رویداد نونمایی پارک علم و فناوری پردیس ۱۱ مرداد‌ماه، با معرفی ۳ محصول سلامت دیجیتال برگزار خواهد شد.

0 504

به گزارش سایت برگزار‌کننده این رویداد، پارک فناوری پردیس در نظر دارد دومین رویداد نونمایی – معرفی محصولات فناورانه شرکت های عضو پارک فناوری پردیس – را با موضوع علوم شناختی در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ در هتل اسپیناس تهران برگزار نماید. شرکت‌های عضو پارک توانسته‌اند با تکیه بر دانش بومی شده و توسعه فناوری های روز دنیا، تاکنون بیش از ۱۰۰۰ محصول در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، تجهیزات پزشکی، دارویی، مواد شیمیایی و … به بازار عرضه نمایند که هرکدام جایگزین نمونه‌ی خارجی یا رفع‌کننده نیازی از جامعه است. در همین راستا مجموعه پارک فناوری پردیس در نظر دارد رویداد نونمایی را به منظور معرفی بیشتر و بهتر محصولات خود برگزار نماید. در این رویداد سه محصول الکتروانسفالوگرافی (ابزار ثبت و نمایش فعالیت الکتریکی مغز) و الکترومایوگرافی (ثبت و نمایش فعالیت عصب و عضله)، دستیار هوشمند مدیریت استرس CALME ،گجت هوشمند مدیریت فرد با کاربرد در حوزه‌های نورومارکتینگ، منابع انسانی، سلامت محیط کار و روانشناسی و محصول استارتاپ FEVER GADGET جهت پایش پیوسته، تحلیل و اشتراک دمای بدن معرفی خواهند شد.

 

منبع

 

 عربستان‌سعودی از کارت هوشمند حاوی اطلاعات شخصی و بهداشتی و ربات‌ها برای حفظ فاصله اجتماعی و ضدعفونی اماکن در حج امسال استفاده می‌کند.

استفاده از روبات در حج

وزارت حج عربستان سعودی اعلام کرد حجاج در حج امسال موظف به استفاده از کارت هوشمندی هستند که اطلاعات شخصی حجاج، مکان اسکان،اطلاعات پزشکی، واکسیناسیون و نوع واکسن مورد استفاده‌شده علیه کووید-۱۹ را دارا می‌باشد و در تمام مکان‌ها از جمله هتل، مساجد و وسایل حمل و نقل عمومی کاربرد دارد. این کارت‌ها در رنگ‌های مختلف به حجاج اختصاص می‌یابد و براساس رنگ، افراد در مکان‌های مختلف اسکان می‌یابند.

همچنین در حج امسال عربستان سعودی برای ضد عفونی کردن هتل‌ها و مساجد و تقسیم آب زمزم بین افراد، جهت جلوگیری از تجمع و رعایت فاصله اجتماعی، از ربات‌ها کمک گرفته‌است. 

 

منبع

 

 فیسبوک به دنبال انتقادات کاخ سفید هشتگ VACCINESKILL#  را حذف می‌کند.

حذف هشتگ VACCINESKILL

جمعه گذشته رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، جو بایدن، از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک به دلیل نشر اطلاعات غلط در خصوص عوارض و مرگ به دنبال تزریق واکسن انتقاد کرد.

در واکنش به این انتقاد سخنگوی فیسبوک اعلام کرد جلوی نشر اطلاعات غلط در خصوص تزریق و عوارض واکسن را در این شبکه اجتماعی می‌گیرد و هشتگ vaccineskill# را مسدود می‌کند.

این بیانیه از جانب فیسبوک در حالی منتشر شد که یک سال از تعهد این شرکت برای جلوگیری از نشر و گسترش اطلاعات غلط در خصوص بیماری کووید-۱۹ می‌گذرد.

طبق اعلام CDC، میزان ۹۹ درصد از مرگ‌و‌میر‌های ناشی از کووید-۱۹ و ۹۷ درصد از موارد بستری شامل افرادی است که واکسن دریافت نکرده‌اند.

 

منبع

 

ویژگی جدید گوگل‌مپ، امکان نمایش مکان‌های شلوغ به کاربران برای رعایت فاصله اجتماعی در دوران همه‌گیری کووید-۱۹ می‌دهد.

نمایش مکان‌های شلوغ در گوگل مپ

شرکت گوگل اعلام کرد به صورت آزمایشی در شهر‌های نیویورک و سیدنی قابلیت جدیدی را برای رعایت فاصله اجتماعی به سرویس گوگل مپ خود اضافه می‌کند.

این ویژگی جدید به کمک هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می‌دهد از ساعت‌های شلوغی در مکان‌هایی که قصد مراجعه به آن را دارند یا از میزان ازدحام در وسایل حمل و نقل عمومی آگاه شوند.

این ویژگی به کاربر کمک کند از تجمع در امکان شلوغ بپرهیزد و یا مسیر رفتن به مکان مورد نظر خود را تغییر دهد.

گوگل اعلام کرده است این ویژگی حتی بعد از همه‌گیری نیز به کاربران کمک می‌کند که از شلوغ بودن و ازدحام جمعیت در حمل و نقل شهری باخبر شوند.

 

منبع

 

 استارتاپ Quit Genius موفق به جذب ۶۴ میلیون دلار سرمایه شد.

جذب سرمایه استارتاپ سلامت دیجیتال

استارتاپ کوییت جینیوس (Quit Genius) در زمینه ترک اعتیاد به الکل، سیگار و مواد مخدر فعالیت می‌کند. این استارتاپ از سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را در انگلستان آغاز کرده‌است و با استفاده از پزشکی از راه دور، شخصی سازی دارو درمانی، دستگاه هوشمند تنفسی جهت سنجش میزان نیکوتین، برنامه‌های اختصاصی ورزشی و مربی، بیماران را در مسیر ترک اعتیاد یاری می‌رساند.

این استارتاپ موفق به جذب سرمایه به مبلغ ۶۴ میلیون دلار از دو شرکت سرمایه گذاری کینویک (kinnevik) و اتومیکو (Atomico) شده‌است. این جذب سرمایه برای گسترش برنامه بازاریابی و گسترش خدمات این استارتاپ در ایالات متحده آمریکا هزینه خواهد‌شد.

 

منبع

 

 استارتاپ Fi، قابلیت مانیتورینگ خواب سگ‌های خانگی را به قلاده خود اضافه کرد.

قلاده هوشمند

استارتاپ فای (Fi) ارائه دهنده قلاده‌های هوشمند برای سگ‌های خانگی با قابلیت ردیابی، نظارت بر فعالیت جسمانی و کالری شماری است. این استارتاپ اخیرا ویژگی جدیدی را به قلاده خود اضافه کرده است که با استفاده از آن صاحب سگ و دامپزشک قادر خواهند بود بر روی خواب سگ نظارت کنند. این ویژگی جدید قلاده می‌تواند، میزان خواب و کیفیت خواب را بررسی کند.

دکتر جف وبر، دامپزشک و مشاور استارتاپ فای، می‌گوید:« یکی از شاخص‌های مهم اندازه‌گیری میزان سلامت در سگ‌ها همانند چیزی که در انسان‌ها اتفاق می‌افتد، خواب است. صاحب حیوانات خانگی معمولا متوجه اختلالات خواب سگ خانگی خود نمی‌شوند و این قابلیت این امکان را می‌دهد که بتوانیم به صورت دائمی میزان و کیفیت خواب سگ‌ها را پایش کنیم.»

 

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.