وان‌دراپ، پزشکی دقیق در خدمت مدیریت دیابت

0 1,298

وان‌دراپ یک پلتفرم مدیریت دیابت است که به افراد کمک می‌کند دیابت و سایر شرایط مزمن را با کمک یکدیگر، متخصصان و سیستم جامع و هوشمند کنترل کنند.

کشور

آمریکا

سال تاسیس

2014

وبسایت

onedrop.today

این استارتاپ چه مشکلی را برطرف میسازد؟

تشخیص یک بیماری مزمن، تمام زندگی بیمار را تغییر می‌دهد. بیمارانی که برای کنترل و مدیریت سلامتی خود به پزشک مراجعه می‌‌‌کنند، فقط چند دقیقه در سال با وی در تعامل هستند و ضروری است که بقیه مسیر را خود بر عهده گیرند. دیابت، بیماری مزمن و نیازمند مدیریت است که حدود 10- 12 درصد از افراد جامعه را درگیر کرده و به دلیل سبک زندگی و عادات غذایی شیوع آن به صورت روزافزون در حال گسترش است.

 حمایت همه‌جانبه بیمار در مدیریت و کنترل شرایط مزمن

استارتاپ وان‌دراپ یک سیستم مدیریت دیابت و قند خون ارائه می‌کند. این سیستم شامل بسته‌ای از تجهیزات سخت‌افزاری هوشمند، پلتفرم دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی و مشاوره و کمک 24 ساعته از جانب مربیان تأییدشده است.

سخت‌افزار سنجش قند خون، از نوارهای تست بسیار دقیق و سیستم بلوتوث بهره می‌برد، که بدون نیاز به ثبت دستی، اطلاعات را به تلفن همراه کاربر ارسال می‌کند. اپلیکیشن همراه این محصول به کاربران مبتلا به دیابت نوع 1، دیابت نوع 2 یا پیش‌دیابت این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مختلفی مانند قند خون، داروها، غذا و فعالیت خود را ثبت کنند. برنامه‌هایی نیز برای کنترل فشار خون و کلسترول بالا در نظر گرفته شده که با همکاری وان‌دراپ با شرکت ویتینگز (Withings) و استفاده از ابزارهای سنجش هوشمند این شرکت، به مدیریت سایر شرایط سلامتی کاربر کمک می‌کنند.

کاربران در صورت تمایل می‌توانند اطلاعات خود را به صورت ناشناس با جامعه بزرگ‌تری به اشتراک بگذارند. پورتال ایجادشده به عنوان یادآور و پشتیبان عمل کرده، قند خون را ردیابی می‌کند و در مورد کنترل آن بازخوردهایی ارائه می‌دهد. وان‌دراپ امکان بهره‌مندی از کمک و راهنمایی مشاوران متخصص را به صورت زنده فراهم می‌آورد.

وان‌دراپ از یک سیستم هوش مصنوعی برای پیش‌بینی و جلوگیری از تغییرات احتمالی در سطح قند خون بهره می‌برد. موتور پیش‌بینی گلوکز این سیستم می‌تواند تا هشت ساعت پیش از بروز تغییرات به کاربران هشدار دهد. سیستم هوش مصنوعی براساس مجموعه‌ای از حدود 25 میلیارد داده از میلیون‌ها کاربر بین‌المللی ساخته شده است. که شامل ثبت روزانه سطح گلوکز، وزن، فشار خون، مصرف غذا، فعالیت فیزیکی و استفاده از دارو است.

وان‌دراپ قابلیت همگام‌سازی با بیش از 1000 اپلیکیشن و دستگاه محبوب و رایج مانند Fitbit، Apple Watch، Garmin، Whitings و غیره را دارد.

در سال 2021، وان‌دراپ یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی را با کمک شرکت بزرگ دارویی بیر (Bayer)، با هدف پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی ارائه کرد که گام جدید این استارتاپ را به سوی دنیای خدمات سلامت نشان می‌دهد.

محصول این استارتاپ چه مزیتی دارد؟

1-     ارائه برنامه جامع مبتنی بر هوش مصنوعی همراه با گجت هوشمند

2- طراحی کوچک و زیبای سیستم سخت‌افزاری تست قند خون

3- امکان همگام‌سازی با اغلب اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌های دیگر

4-     پشتیبانی زنده و 24 ساعته توسط مشاوران متخصص

استفاده از این محصول چه نتایجی به همراه داشته است؟

بیش از 20 مطالعه کلینیکی انجام شده که عملکرد صحیح وان‌دراپ را تایید میکنند. با استفاده از برنامه وان‌دراپ، A1C تخمینی کاربران مبتلا به دیابت نوع 2، طی سه ماه 1.9 درصد کاهش نشان داد. سیستم پیش‌بینی قند خون، 99.5 درصد صحت به همراه داشته است.

تجهیزات هوشمند وان‌دراپ تاییدیه‌های FDA و CE اروپا را دریافت کرده‌اند. سیستم هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده تغییرات قند خون نیز دارای تاییدیه اروپا است.

بنیان‌گذار این استارتاپ چه کسی است؟

جف داچیس (Jeff Dachis) بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ سلامت وان‌دراپ، تحصیلات خود را در رشته تئاتر و هنر از دانشگاه نیویورک به پایان رسانده است. وی در چندین استارتاپ مختلف سابقه مدیرعاملی و هم‌بنیان‌گذار بودن را دارد.  

وان‌دراپ از چه مدل درآمدی‌ای استفاده می‌کند؟

وان‌دراپ خدمات خود را هم به صورت مستقیم به مصرف‌کننده ارائه می‌کند و هم استفاده سازمانی کارفرمایان از این محصول را امکان‌پذیر می‌سازد. مدل درآمدی این استارتاپ B2C و B2B است.

سرمایه‌گذاری انجام شده بر استارتاپ وان‌دراپ:

استارتاپ وان‌دراپ طی 8 دور سرمایه‌گذاری، 106.2 میلیون دلار سرمایه جذب کرده و در حال حاضر در سری C سرمایه‌گذاری قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.