://nobatall.com/
ویزیطب نوبت‌دهی www.visiteb.ir
مشاورباشی نوبت‌دهی https://moshaverbashi.com/
نوبتک نوبت‌دهی غیراختصاصی https://www.nobatak.com/
ویزیت سنتر نوبت‌دهی غیراختصاصی https://www.visitcenter.net/#/Home
پزیکاتو نوبت‌دهی و بانک اطلاعات خدمات pezikato.com
الودکتر نوبت‌دهی و بانک اطلاعات خدمات https://www.alodoctor.com/
نبض نوبت‌دهی و بانک اطلاعات خدمات http://www.nabzapp.net/
شفاجو نوبت‌دهی و پزشکی از راه دور shafajoo.com
دکترما نوبت‌دهی و پزشکی از راه دور https://doctorema.com/
سیناپزشک نوبت‌دهی و پزشکی از راه دور https://sinapezeshk.com/
دکتر مایکو نوبت‌دهی و پزشکی از راه دور https://drmyco.ir/
مدیکال آف بانک اطلاعات خدمات تخفیف‌دار – خارج از دسترس https://medical-off.com/
نوبت نوبت‌دهی – خارج از دسترس https://nobat.org/
دنتیس کار نوبت‌دهی – خارج از دسترس https://dentistkar.com/
فراویزیت نوبت‌دهی – خارج از دسترس www.faravisit.com
دکتر من نوبت‌دهی و بانک اطلاعات و خدمات – خارج از دسترس https://drman.net/

خدمات آنلاین دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

شمیم سلامتی بانک اطلاعات خدمات دارویی shamimsalamati.ir
هزار دارو بانک اطلاعات خدمات دارویی hezardaroo.ir
داروچی خدمات مصرف دارو darochi.ir
راحت دارو خدمات مصرف دارو www.rahatdaroo.ir
داروکو داروخانه آنلاین darookoo.com
داروشاپ داروخانه آنلاین https://daroo.shop/
مفید طب داروخانه آنلاین mofidteb.com
نارین گل فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی https://naringol.com/
آسان مدیکال فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی https://www.asanmedical.ir/
درمان کالا فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی www.darmankala.com
شفا درمان فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی www.shafadarman.com
مدیما فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی https://medima.ir/
هلثیوم فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی healthiumshop.com
دی ام کالا فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی https://www.dmkala.com/
نیک درمان فروشگاه آنلاین تجهیزات دندان پزشکی http://nikdarman.com/
دنت آنلاین فروشگاه آنلاین تجهیزات دندانپزشکی dentonline.ir
لوناتو فروشگاه آنلاین عینک و لنز lunato.net
دیجی ویال فروشگاه آنلاین مواد و تجهیزات آزمایشگاهی https://www.digivial.com/
کالا طب سلامت فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی – خارج از دسترس www.kalatebsalamat.com

سبک زندگی سالم

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

لایف اند می پزشکی شخصی lifeandme.net
مای اسمارت ژن پزشکی شخصی https://mysmartgene.com/#/
مای ژن پزشکی شخصی https://mygene.ir/
نورولند ترغیب‌کننده http://neurolandgame.ir/
میلوژی ترغیب‌کننده www.milogy.com
هانا ترغیب‌کننده https://hanagameapp.ir/
گامینو ترغیب‌کننده https://gaminoapp.ir/
مغزینه ترغیب‌کننده http://www.maghzineh.com/
اینفود تغذیه سالم infood.io
هلساول تغذیه سالم https://helsawell.com/
بی گلوتن تغذیه سالم https://bgluten.com/
خورشاد تهیه غذای رژیمی www.khorshad.com
حوروس فیت خدمات تناسب اندام horosfit.com
کرفس خدمات تناسب اندام karafsapp.com
فیتب خدمات تناسب اندام Fitabapp.ir
دکتربادی خدمات تناسب اندام drbody.ir
فیت شیپ خدمات تناسب اندام https://fitshape.ir/
آمینو خدمات تناسب اندام http://aminoapp.ir/
بادی آنالایزر خدمات تناسب اندام https://bodyanalyser.ir/
سلامتپاد رژیم غذایی salamatpaad.com
دکتر زیتون رژیم غذایی http://drzeytoon.com/blog/main
زیباتن رژیم غذایی http://clinic.zibatan.ir/
دکتر سی رژیم غذایی https://drsiapp.com/
دکتر اچ رژیم غذایی https://www.doctorh.diet/
کالری شمار زیره کالری‌شمار http://zirehapp.com/landing/intro/
مانکن کالری‌شمار و گام‌شمار www.mankan.me
بشقاب کالری‌شمار و گام‌شمار Boshghabapp.com
پیگام گام شمار P-gum.com
همراه گام گام‌شمار hamrahgam.com
اپتیت ورزش و فعالیت جسمانی http://www.appetit.fit/
فیتنس کار ورزش و فعالیت جسمانی www.fitnesskar.com
اپتاتیت ورزش و فعالیت جسمانی https://www.appetit.fit/
فیتامین ورزش و فعالیت جسمانی https://fitamin.ir/
جیم سنتر ورزش و فعالیت جسمانی https://www.gymcenter.ir/
تنژیم سبک زندگی سالم – خارج از دسترس www.tanzhim.ir

گردشگری سلامت

نام استارتاپ زیردسته وبسایت
آی‌اچ‌تی‌ام‌اس گردشگری سلامت Ihtms.com
آترینا گردشگری سلامت https://www.atrinaclub.com/fa
آریامدتور گردشگری سلامت Ariamedtour.com
رادینا سلامت گردشگری سلامت raadinahealth.com
طبیب تریپ گردشگری سلامت https://tabibtrip.om/af
علی طب گردشگری سلامت https://aliteb.com/
مدگو گردشگری سلامت https://medgo.co/fa
آی مدیتو گردشگری سلامت imedito.com
سفیران سلامت کویر گردشگری سلامت http://safiranesalamat.com/
طب مدتوریسم گردشگری سلامت https://tebmedtourism.ir/
گردشگری سلامت پارس گردشگری سلامت https://www.parshealthtour.com/
مدتور ایران گردشگری سلامت https://iranmedtour.com/fa/home/
مدوتریپ گردشگری سلامت https://www.medotrip.com/
مدوا گردشگری سلامت https://www.medova.org/
سریتامد گردشگری سلامت https://ceritamed.com/
حیات مدتور گردشگری سلامت

https://hayatmedtour.com/fa

طبیمار گردشگری سلامت – خارج از دسترس http://tebimar.com/
مِدگردی گردشگری سلامت – خارج از دسترس medgardi.com

مدیریت مراقبت

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

بهزی مدیریت مراقبت behzee.com
اسپو مدیریت مراقبت آقایان https://spoohealth.ir/
یک زن مدیریت مراقبت بارداری https://yekzan.com/
گراویدا مدیریت مراقبت بارداری http://gravida.ir/
مینت مدیریت مراقبت بانوان https://www.mintapp.ir/
دروا مدیریت مراقبت بانوان https://durva.ir/
هبیوکس مدیریت مراقبت توانبخشی habiox.com
اسمارت مدیکو مدیریت مراقبت دیابت smartmedico.ir
آیدیا مدیریت مراقبت دیابت https://idia.app/
سیو اپ مدیریت مراقبت سالمند http://saveapp.ir/
میگری واچ مدیریت مراقبت سردرد www.migriwatch.com

مراقبت و خدمات در منزل

نام استارتاپ

زیردسته

وبسایت

دکتر چکاپ خدمات آزمایشگاه https://www.drcheckup.online/
آنی آزما خدمات آزمایشگاه www.anyazma.com
آزمایش آنلاین خدمات آزمایشگاه azmayeshonline.com
آنابیز خدمات آزمایشگاه anabizz.com
توانیتو خدمات توانبخشی در منزل tavanito.com
ورزمان ماساژ در منزل varzeman.com
پرستار نت مراقبت در منزل https://www.parastarnet.com/
هوم ویزیت مراقبت در منزل https://home-visit.ir/
آسانیسم مراقبت در منزل www.asanism.com
تیک طب مراقبت در منزل tickteb.com
خوب شو مراقبت در منزل http://khubsho.com/
پالسی نو مراقبت در منزل و خدمات آزمایشگاه https://pulsyno.com/blog/service/
هوم‌کا مراقبت در منزل و خدمات آزمایشگاه https://www.homeca.ir/services/
اچپن مراقبت در منزل و خدمات آزمایشگاه http://hpen.ir/
سیبوفن مراقبت در منزل و خدمات آزمایشگاه www.sibofen.com
آسان درمان مراقبت در منزل و خدمات توانبخشی در منزل https://asandarman.ir/

آموزش پزشکی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
آوید آموزش پزشکی https://www.aveedme.com/
دکترآباد آموزش پزشکی doctorabad.com
تریت اپ شبکه اجتماعی پزشکان www.trit-app.com

طب سنتی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
دکتر مزاج ابزار طب سنتی www.drmizaj.com
طبایع بانک اطلاعات طب سنتی tabaye.ir
سیمو مشاوره آنلانین طب سنتی https://www.symoteb.ir/

تامین مالی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
حس مهر تأمین مالی www.hesemehr.ir

مدیریت و مراقبت بیمارستانی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
سامانه اعتباربخشی سنجاب سیستم مدیریت بیمارستانی https://snjab.ir/
طبفا سیستم مراقبت بیمارستانی http://tebfa.ir/fa/

تحلیل داده

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
ویزیت مصورسازی داده https://vizit.report/

پیوست دو – نسخه‌های پیشین نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

نسخه دوم – فروردین 1399

نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران - ویرایش دوم فروردین 1399
نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران – ویرایش دوم فروردین 1399

نسخه اول – مهر ماه 1398

نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران - ویرایش مهرماه 98
نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران – ویرایش مهرماه 98
0%
  • Criteria 0%
  • Criteria 0%
  • Criteria 0%
  • Criteria 0%
  • Criteria 0%
1 نظر
  1. خاطره می گوید

    مطالب عالي و بسار مفيد بود. تشكر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.