نقشه اپلیکیشن های سلامت ایران در سال 98

1 3,731

با وجود اینکه مدت زیادی از به بازار آمدن گوشی‌های هوشمند نگذشته، آنها اکنون دیگر جزء جدایی‌ناپذیر زندگی اغلب ما هستند. امکانات متعددی که موبایل‌ و تبلت فراهم می‌کنند، وابستگی ما را به آنها افزایش می‌دهد و با بیشتر شدن وابستگی ما،‌ انگیزه نوآوران و کارآفرینان برای طراحی و توسعه برنامه‌های گوناگون برای این ابزارها بیشتر می‌شود. این موضوع درباره اپلیکیشن های سلامت و تندرستی هم صدق می‌کند به طوری که تا پایان سال 2017 بیش از 320 هزار اپلیکیشن سلامت در فروشگاه‌های عرضه اپلیکیشن موبایل وجود داشته. اما این آمار درباره توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های ایرانی چگونه است؟ تا کنون چند اپلیکیشن پزشکی و به طور کلی اپلیکیشن سلامت در کشور طراحی و تولید شده است؟ ما در جستجوهایمان،‌اطلاعات جامع و درستی درباره این موضوع نیافتیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم، اپلیکیشن های حوزه سلامت را بررسی و تحلیل کنیم.

بررسی اپلیکیشن های سلامت ایران و دسته‌بندی آنها

براساس گزارش پایان سال 97 کافه‌بازار، مارکت‌پلیس اپلیکیشن‌های اندروید، در آغاز سال 98 حدود 40 میلیون کاربر و 132 هزار برنامه داشته است. اما با توجه به محدودیت‌های سیستم عامل IOS برای کاربران ایرانی، تعداد توسعه‌دهندگان و برنامه‌های ایرانی برای IOS بسیار کمتر است. این مسأله در کنار ارقام قابل توجه کافه بازار باعث شد، آن را برای مطالعه تحلیلی اپلیکیشن های سلامت ایران انتخاب کنیم.

برای بررسی دقیق برنامه‌ها، ابتدا برنامه‌های معرفی‌شده در دسته‌بندی‌های کافه‌بازار مطالعه و اطلاعات برنامه‌های مرتبط با سلامت جمع‌آوری شد، اما نتایج به دست‌آمده کافی نبود. در گام بعدی، بیش از 50 کلیدواژه مرتبط را در وبسایت کافه‌بازار جستجو کردیم و از میان نتایج، برنامه‌های مرتبط را در بانک داده‌های خود ثبت کردیم. در نهایت، 2870 اپلیکیشن سلامت انتخاب و در سیزده گروه، دسته‌بندی شدند. در این مقاله، به معرفی هر دسته و نمونه اپلیکیشن‌های آن پرداخته‌ایم.

همچنین، برای تدوین نقشه اپلیکیشن های سلامت، اپلیکیشن هایی را که بالای دو یا پنج هزار (براساس میانگین نصب فعال دسته) داشتند، انتخاب کردیم. به این ترتیب، 175 برنامه را می‌توانید در نقشه اپلیکیشن‌های موبایل سلامت ببینید. همچنین، توضیحات و لینک آنها در جدولی در انتهای مقاله آمده است. لازم به توضیح است، دسته‌هایی که نصب فعال هیچ‌کدام از برنامه‌های آن به دوهزار نمی‌رسد در نقشه قرار نگرفته‌اند.

معرفی دسته‌های اپلیکیشن های سلامت ایران

اپلیکیشن های آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها

برنامه‌های این دسته محتوای آموزشی درباره بیماری‌های مشخص حوزه‌های مختلف پزشکی مانند قلب و عروق، سرطان، دیابت، گوارش، غدد، مغز و اعصاب، عفونی، ارتوپدی و غیره ارائه می‌دهند. همچنین برخی از آن‌ها به عنوان ابزارهای مدیریت بیماری و خودمراقبتی نیز قابل استفاده‌اند. ادبیات اکثر این اپلیکیشن‌ها ساده و برای عموم قابل فهم است. در این دسته 404 اپلیکیشن حضور دارند که به طور میانگین 191 نصب فعال داشته‌اند. دو نمونه از اپلیکیشن‌های این دسته به شرح زیر است:

 • اسمارت مدیکو: این برنامه هر آنچه را که افراد مبتلا به دیابت باید در طول روز کنترل کنند در اختیار آنان می‌گذارد؛ مانند کالری مصرفی، گام‌های طی شده، تغییرات وزن و غیره. همچنین اطلاعات غذایی غذاهای متداول به همراه میزان کالری و کربوهیدرات غذاها در آن موجود است. میزان قند خون کاربر در دفترچه‌ی هوشمند اپلیکیشن ثبت شده و مانند یک پرونده‌ی الکترونیک قابلیت به اشتراک‌گذاری با پزشک را نیز دارد.
 • سامانه تریتا: این اپلیکیشن با هدف آموزش بهداشت همگانی و خودمراقبتی اقدام به تشخیص هوشمند بیماری با توجه به 1200 علامت تعریف‌شده می‌کند. همچنین امکان تفسیر آزمایش و دسترسی به اطلاعات ده‌هزار قلم دارو، دوهزار بیماری، دوهزار آزمایش و خدمات پزشکی و جراحی و نشانی حدود 18 هزار بیمارستان، آزمایشگاه و داروخانه را در خود جای داده است.

اپلیکیشن های آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی

این دسته از اپلیکیشن‌ها به آموزش علوم پزشکی می‌پردازند. آموزش تزریقات، تفسیر نوار قلب و نسخه‌خوانی و همچنین لغتنامه‌های تخصصی پزشکی از جمله خدمات برخی از آنها است. علاوه بر کادر درمان، عموم علاقه‌مندان نیز می‌توانند مخاطب تعدادی از این برنامه‌ها باشند. 146 اپلیکیشن موجود در این دسته به طور میانگین 497 نصب فعال داشته‌اند که دو نمونه از آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • مرجع داروهای بیهوشی و بخش ویژه: در این سامانه اطلاعات داروهای بیهوشی ذکر شده است. این اطلاعات شامل اشکال دارو، دوز و مقدار مصرف، فارماکوکینتیک و فارماکودینامیک دارو، موارد منع مصرف و تداخلات و عوارض دارویی می‌باشد.
 • دیکشنری جامع پزشکی+ تلفظ: این دیکشنری دو زبانه‌ی انگلیسی و فارسی بیش از 86 هزار واژه و اصطلاح تخصصی پزشکی را در بیش از 105 مدخل آفلاین پوشش می‌دهد که توسط سه مرجع معتبر، تلفظ ضبط‌شده‌ی انسانی (غیرکامپیوتری) آن‌ها نیز فراهم شده است. اصطلاحات آزمایشگاهی، روان‌شناسی و زیست‌شناسی نیز مشمول این دایره‌ی لغات می‌باشند.

اپلیکیشن های آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی

می‌توان گفت تقریباً تمامی اپلیکیشن‌های این دسته حاوی مقالات و اطلاعاتی در قالب متن یا تصویر، در رابطه با بهداشت، طراوت و شادابی پوست و مو و راهکارهایی برای بهبود سلامت و حفاظت از آنها هستند. این روش‌ها از ماسک‌های خانگی و گیاهان دارویی تا کرم ها و داروهای تایید شده را شامل می‌شود. یکی از 117 اپلیکیشن موجود در این دسته که به طور میانگین 497 نصب فعال داشته‌اند به شرح زیر است:

 • پوست صاف و سالم: این نرم‌افزار حاوی مقالاتی درباره‌ی راهکارهای طبیعی برای داشتن پوستی صاف و سالم می‌باشد. از جمله‌ این روش‌ها می‌توان ماسک‌های صورت، نسخه‌های طب سنتی، معجون‌های سفیدکننده‌ی پوست و تعدادی نکته و راز زیبایی را نام برد.

اپلیکیشن های اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت

این اپلیکیشن‌ها عموماً ابزارهایی هستند که هم ارائه‌دهندگان و هم دریافت‌کنندگان خدمات سلامت و عموم مردم می‌توانند از آن‌ها برای بهبود و ارتقا سطح کیفی سلامت خود، اطرافیان و جامعه استفاده کنند. این خدمات حوزه‌هایی مانند آموزش سلامت (از طریق انتشار دانستنی‌های پزشکی)، امداد و نجات و کمک‌های اولیه (برای اطلاع رسانی شرایط بحرانی و مدیریت آن)، سیگار و اعتیاد (برای ترک آن و دستیابی به یک سبک زندگی سالم) و شاخص‌های سلامت (یعنی محاسبه‌ی سنجه‌هایی که کیفیت سلامتی فرد را معمولا در بعد جسمانی نشان می‌دهند مانند BMI) را شامل می‌شود. این گروه حاوی 169 اپلیکیشن می‌باشد که به طور میانگین 299 بار نصب فعال شده‌اند و دو نمونه از آن‌ها به شرح زیر است:

 • تعیین سن بارداری: خانم‌های باردار با وارد کردن اطلاعاتی مانند اولین روز آخرین قاعدگی و تاریخ انجام سونوگرافی در این برنامه به اطلاعاتی مانند سن فعلی جنین و زمان زایمان دست پیدا می‌کنند. این نرم‌افزار برای متخصصان زنان و زایمان، ماماها و همچنین مادران طراحی شده و روزهای متفاوت ماه‌ها و سال‌های کبیسه را نیز در محاسبات خود لحاظ می‌کند.
 • عملیات نگار: این برنامه جزو نرم‌افزارهای تخصصی مدیریت حوادث برای تیم‌های امداد و نجات است. به کمک این اپلیکیشن که برای مدیریت عملیات از لحظه اعلام به تیم امدادی تا زمان رسیدن به مراکز درمانی قابل استفاده است، اطلاعات حادثه مستندسازی می‌شود.

اپلیکیشن های اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه

اپلیکیشن‌های این دسته ارائه‌دهنده خدماتی مانند تفسیر آزمایش‌ها به‌صورت آنلاین، توضیحات مربوط به آزمایش‌ها، توضیح حروف و اصطلاحات مربوط به علوم آزمایشگاهی و همچنین سرویس‌دهی آنلاین آزمایشگاه‌ها به متقاضیان می‌باشند. در این گروه 80 اپلیکیشن با میانگین 1314 نصب فعال جای گرفته است. برخی از این اپلیکیشن‌ها از قرار زیر هستند:

 • پارسی لب: این اپلیکیشن ارائه دهنده خدمات آزمایشگاهی به صورت آنلاین است. افراد با کمک پارسی‌لب می‌توانند به جواب آزمایش‌های خود در تمامی آزمایشگاه‌های مطرح کشور دسترسی داشته باشند. همچنین افراد می‌توانند درخواست نمونه‌گیری درب منزل و ارسال نمونه به نزدیکترین آزمایشگاه نزدیک به محل سکونتشان را ثبت نمایند و از رفت‌و‌آمدهای غیر ضروری بپرهیزند.
  از دیگر خدمات این اپلیکیشن می‌توان به نوبت‌گیری راه دور جهت صرفه‌جویی در وقت هنگام مراجعه به آزمایشگاه، امکان نوبت‌دهی اینترنتی جهت تسریع در فرآیند پذیرش، گفتگوی حضوری با اپراتور آزمایشگاه و مشاهده ساعت کاری‌، آدرس‌، تلفن و سایت آزمایشگاه اشاره کرد.
 • مرجع جواب آزمایش: با کمک این اپلیکیشن می‌توان توضیحات کامل در مورد انواع آزمایش‌ها و حروف اختصاری آنها را خواند و تحلیل کرد. آزمایش خون، آزمایش ادرار و مدفوع، آزمایش تیروئید، آزمایش بارداری و آزمایش دیابت، تعدادی از آزمایش‌های قابل تحلیل این اپ می‌باشند.

اپلیکیشن های تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی

با یک نگاه اجمالی می‌توان گفت تقریبا تمام 337 اپلیکیشن این دسته (با میانگین 1801 نصب فعال)، با هدف ارائه راهکار در راستای رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده‌آل مخاطبان طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند. اما با نگاهی ریزبینانه‌تر می‌توان خدماتی از قبیل کالری‌شماری، محاسبه ارزش غذایی، ارائه برنامه ورزشی و غذایی، محاسبه شاخص سلامت و مطالب آموزشی مرتبط با تغذیه و غیره را مشاهده کرد. 

نمونه‌هایی از اپلیکیشن‌های موجود در این گروه به شرح زیر هستند:

 • کالری شمار کرفس – رژیم لاغری و چاقی: کرفس، یک کالری‌شمار رایگان است. این اپلیکیشن به صورت روزانه مقدار کالری دریافتی و مقدار کالری مصرفی را محاسبه کرده سپس با توجه به هدف مشخص شده توسط هر فرد و با توجه به قد، وزن، سن و جنسیت، توصیه‌ها و پیشنهادهایی در راستای رسیدن به هدف هر شخص ارائه می‌دهد.
 • رژیم – برنامه غذایی شخصی لاغری: رژیم، ارائه‌دهنده برنامه غذایی یک ماهه به افراد است. این اپلیکیشن با در نظر گرفتن فاکتورهای فردی همچون قد، وزن، سن و جنسیت، برای هر کاربر یک رژیم غذایی اختصاصی عرضه می‌کند. این رژیم شامل ۴ وعدهٔ صبحانه، ناهار، شام و میان‌وعده است. 
 • مانکن: مانکن یک اپلیکیشن برنامه‌ریز و محاسبه‌گر است. شاخص‌های مختلف تناسب اندام و سلامت را اندازه‌گیری و با ابزارهایی مانند کالری‌شمار، گام‌شمار، آنالیز بشقاب و غیره، کاربران را برای رسیدن به هدفشان همراهی می‌کند.
  یکی از ویژگی‌های جالب این برنامه، بخش «چالش» است. در این بخش کاربران می‌توانند به صورت گروهی و با دوستان خود برای رسیدن به هدف مشخصی با یکدیگر رقابت کنند.
 • خواص و جدول ارزش غذایی مواد + کالری: این اپلیکیشن‌ امکان مقایسه ارزش غذایی مواد مختلف را فراهم کرده و به طور خلاصه مضرات و خواص هر ماده را بیان می‌کند. اپلیکیشن مذکور شرایط بررسی مزاج و یا طبع مواد غذایی، محاسبه شاخص توده بدنی، محاسبه‌ی ارزش غذایی وعده‌های مصرفی و جستجوی ساده و پیشرفته در بین مقالات و مطالب آموزشی را فراهم کرده است. 

اپلیکیشن های خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی

اپلیکیشن‌هایی که خدماتی همچون اطلاعات دارویی، جستجوی دارو، یادآوری زمان مصرف دارو و درمان، فروش محصولات آرایشی و بهداشتی را به مخاطبان خود ارائه می‌دهند، در این دسته قرار گرفته‌اند. دسته‌بندی‌ای که 152 اپلیکیشن با میانگین 2748 نصب فعال را در خود جای داده است. 

 • داروخانه بنفش: داروخانه بنفش یک اپلیکیشن جستجومحور است. این برنامه با استفاده از موتور جستجوی خود می‌تواند اطلاعات مورد نیاز کاربران را در موضوعات مختلفی همچون دارو‌‌ها، میوه‌ها، آدرس بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و غیره را در اختیارشان قرار دهد.
 • داروخانه و پزشک: اپلیکیشن داروخانه و پزشک متشکل از مجموعه اطلاعات درمانی در دسته‌بندی‌های دارو‌های شیمیایی و گیاهی، بیماری‌ها، طب‌سنتی، دمنوش‌ها، بهداشت زنان و غیره است که امکان جستجوی پیشرفته در مطالب و اشتراک‌گذاری متون را فراهم می‌کند. 
 • راحت دارو: این اپلیکیشن یادآور دارو به کاربر کمک می‌کند مصرف دارو ‌های خود را فراموش نکنید، در عین حال داروخانه مورد نظرتان را بیابید، اطلاعات دارویی کسب کنید و معیارهای سلامت خود از جمله قند، فشار خون، نبض و حتی قد و وزن را در آن ثبت نمایید. 

اپلیکیشن های دسترسی به خدمات سلامت

در این گروه 90 اپلیکیشن فعال با میانگین 1314 نصب فعال وجود دارند. بیشترین خدمات این برنامه‌ها حول خدمات نوبت‌دهی آنلاین پزشکان، جستجوی پزشکان، جستجوی مطب و بیمارستان‌ها می‌باشد. با این وجود خدماتی از قبیل مدیریت پرونده بیماران، خدمات بیمه، مشاوره آنلاین پزشکی و غیره نیز در تعدادی از اپلیکیشن‌ها ارائه می‌شود. 

 • تأمین اجتماعی من: همانطور که از اسم اپلیکیشن انتظار می‌رود، این یک اپلیکیشن سازمانی است که برای ارائه خدمات غیرحضوری اطلاع‌رسانی عمومی و آگاهی‌بخشی، طراحی و پیاده‌سازی شده است. امکان جستجوی مراکز ارائه خدمات درمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی، جستجوی سوابق درمانی بیماران، جستجوی سوابق بیمه‌ای بیماران و غیره تنها بخشی از خدمات تحت پوشش این اپ می‌باشند. 
 • پذیرش 24: اپلیکیشن پذیرش 24 به صورت رایگان، تقویم کاری پزشک و ساعت‌های خالی او را بر اساس جستجوی نام پزشکان، بیمارستان‌ها و یا تخصص‌هایی که مدنظر کاربران است، نمایش داده و امکان ثبت نوبت را فراهم می‌کند.
  این برنامه نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین پزشکان و مراکز درمانی را بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر، بیمه‌های طرف قرارداد، تخصص پزشک، هزینه و غیره، پیشنهاد و روی نقشه نمایش می‌دهد.
 • وی‌هلث(V-health): مجموعه‌ای از خدمات سلامت همچون یادآور دارو، بینایی‌سنجی و دریافت شماره عینک، دیکشنری دارو‌ها همراه با دسته‌بندی‌های موضوعی و موارد مصرف آن‌ها، تحلیل جواب آزمایش‌ها، محاسبه شاخص توده بدنی، اندازه‌گیری ضربان قلب و غیره در اپلیکیشن وی‌هلث جمع آوری شده است. 
 • مشوِرَپ: اپلیکیشن مشاوره روانشناسی آنلاین مشورپ، می‌تواند در هر زمان و مکانی امکان دسترسی به مشاور و روانشناس را برای کاربرانش فراهم کند. تمام مدت جلسه مشاوره در فضایی ایمن انجام می‌شود و هویت کاربران به صورت ناشناس است. 

اپلیکیشن های سلامت روان، مدیتیشن و یوگا

همانطور که انتظار می‌رود محوریت اصلی همه 222 اپلیکیشن این گروه (با میانگین 536 نصب فعال) ، حفظ سلامت روان و بهبود آرامش افراد است. در این راستا خدماتی از قبیل تست‌های روانشناسی و خودآزمایی سلامت، تعیین تیپ‌شخصیتی افراد و غیره توسط اپلیکیشن‌ها ارائه شده است. 

 • مجموعه تست روانشناسی: اپلیکیشنی متشکل از مجموعه تست‌های خودشناسی و روانشناسی که به صورت هفتگی به تست‌هایش افزوده می‌شود. این تست‌ها به منظور ارتقای فرهنگ روانشناسی، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در اختیار عموم قرار گرفته است. 
 • ریلکس‌شو: در اپلیکیشن ریلکس‌شو می‌توان انواع مطالب مرتبط با سلامت روان، تست و خودآزمایی سلامت روان، مدیریت و غلبه بر مشکلات ذهنی و روحی را مشاهده کرد.
  وجود بخش‌های کاربردی و تنوع زیاد محتوا، ویژگی‌های مثبت این برنامه به شمار می‌رود.
 • ایگوگرام: اپلیکیشن ایگوگرام شامل شش آزمون روانشناسی با عناوین آزمون MBTI، آزمون ایگوگرام تحلیل رفتار متقابل، آزمون ایگو استیت تحلیل رفتار متقابل، آزمون مهارت‌های تحلیل رفتار متقابل، آزمون طرحواره‌های یانگ و آزمون مثلث عشق اشتنبرگ است. 
 • روانشناسی زناشویی : خدمات اصلی این برنامه، همانطور که از نامش پیداست، حول ارائه مطالب و راهکارهایی برای بهبود زندگی زناشویی است. تنوع در دسته‌بندی‌ مطالب ارائه شده یکی از ویژگی‌های مثبت این اپلیکیشن است. 

اپلیکیشن های سلامت زنان، مادران و بارداری

این دسته از اپلیکیشن‌ها برای حفظ و ارتقای سلامت زنان ارزش‌آفرینی می‌کنند. اگرچه که اکثر آن‌ها به ارائه‌ی محتوای تصویری و متنی آموزشی در رابطه با بارداری و مادران باردار از رژیم غذایی تا دانستنی‌های تخصصی می‌پردازند، برخی نیز مشغول به ارائه‌ی خدماتی مانند تقویم قاعدگی، هفته‌شماری بارداری و غیره می‌باشند. در این دسته 223 اپلیکیشن با میانگین 1238 نصب فعال وجود دارد که دو مورد از آن‌ها به شرح زیر است:

 • مینت: به کمک اپلیکیشن مینت می‌توان سیکل قاعدگی را پیش‌بینی کرد و بنابر تقویم شمسی، روزهای قاعدگی، روزهای با شانس باروری بالا، روز تخمک‌گذاری و دوران امن رابطه زناشویی را مشخص نمود. تست بارداری آنلاین و تخمین احتمال بارداری فرد، نحوه استفاده از قرص‌های اورژانسی، آموزش ویدیویی ورزش‌های دوران قاعدگی و غیره از دیگر ویژگی‌های این برنامه است.
 • مادرشو: اپلیکیشنی برای مدیریت سلامت زنان پیش از بارداری تا کودکیاری می‌باشد. این اپلیکیشن کاربردی، امکانات زیادی مثل تعیین زمان زایمان، آموزش شناخت نشانه‌های خطر در بارداری، یادآوری آزمایش‌ها و سونوگرافی‌ها، آموزش راهکارهای کم کردن عوارض بارداری، تعیین زمان تخمک‌گذاری و حتی تعیین وزن‌گیری مناسب را در اختیار کاربران می‌گذارد. 

اپلیکیشن های سلامت کودکان و نوزادان

هر اپلیکیشنی که به نوعی محتوایی با محوریت سلامت کودکان داشته باشد در این گروه جای می‌گیرد. تعداد زیادی از این برنامه‌ها درباره‌ی پیشگیری و درمان بیماری‌های کودکان و تغذیه‌های مناسب برای آنان، متن‌های آموزشی در اختیار کاربر می‌گذارند و برخی نیز راهنمایی‌هایی برای تربیت و یا روان‌شناسی کودک به والدین ارائه می‌کنند. 172 اپلیکیشن با میانگین نصب فعال 1088 در این دسته حضور دارند که دو نمونه از آن‌ها به شرح زیر است:

 • گهواره: یک اپلیکیشن کاربردی برای دوره بارداری و تربیت کودکان تا شش سال می‌باشد. این برنامه اطلاعات جامع و کامل در مورد تغذیه مادر و فرزند، خواص مواد غذایی، مطالب موثر در تربیت فرزند و غیره ارائه می‌دهد. 
 • نی‌نی‌بان: اپلیکیشن نی‌نی‌بان راهنمای جامع بارداری و کودک‌یاری با 200 هزار مقاله رایگان و دسترسی سریع به بیش از 20 ابزار کاربردی و بیش از 70 پرونده علمی با موضوعات مورد نیاز زنان و مادران و فرزندان را فراهم کرده است. 

اپلیکیشن های طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی

اپلیکیشن‌های فعال در این حوزه، بر پایه‌ی نظریه‌ها، باورها و تجربیات بومی فرهنگ‌های مختلف و با تاکید بر آموزه‌های جهان اسلام، مجموعه‌ای از دانسته‌ها، مهارت‌ها و اعمال را برای پیشگیری، تشخیص، درمان و یا بهبود بیماری‌های مختلف ارائه می‌کنند. علاوه بر علائم بیماری‌ها، طبع و مزاج و ویژگی‌های جمعیت‌شناختی مخاطب نیز بر محتوای این نسخه‌های تجربی موثر است. داروهای پیشنهادی این متدهای درمانی معمولاً داروهای گیاهی و مواد طبیعی را شامل می‌شود. دو نمونه از 288 اپلیکیشن‌ موجود در این دسته که به طور میانگین 1129 نصب فعال را به خود اختصاص داده‌اند در زیر معرفی شده است:

 • خواص گیاهان دارویی و میوه‌ها: در این برنامه می‌توان با جستجوی نام میوه و یا گیاه مورد نظر تمام اطلاعات درمانی، مزاجی و خواص و مضرات آن را مطالعه کرد. همچنین دسته‌بندی‌های موضوعی در این اپلیکیشن به کاربر در جستجوی مطالب کمک شایانی می‌کند. 
 • درمانگاه طبیعی (2300 درمان): درمانگاه طبیعی برنامه‌ای است که روش سنتی درمان بیماری‌های مختلف را توضیح می‌دهد. این برنامه در محیطی ساده به درمان‌های خانگی بیماری‌های فراوانی اشاره کرده است. 

اپلیکیشن های ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی

و در نهایت، آخرین دسته که بیشترین تعداد برنامه را دارد، اپلیکیشن‌هایی را که در راستای بهبود، ارتقا و حفظ آمادگی جسمانی کاربر خدمت‌رسانی می‌کنند شامل می‌شود. اکثر نمونه‌های موجود در این گروه به ارائه‌ی برنامه‌های ورزشی، روش‌های لاغری، چاقی و به طور کلی تناسب اندام می‌پردازند؛ اما تعدادی از آنها نیز با ارائه‌ی محتوای آموزشی درباره‌ی مکمل‌های ورزشی، راهنمایی مربیان بدنسازی و یا گام‌شماری برای آگاهی کاربر از میزان فعالیت روزانه‌ی خود، ارزش‌آفرینی می‌کنند. در این دسته 362 اپلیکیشن با میانگین 1155 نصب فعال وجود دارد که دو نمونه از آن‌ها به شرح زیر است:

 • فیتنس کار آموزش بدنسازی Fitnesskar: این اپلیکیشن ارائه‌دهنده برنامه‌های ورزشی همراه با تعداد تکرار‌ها، نمایش نحوه انجام حرکات و زمان انجام حرکات است. در این برنامه بیش از ۱۴۰۰ حرکت در دسترس کاربران می‌باشد. قابلیت شخصی‌سازی و ذخیره حرکات مورد نظر و چیدمان حرکات برای برنامه شخصی هر کاربر وجود دارد. 
 •  مرجع آموزش بدنسازی: در این اپلیکیشن تمام حرکات بدنسازی با توجه به عضله درگیر در حرکت، همراه با تصاویر و نحوه انجام آن نمایش و توضیح داده شده است. ارائه برنامه بدنسازی در کنار یک رژیم غذایی مناسب به کاربران، وجود فیلم‌های آموزشی و آرشیو تصاویر، از دیگر ویژگی‌ها‌ی این برنامه می‌باشد. 

نقشه اپلیکیشن‌های سلامت ایران با میانگین تعداد نصب فعال

جمع‌بندی نقشه اپلیکیشن های سلامت ایران

در این گزارش اپلیکیشن های سلامت در هر کدام از سیزده دسته تعریف‌شده از نظر تعداد و میزان نصب فعال مورد ارزیابی قرار گرفتند. تعداد اپلیکیشن‌های هر دسته در مجموع و به تفکیک نصب فعال و همچنین میانگین نصب فعال در جدول زیر آمده است.

جدول تعداد اپلیکیشن های سلامت ایران در هر دسته، به تفکیک تعداد و میانگین نصب فعال

دسته اپلیکیشن های سلامت تعداد کل 500> 1K 2K 5K 10K< میانگین نصب فعال
آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها 403 379 16 7 1 0 191
آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی 146 115 18 10 3 0 497
آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی 117 97 12 7 1 0 497
اطلاعات و ابزارهای ارتقا سلامت 169 146 15 8 0 0 299
اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه 80 59 7 8 1 5 1314
تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی 337 278 26 16 8 9 1801
خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی 152 88 23 21 8 12 2748
دسترسی به خدمات سلامت 90 51 11 8 8 12 9505
سلامت روان، مدیتیشن و یوگا 222 183 19 14 4 2 536
سلامت زنان، مادران و بارداری 223 158 29 19 7 10 1238
سلامت کودکان و نوزادان 172 130 20 18 2 2 1088
طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی 288 204 36 31 9 8 1129
ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی 362 246 54 39 14 9 1155

براساس این نتایج می‌توان دریافت که استقبال کاربران از اپلیکیشن‌های «دسترسی به خدمات سلامت» با وجود تعداد کمتر اپلیکیشن‌های این دسته به شکل قابل توجهی بیشتر بوده است. پس از آن اپلیکیشن‌های دسته‌های «خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی» و «اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه» نیز با استقبال خوبی از طرف کاربران روبرو هستند. اپلیکیشن‌های دسته‌های «تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی» و «ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی» با تعداد به نسبت بالایی از اپلیکیشن همچنان توانسته‌اند جایگاه مناسبی را از نظر میانگین نصب فعال بدست آورند که نشان‌دهنده تعداد بیشتر اپلیکیشن‌های با کاربر زیاد در این دسته‌ها است.

اما کمترین میزان نصب فعال به دسته «آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها» اختصاص دارد که عدم استقبال از این اپلیکیشن‌ها را نشان می‌دهد. هر چند با مروری بر اپلیکیشن‌های این دسته و البته دسته‌هایی که نتایجی مشابه دارند، مانند «اطلاعات و ابزارهای ارتقا سلامت» یا «آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی» می‌توان این عدم استقبال را به دلیل کاربردی نبودن و ضعف طراحی و اجرای اپلیکیشن‌های این دسته‌ها نسبت داد. 

نمودار تعداد اپلیکیشن‌های سلامت ایران براساس موضوع

در مجموع تعداد اپلیکیشن‌های کاربردی با طراحی مناسب و کاربرپسند بسیار کمتر از آنچه که به نظر می‌رسد است و اکثریت تعداد حدود 3000 اپلیکیشنی که بررسی گردید بی‌فایده هستند. بنابراین به نظر می‌رسد که بازار اپلیکیشن‌های سلامت همچنان امکان رشد و پیشرفت قابل توجهی دارد و نیاز به اپلیکیشن‌های سلامت کشور هنوز به شکل مناسبی رفع نشده است. امیدواریم که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های حوزه سلامت ضمن افزایش کیفیت و بهبود محتوا، با ساخت اپلیکیشن‌های کاربردی‌تر و در دسته‌هایی که کمتر به آن‌ها توجه شده است بتوانند محصولاتی تاثیرگذار و مفید ارائه نمایند.

این مقاله به همت تیم تحریریه مدلین‌مگ گردآوری و منتشر شده است.
نویسندگان: دکتر آیدین پرنیا – دکتر فرشته کاظمی‌پور – امین الهامی – سهند سمیعی – دکتر فرهنگ باقری – سارا پارسایی – نیکتا سعیدی – نسیم لحیم‌گرزاده – نجمه یوسفی – محمدامین کاشانی

مشخصات اپلیکیشن های سلامت ایران

مشخصات تعداد 175 اپلیکیشنی که در نقشه نوشته شده است در جدول زیر آمده است.

نام اپلیکیشن دسته‌بندی توضیح کوتاه نصب فعال لینک
کلینیک آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها دربردارنده‌ی راهنمایی‌ها و راه‌حل‌های درمان مشکلات جسمی و روحی و تشریح بیماری‌ها است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.paneiz.clinic
درمان دیسک کمر آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها این برنامه حرکات ورزش درمانی برای بهبود دیسک کمر را به کمک متن، تصویر و فیلم آموزش می‌دهد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.bip.DrHeydariyan
الو دکتر آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها این اپلیکیشن سامانه‌ای جامع برای ارائه‌ی جدیدترین مطالب و اطلاعات پزشکی است. همچنین بانک اطلاعات بیماری‌ها، شامل نشانه‌ها و علل غیره در آن قرار دارد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.alodoctor
آشنایی با انواع بیماری‌ها + درمان آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها در این برنامه انواع بیماری‌ها و راه‌های درمان آن‌ها و مطالب آموزشی مرتبط ارائه می‌شود. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.kabood.bimariha
سلامت تریتا | تشخیص هوشمند بیماری آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها قادر به تشخیص هوشمند بیماری با 1200 علامت تعریف‌شده است. همچنین می‌تواند نزدیک به 150 آزمایش را بر اساس استانداردهای پزشکی تفسیر کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.trita.app
درمان خانگی کم‌خونی آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها در قالب متن و تصویر، محتوای آموزشی در مورد بیماری کم‌خونی، از دلایل و عوارض تا درمان و رژیم‌های غذایی آن ارائه می‌دهد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.roj.kamkhoni
بیماری تیروئید و درمان آن آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها آموزش‌هایی درباره‌ی بیماری تیروئید، علائم، درمان و سایر نکات آن ارائه می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.roj.tiroeid
دیکشنری جامع پزشکی آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی یک دیکشنری فارسی – انگلیسی با پوشش 86 هزار واژه و اصطلاح تخصصی پزشکی همراه با تلفظ انسانی (صدای ضبط شده‌ی غیرکامپیوتری) می‌باشد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.ghoghnoos.medical_dictionary
دیکشنری تخصصی پزشکی آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی این لغت‌نامه با پوشش 23 هزار واژه و اصطلاح تخصصی در قالب بیش از 105 هزار مدخل آفلاین برای دانشجویان، اساتید، پزشکان و غیره جمع‌آوری شده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.armin.medicaldictionery
آموزش نسخه‌خوانی در داروخانه آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی آموزش گام به گام مقدمات نسخه‌خوانی به کمک تعدادی نمونه نسخه جهت آشنایی علاقه‌مندان. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.farma.iehe
تست های آزمایشگاه کلینیکی آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی شامل 1100 تصویر آموزشی برای علوم آزمایشگاهی مانند تست‌های ایمونولوژی، هماتولوژی، سرولوژی، میکروبیولوژی و غیره می‌باشد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.ttak2.mahdi
محاسبه دوز داروهای اطفال آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی با توجه به معیارهایی مانند وزن و سن به کادر درمان برای محاسبه‌ی دوز داروهای اطفال کمک می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/Drug.Dose
تفسیر نوار قلب آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی این اپلیکیشن شامل محتوای آموزشی درباره‌ی الکتروفیزیولوژی قلب بوده و به تفسیر نوار قلب می‌پردازد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.ecg.ecg
صداهای قلبی و ریوی آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی این برنامه به کمک 50 صدا و سوفل قلبی و 20 صدای ریوی ضبط شده به آموزش این اصوات می‌پردازد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.baran.oneclick.heartsounds
اصطلاحات پزشکی و پرستاری (کامل) آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی مجموعه‌ای از 2000 واژه و اصطلاح پزشکی به همراه تلفظ گردآوری شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/yas.dictionary.book
آموزش کامل تزریقات آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی حاوی آموزش‌های متنی و تصویری برای انواع تزریقات و ابزار آن‌ها است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/injections.book
آموزش جامع تزریقات آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی حاوی آموزش‌های متنی و تصویری برای انواع تزریقات و ابزار آن‌ها می‌باشد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.injection.edu
Prescription (نسخه بیماری‌ها) آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی یک نرم‌افزار راهنمای تجویز دارو مخصوص پزشکان است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.faceteb.prescription
اصطلاحات پزشکی آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی یک واژه‌نامه‌ی فارسی – انگلیسی برای حدود 1500 اصطلاح پزشکی است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.tahoorapp.medical.terminology
مرجع داروهای بیهوشی و بخش ویژه آموزش علوم پزشکی و ابزارهای کاربردی حاوی اطلاعات داروهای بیهوشی مانند دوز و موارد منع مصرف و تداخلات و غیره می‌باشد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/anesthesia.drug.app
اسمارت مدیکو (دستیار سلامت و دیابت) آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری‌ها هر آنچه را که افراد مبتلا به دیابت باید در طول روز کنترل نمایند در اختیار آنان قرار می‌دهد. مانند کالری و کربوهیدرات مصرفی، تاریخچه قند خون، ارتباط با پزشک و غیره 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.smartmedico.smartmedico
درمان‌های خانگی پوست آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی در این برنامه مجموعه‌ای از راهکارهای مراقبت از پوست گردآوری شده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.appsneet.darman
۵۱۰ راز زیبایی پوست آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی حاوی مطالب آموزشی برای حفظ بهداشت و زیبایی پوست می‌باشد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.fwz.zibaee
پوست صاف و سالم آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی  حاوی مقالات و مطالب مرتبط با حفظ شادابی و زیبایی پوست است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/RazhayeSalamate.Poost
ماسک روشن‌کننده پوست صورت خانگی آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی مجموعه‌ای از روش‌های تهیه ماسک‌ سفیدکننده‌ی پوست، گیاهان دارویی، معجون‌ها، کرم‌ها و غیره ارائه می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.notarin.skinmask
ماسک‌های زیبایی پوست و مو آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی طرز تهیه انواع ماسک‌ طبیعی و خانگی پوست و مو آموزش داده شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.samira.anvamask
راه‌های سفید کردن پوست صورت آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی مجموعه‌ای از راه‌ها برای سفید شدن پوست مانند ماسک‌ها و نسخه‌های طب سنتی و غیره ارائه شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.alimoradian.sefidshodanpost
صد و بیست راز زیبایی آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی رمز و رازهای حفظ سلامت و طراوت پوست از قبیل انواع ماسک، راه‌های از بین بردن چین و چروک، درمان جوش صورت، مواد غذایی و میوه‌هایی مفید برای پوست و غیره معرفی شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/net.kurdsofts.poost
ماسک روشن‌کننده پوست صورت خانگی آموزش و اطلاعات در زمینه پوست، مو و زیبایی شامل انواع ماسک‌ روشن‌کننده‌ی پوست می‌باشد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.khodemooni.masksoorat
پزشک عمومی اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت در این برنامه مجموعه دانستنی‌های پزشکی برای عموم گردآوری شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/barlas.app.pezeshk.o
دانستنی‌های پزشکی اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت در این برنامه مجموعه دانستنی‌های پزشکی برای عموم گردآوری شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.aban.app.danestani.pezeshki
سلامت‌کده اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت در این برنامه مجموعه دانستنی‌های پزشکی برای عموم گردآوری شده است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/doctor.pezeshk.sef
عملیات نگار اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت برنامه‌ای برای مدیریت حوادثی است که به تیم‌های سازمان‌های امداد و نجات برای مستندسازی عملیات کمک می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.iranian.mobile.dmis
دوازده قدم معتادان گمنام اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت شامل دوازده گام فروهری انجمن معتادان گمنام، برگرفته از کتاب «the narcotic anonymous steps working guides» است. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.steps.myapp
تعیین سن بارداری اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت سن جنین و تاریخ زایمان را بر اساس اولین روز آخرین قاعدگی و سن جنین در سونوگرافی تعیین می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.bioapp.TaineSeneJanin
محاسبه‌گر BMI – تناسب اندام اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت این برنامه با محاسبه شاخص توده بدنی به کمک قد و وزن، وضعیت چاقی یا لاغری کاربر را روی نمودار نشان می‌دهد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.hoorgostaran.mohasebegarvazn
محاسبه نسبت قد و وزن اطلاعات و ابزارهای ارتقای سلامت شاخص توده بدنی کاربر را محاسبه کرده و برای رسیدن به وزن ایده‌ال توصیه‌های پزشکی ارائه می‌دهد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.bmi.bellphi
مرجع جواب آزمایش اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه این اپلیکیشن در مورد جواب انواع آزمایش‌ها و حروف اختصاری آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌کند. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.iandroid_j_azmayesh.material.MyApplication
سامانه آزمایشگاهی آزمون همراه اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه این سامانه علاوه بر سوابق پذیرش آزمایشگاهی و اطلاعات دارویی، جواب آزمایش را به همراه راهنما در اختیار کاربر می‌گذارد. 20000 https://cafebazaar.ir/app/com.ptnmed.azmoonhamrah
پارسی لب اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه به کمک این اپلیکیشن می‌توانید به جواب آزمایش خود در تمامی آزمایشگاه‌های مطرح کشور دسترسی داشته باشید و درخواست نمونه‌گیری در منزل کنید. 10000 https://cafebazaar.ir/app/android.parsic.parsilab
جواب آزمایش پزشکی اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه این اپلیکیشن راهنمایی برای تفسیر نتیجه‌ی آزمایش‌های پزشکی مانند آزمایش خون، ادرار، بارداری و غیره است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/hadaf.in.testresult
آزمایشگاه (تحلیل هوشمند جواب آزمایش) اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه جواب آزمایش را به طور هوشمند تفسیر می‌کند. درباره‌ی نحوه‌ی انجام آزمایش‌های مختلف و آنالیز آن‌ها هم اطلاعات ارائه می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.aryaprogram.laborator
راهنمای جواب آزمایش پزشکی اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه راهنمای آزمایش‌ها پزشکی را به همراه توضیحات ساده و قابل فهم ارائه می‌کند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.power.azmayesh
راهنمای خواندن آزمایش خون اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه به تحلیل انواع آزمایش‌ها می‌پردازد و در موارد غیر نرمال، راهنمایی می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.emech1999.android
تحلیل آزمایش خون اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه بر اساس استاندارد های جداول پزشکی اقدام به تحلیل نتیجه‌ی آزمایش خون می نماید. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.android.azmzyesh
تفسیر جامع برگه آزمایش اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه با استفاده از کارشناسان علوم آزمایشگاهی و منابع معتبر به تحلیل برگه آزمایش می‌پردازد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/matinnejati.n.mybloodtest
تحلیلگر آزمایش خون اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه تست‌های روتین و پرکاربرد آزمایشگاهی را با ساده‌ترین بیان ممکن تشریح می‌کند. و راهنمایی کامل جهت نمونه گیری و تفسیر بیش از 100 تست می‌باشد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/ir.azmayesh.tahlil
جواب آزمایش پزشکی، تفسیر ازمایش‌ها اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه مجموعه‌ای از توضیحات انواع آزمایش‌ها و اختصارات آنان ارائه می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.notarin.medicaltest
جواب آزمایش‌ها پزشکی اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه در رابطه با انواع برگه‌های جواب آزمایش و حروف اختصاری آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.mikdes.azmayesh
جواب آزمایش‌ها پزشکی اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه نتایج آزمایش‌ها پزشکی را تفسیر کرده و راهنمایی ارائه می‌کند. 2000 https://cafebazaar.ir/app/com.funrooz.experiment
آزمایشگاه همراه اطلاعات، خدمات و ابزارهای آزمایشگاه اطلاعات و راهنمایی درباره‌ی آزمایش‌ها ارائه کرده و به تفسیر آنها می‌پردازد. 2000 https://cafebazaar.ir/app/eng.maria.amani.lab2
کالری‌شمار کرفس – رژیم لاغری و چاقی تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی با تعیین هدف، کالری‌شماری، محاسبه ارزش غذایی و همچنین ارائه‌ی حرکات ورزشی و رژیم‌های غذایی به تناسب اندام کاربر کمک می‌کند. 200000 https://cafebazaar.ir/app/ir.eynakgroup.caloriemeter
کالری‌شمار زیره تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی بر پایه مشخصات فردی، وزن هدف کاربر را تعیین می‌کند و به کمک کالری‌شماری و حرکات ورزشی تا رسیدن به تناسب اندام او را همراهی می‌کند. 100000 https://cafebazaar.ir/app/com.kermany.zireh
بشقاب (کالری‌شمار و قدم‌شمار) تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی کالری مورد نیاز روزانه و قدم‌های طی شده را محاسبه و لیست‌ غذاها و فعالیت‌های ورزشی را ارائه می‌کند. 50000 https://cafebazaar.ir/app/ir.aradsystem.apps.calorietracker
مانکن تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی با کالری‌شماری و محاسبه شاخص‌های سلامتی مرتبط، به کنترل وزن کمک می‌کند. تمرین‌های متنوع ورزشی و گام‌شمار هم دارد. 50000 https://cafebazaar.ir/app/ir.zinoo.mankan
خواص میوه‌ها تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی انواع میوه و سبزی و خواص آنها و موارد منع مصرفشان را معرفی می‌کند. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.narvansoft.khavase_miveha
رژیم – برنامه غذایی شخصی لاغری تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی رژیم‌های غذایی شخصی‌سازی شده و هوشمند را زیر نظر متخصص تغذیه با مواد در دسترس و پیشنهادهای متنوع به همراه گزارش ارائه می‌دهد. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.eynakgroup.diet
خواص و جدول ارزش غذایی مواد+ کالری تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی جدول ارزش غذایی مواد غذایی مختلف و خواص و مضرات آن‌ها را معرفی کرده. همچنین میزان انرژی مورد نیاز روزانه را محاسبه می‌کند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.maharansoft.nutritionfacts
لاغری آسان+برنامه رژیم غذایی تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی این اپلیکیشن ارائه‌دهنده‌ی برنامه هفتگی و روزانه تغذیه در راستای کاهش وزن است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.sharif.atrophy
دکتر زیتون (رژیم آنلاین) تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی دکتر زیتون اپلیکیشنی مفید برای دریافت رژیم غذایی مناسب و مطالبی در مورد تغذیه سالم به صورت شخصی است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/net.Drzeytoon.webartma
رژیم سالِما – برنامه تغذیه و ورزش تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی در سالما براساس شرایط هر شخص، برنامه غذایی، برنامه  ورزشی و راهکارهای سبک‌زندگی ارائه می‌شود. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.fwdco.salema
لاغری آسان + برنامه رژیم غذایی تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی این اپلیکیشن ارائه‌دهنده برنامه 30 روزه تعذیه‌ای و مطالب مربوط به رژیم غذایی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.hanista.atrophy
رژیم پزشک هوشمند-کنترل وزن تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی این برنامه رژیم غذایی و رژیم تنفسی مناسب، متناسب با سبک زندگی هر شخص ارائه می‌دهد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.smartdoctor.diets
مجله لاغری + محاسبه کالری تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی مجله لاغری دربرگیرنده بیش از 300 مقاله درباره حل مشکل چاقی به صورت علمی و صحیح است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.webs.groapp.slimmagazine
کالری‌شمار تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی با این برنامه می‌توانید مقدار کالری مصرفی روزانه خود را مشخص کنید. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.ali.s.kaleri.shomar
چند کالری تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی اپلیکیشنی برای تنظیم میزان کالری دریافتی بدن و دریافت برنامه غذایی مناسب برای هر فرد است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.dansa.calories
مدیریت رژیم کاهش وزن زیباتن تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی این اپلیکیشن با ثبت مواد غذایی و فعالیت‌های روزانه مقدار کالری مصرفی افراد را اندازه می‌گیرد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.vaphap.zibatan
خواص سیاه دانه و درمان هزار درد تغذیه، رژیم و اطلاعات غذایی اپلیکیشنی که مطالبی در مورد خواص دارویی سیاه‌دانه ارائه می‌دهد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/soha.siahdaneh.farsibook
داروخانه بنفش خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این اپلیکیشن دارای اطلاعاتی در مورد داروها، میوه‌ها، آدرس بیمارستان‌ها و داروخانه‌های سطح کشور است که با جستجو در آن می‌توانید نیاز خود را رفع کنید. 100000 https://cafebazaar.ir/app/com.hamed.drugpro
مرجع دارو و بیماری خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه اطلاعاتی پیرامون بیماری‌ها و دارو‌های شیمیایی فراهم کرده‌است. 50000 https://cafebazaar.ir/app/com.ara.illdrugdiclitle
این دارو چیه؟ خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی در این برنامه اطلاعاتی درباره داروخانه‌ها، دارو‌های شیمیایی و گیاهی و گیاهان دارویی به همراه نکاتی برای تحلیل جواب آزمایش و آموزش روش‌های پرستاری گردآوری شده‌است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.drugstore.mfa
داروخانه خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه شامل اطلاعات 1045 نوع داروی شیمیایی است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/DrugeFullStore1.M.P
داروخانه و پزشک همراه خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه شامل اطلاعات درمانی در دسته‌بندی‌های بیماری‌ها، دارو‌های شیمیایی و گیاهی، طب سنتی و غیره می‌باشد. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.pharmacistanddoctor.ir
دارویی چیستا خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه به کاربر این امکان را می‌دهد که با جستجوی نام دارو به اطلاعات دارویی آن دسترسی پیدا کند. 20000 https://cafebazaar.ir/app/vira.chista.drugs
داروخانه فارسی کامل و پزشک خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی در این برنامه اطلاعات دارویی شامل تداخلات و توصیه‌های دارویی ، ارزیابی‌های بالینی و غیره گردآوری شده‌است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/daro.pharmcariyplmah.ir
داروخانه | مرجع کامل دارو و بیماری خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی اطلاعات جامع پیرامون بیماری‌ها، آزمایش‌ها، مراکز درمانی، دارو‌ها، گیاهان دارویی، طب سنتی و غیره در این برنامه گردآوری شده‌است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.knst.drugstore
داروخانه همراه خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه مرجع اطلاعات دارویی همچون موارد مصرف، عوارض جانبی، مکانیسم اثر و اشکال دارو است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.irapps.darookhane
داروخانه و پزشک خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه اطلاعات درمانی را در دسته‌بندی‌های دارو‌های شیمیایی و گیاهی، بیماری‌ها، طب سنتی، دمنوش، بهداشت زنان و غیره در اختیار کاربر قرار می‌دهد. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.digisharj.ir
داروخانه فارسی کامل و پیشرفته ۲۰۱۸ خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این برنامه برای ارائه اطلاعات دارویی و آگاهی کاربران از عوارض دارو‌ها طراحی شده‌است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.bitsoft98.darookhane
داروخانه و طب الائمه خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی در این برنامه علاوه بر اطلاعات داروهای شیمیایی، توصیه‌های بهداشتی ائمه هم گردآوری شده‌است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/daro.khaneh.f.h
دارویاب خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی دارویاب اپلیکیشنی جامع در زمینه اطلاعات دارویی می‌باشد که  1200 قلم داروی شیمیایی و گیاهی به صورت آفلاین و بیش از  60000 دارو به صورت آنلاین در آن قابل دسترسی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.daroo.ir
داروخانه هوشمند خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی داروخانه هوشمند اپلیکیشنی جامع برای بالا بردن سطح آگاهی می‌باشد تا کاربران از عوارض ناخودآگاه داروها باخبر شوند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.staytime.tvmxplayer
دارویاب + یادآور دارو خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این اپلیکیشن، یادآور داروهای مصرفی است. همچنین، امکان ثبت تاریخچه مصرف دارو و جستجوی اطلاعات دارویی هم وجود دارد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.blueprogrammer.daroyab
داروخانه فارسی و پزشک خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی داروخانه فارسی، ارائه‌دهنده مطالب مربوط به داروها در دسته‌بندی‌های متنوع و کاربردی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/daro.madicnrahpoo.ir
داروشناسی خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی اپلیکیشن داروشناسی اطلاعات داروها را همراه تصاویر آنها دسته‌بندی کرده و امکان جستجوی داروی مورد نظر را فراهم می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/Pharma.cology
داروخانه امین خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی داروخانه امین، مرجعی مناسب برای اطلاعات دارویی و پزشکی است که دارای دسته‌بندی موضوعی می‌باشد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.amin.drugstore
مفید طب خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی مفید طب، یک داروخانه اینترنتی است که محصولات طبیعی و سنتی، مکمل‌ها و محصولات بهداشتی را در شهر مشهد می‌فروشد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.mofidteb.shop
راحت دارو خدمات دارو و داروخانه و تجهیزات پزشکی این اپلیکیشن به کاربر کمک می‌کند مصرف دارو های خود را فراموش نکند. علاوه بر این، اطلاعات دارویی و امکان جستجوی داروخانه هم در آن وجود دارد.

در راحت دارو، قند، فشار خون، نبض و غیره را هم می‌توان ثبت کرد.

5000 https://cafebazaar.ir/app/com.softremedy.rahatdaroo
تامین اجتماعی من دسترسی به خدمات سلامت از طریق اپلیکیشن تأمين اجتماعی من، خدمات غیرحضوری مربوط به سازمان تأمین اجتماعی را می‌توان انجام داد. 200000 https://cafebazaar.ir/app/ir.sso.mobile
پذیرش۲۴ دسترسی به خدمات سلامت پذیرش۲۴، امکان جستجو و دریافت نوبت پزشکان، مقایسه کیفیت و هزینه‌های درمان را فراهم می‌کند. 200000 https://cafebazaar.ir/app/com.paziresh24.paziresh24
شفاداک دسترسی به خدمات سلامت شفاداک سامانه خدمات آنلاین پزشکان است که معرفی، جستجو و رزرو اینترنتی وقت پزشکان  است. 200000 https://cafebazaar.ir/app/ir.aftabeshafa.shafadoc
دکتر دکتر دسترسی به خدمات سلامت دکتر دکتر، سامانه نوبت‌دهی آنلاین پزشکان، مطب ها، کلینیک‌ها و سایر مراکز درمانی و مدیریت پرونده الکترونیک بیماران است. 50000 https://cafebazaar.ir/app/client.drdr.me
داروخانه پزشک دسترسی به خدمات سلامت داروخانه پزشک، بانک اطلاعاتی دارویی و پزشکی کشور با امکان جستجو و جستجوی موضوعی است. بیش از 200 هزار محتوای علمی در این برنامه وجود دارد. 20000 https://cafebazaar.ir/app/com.pezeshkivadarokhane.verjen1
بیمه ساخد دسترسی به خدمات سلامت بیمه ساخد، یک بانک اطلاعاتی سازمانی است که قابلیت جستجوی مراکز طرف قرارداد و پزشک مورد نظر را دارد. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.sakhad.bimehamrahnew
ویزیت سنتر دسترسی به خدمات سلامت یک اپلیکیشن نوبت‌دهی با پرداخت آنلاین است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/net.visitcenter.visitcenter
بانوبت دسترسی به خدمات سلامت با نوبت، برنامه نوبت‌دهی آنلاین پزشکان و مراکز پزشکی است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.wictco.banobatpatient
هستا دسترسی به خدمات سلامت هستا، اپلیکیشن نوبت‌دهی پزشکی مختص به سازمان تأمین اجتماعی است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/sata.Apk.NobatDarman
دکتر ساینا دسترسی به خدمات سلامت اپلیکیشن دکتر ساینا ارائه‌دهنده مشاوره آنلاین پزشکی یا مشاوره آنلاین تلفنی است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.drsainaapp
نوبتک nobatak دسترسی به خدمات سلامت با برنامه نوبتک تمامی مشاغلی که با ازدحام جمعیت روبرو هستند می‌توانند برای ایجاد نظم و استفاده بهینه از زمان، نوبت‌دهی اینترنتی انجام دهند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.mobile.nobatack
آی پینو دسترسی به خدمات سلامت آی‌پینو، ارائه‌دهنده خدماتی همچون چت آنلاین با پزشک، تفسیر آزمایش، اطلاعات پزشکان و رسانه سلامت است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ipino.ir.ipino
V-Health دسترسی به خدمات سلامت وی‌هلث، ارائه‌دهنده خدماتی همچون سنجش بینایی، یادآور دارو، دیکشنری داروها، تحلیل آزمایش‌ها، محاسبه شاخص توده بدنی و غیره است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.vada.vhealth
هاسپیتل دسترسی به خدمات سلامت هاسپیتل، اپلیکیشن مشاوره پزشکی و سلامتی به صورت تلفنی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.teleyar.teleyare.hospitel
پزشکت دسترسی به خدمات سلامت برنامه پزشکِت امکان مشاوره آنلاین به صورت متنی، صوتی و تصویری را با پزشکان متخصص و مشاوران فراهم می‌کند. 50000 https://cafebazaar.ir/app/com.pezeshket
مشاوره روانشناسی مشورپ دسترسی به خدمات سلامت با مشوِرَپ می‌توان در هر زمان و مکان به مشاور و روانشناس دسترسی داشت. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.mashverat.app
دکترتو دسترسی به خدمات سلامت دکترتو: نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان ایران 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.hivatec.doctoreto
سامانه نوبت‌دهی بهیاب گلستان دسترسی به خدمات سلامت بهیاب، سامانه نوبت‌دهی پزشکان، مختص به استان گلستان است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.pdfco.behyab
شفاداک برای پزشکان/Shafa4docs دسترسی به خدمات سلامت نسخه پزشک برنامه نوبت‌دهی شفاداک است که امکان ثبت اطلاعات و مدیریت نوبت‌دهی بیماران را فراهم می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.aftabeshafa.shafa4docs
بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) دسترسی به خدمات سلامت اپلیکیشنی سازمانی که برای ارائه خدمات نوبت‌دهی آسان‌تر در بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) طراحی شده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.baq.hospital
مجموعه تست روانشناسی سلامت روان، مدیتیشن و یوگا اپلیکیشنی با حدود 100تست روانشناسی همراه با پاسخ تحلیلی و توضیحات آن است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.highdev.psychologytests
ریلکس شو سلامت روان، مدیتیشن و یوگا ریلکس‌شو شامل مطالبی در حوزه سلامت روان، تست‌های روان‌شناسی و خودآزمایی سلامت و راهکارهایی برای بهبود سلامت روان فردی است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.gweb.ir.relaxsho
ایگوگرام سلامت روان، مدیتیشن و یوگا ایگو‌گرام دارای شش آزمون معتبر در حوزه روانشناسی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/co.egogram
کتاب روانشناسی سلامت روان، مدیتیشن و یوگا کتاب روانشناسی، مرجع موضوعات و مباحث روانشناسی است و در این حوزه، محتوا ارائه می‌دهد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.rimadroid1.psycholigybook
روانشناسی زناشویی سلامت روان، مدیتیشن و یوگا اپلیکیشن روانشناسی زناشویی ارائه‌دهنده مطالبی با موضوع زناشویی است که در دسته‌بندی‌های متعدد ارائه‌شده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.samira.ravanshenasizanashoi
پزشک زناشویی سلامت روان، مدیتیشن و یوگا پزشک زناشویی مطالبی در زمینه بهبود روابط زناشویی، روانشناسی رابطه و غیره ارائه داده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.kolbe.pezeskzanashowe
بارداری هفته به هفته کامل سلامت زنان، مادران و بارداری اپلیکیشنی با توضیحات و اطلاعات مربوط به سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری به صورت جداگانه است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/farshid.b.a

مینت

سلامت زنان، مادران و بارداری به کمک اپلیکیشن مینت می‌توان سیکل قاعدگی را پیش‌بینی کرد و بنابر تقویم شمسی، روزهای قاعدگی، روزهای با شانس باروری بالا، روز تخمک‌گذاری و دوران امن رابطه زناشویی را مشخص نمود. 20000 https://cafebazaar.ir/app/com.nikaat.mintapp
مادرشو سلامت زنان، مادران و بارداری شامل امکاناتی از جمله تعیین زمان زایمان، نشانه‌های خطر در بارداری، یادآوری آزمایش‌ها و سونوگرافی‌ها و تعیین زمان تخمک‌گذاری برای بانوان، پیش و پس از زایمان است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/android.padidar.madarsho
نی نی پلاس سلامت زنان، مادران و بارداری شامل اطلاعات روزانه متناسب با زمان بارداری از جمله ویدیوی رشد جنین، تغذیه و توصیه‌های پزشکی، بایدها و نبایدها، دستور غذای بارداری و غیره می‌باشد. 20000 برنامه نی نی پلاس: بارداری، زایمان، نوزاددانلود
بارداری هفته به هفته سلامت زنان، مادران و بارداری برنامه‌ای جامع از هفته سوم تا هفته چهلم دوران بارداری که در هر هفته مواردی همچون رشد و تغییرات جنین، رژیم غذایی و توصیه‌های مذهبی بررسی می‌شود. 10000 https://cafebazaar.ir/app/Bardarii.BR
ماه بانو: تقویم پریود بانوان سلامت زنان، مادران و بارداری به بانوان کمک می‌کند تا به راحتی دوره‌های خون‌ریزی، تخمک‌گذاری و سندروم پیش‌قاعدگی (PMS) خود را ثبت کرده و دوره‌های بعدی را پیش‌بینی کنند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.simorgh.redcalendar
تقویم صورتی _ ویژه بانوان سلامت زنان، مادران و بارداری بانوان می‌توانند با استفاده از این تقویم از روزهای قاعدگی خود باخبر شوند و با استفاده از محاسبه اتوماتیک روز تخمک‌گذاری، شانس بارداری، دوره‌های قاعدگی و باروری از بارداری ناخواسته جلوگیری و یا برای بارداری اقدام کنند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.hrsamadi.pinkcalendar
پریود میت سلامت زنان، مادران و بارداری به بانوان کمک می‌کند به اطلاعات چرخه قاعدگی خود به صورت سالانه یا ماهانه دسترسی یابند و اگر قصد بارداری یا پیشگیری دارند کمک می‌کند روز تخمک‌گذاری خود را در تقویم مشاهده کرده و محاسبه دقیق‌تری برای باروری خود داشته باشند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/webgostar.company.periodcalendar
برنامه بارداری سلامت زنان، مادران و بارداری بیش از 300 مقاله تخصصی در مورد پیش از شروع بارداری، بارداری، زایمان و بعد از آن و همچنین فیلم‌ها و تصاویر سونوگرافی سه‌بعدی و چهاربعدی است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.soft.net
هفته شمار بارداری سلامت زنان، مادران و بارداری برنامه‌اي مفيد براي خانم‌هاي باردار و ماماها جهت اطلاع و محاسبه هفته‌هاي بارداري است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.abidarteam.pregnancy
صفحه قرمز (تقویم بانوان) سلامت زنان، مادران و بارداری این برنامه پاسخگوی تمام نیازهای یک بانو برای مدیریت دوره‌های قاعدگی خود و ثبت اطلاعات روزانه می‌باشد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.pishroid.calender
بانویار (سلامت خانم‌ها) سلامت زنان، مادران و بارداری شامل امکاناتی برای ذخیره و مدیریت اطلاعات دوره قاعدگی بانوان مانند زمان های پریودی، تخمک گذاری و باروری و غیره است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.pegah.pt
ایمپو سلامت زنان، مادران و بارداری این برنامه امکاناتی نظیر ثبت چرخه قاعدگی، مشاهده دوره های قاعدگی قبل و پیش‌بینی دوره‌های بعد و  مدیریت بهتر سندرم پیش از قاعدگی را فراهم می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.duck.impo
یک زن سلامت زنان، مادران و بارداری بهداشت و سلامت زنان با ابزارهایی مانند تقویم قاعدگی، تقویم بارداری هفته به هفته و تقویم تخمک گذاری و همچنین امکان پرسش و پاسخ با متخصصین زنان و زایمان و مامایی فراهم کرده است 10000 https://cafebazaar.ir/app/app.yekzan.main
دکتر بارداری + تقویم بارداری سلامت زنان، مادران و بارداری پکیجی برای پیگیری سلامت و بهداشت بانوان در دوران قاعدگی ،پیش از بارداری، بارداری و پس از آن، نشانگر روزهای قاعدگی و پیش بینی آن، نشانگر روزهای باروری و تخمک گذاری است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/womenpragnency.rebo.zima.myapplication
بارداری هفته به هفته و تغذیه سلامت زنان، مادران و بارداری اطلاعاتی برای بانوان در زمینه‌های: مشاوره ازدواج، روانشناسی، نکات مهم بارداری، تشریح روند رشد نوزاد تا یک سالگی، تربیت فرزند، رژیم غذایی و غیره است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/zanan.bardari
دانستنی های بارداری و زایمان سلامت زنان، مادران و بارداری شامل نکات فراوان برای قبل از بارداری، بارداری، زایمان و پس از آن است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.winsoft.danestanihaye.bardari.va.zayman
گهواره سلامت کودکان و نوزادان برای دوره بارداری و تربیت کودکان تا شش سال آماده شده است که اطلاعاتی حیاتی متناسب با سن کودک شما می‌دهد. 50000 https://cafebazaar.ir/app/pr.gahvare.gahvare
نی‌نی‌بان‌ سلامت کودکان و نوزادان راهنمای جامع بارداری و کودک‌یاری با 200هزار مقاله رایگان و دسترسی سریع به بیش از 20 ابزار کاربردی است. 50000 https://cafebazaar.ir/app/com.bartarinha.niniban
پرسمان تربیت کودک و نوجوان سلامت کودکان و نوزادان این برنامه شامل بیش از ۲۰۰ موضوع تربیتی به همراه امکان مشاوره رایگان با استاد است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.porsemanetarbiati
روانشناسی و تربیت کودک + آموزش سلامت کودکان و نوزادان شامل نکات، توصیه‌ها، و بایدها و نبایدهای تربیتی مربوط به کودکان است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.kabood.ravanshenasi
خواص گیاهان دارویی و میوه‌ها طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی این برنامه اطلاعات مفیدی در زمینه خواص درمانی و فواید گیاهان دارویی و میوه ها در اختیار قرار می‌دهد. 50000 https://cafebazaar.ir/app/kurdsofts.net.khavas_mive
نسخه‌های شفابخش استاد ضیائی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی شامل بیش از 450 نسخه شفابخش برای درمان تمام بیماری ها بر طبق روایت استاد  ضیایی و بر مبنای روایت طبی اهل بیت است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.narvansoft.tebe_eslami
نسخه‌های استاد ضیائی و طب سنتی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی درمان بیش از 800 نوع بیماری با استفاده از طبیعت و بدون نیاز به داروهای شیمیایی بر مبنای روایات طبی اهل بیت در این برنامه گردآوری شده است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.sadegh.giah2
مزاج شناسی جامع طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی کمک به شناخت خصوصیات اخلاقی، استعدادها، علاقه، بیماری‌ها، اختلالات جسمی و روحی بالقوه و تغذیه مناسب مزاج شما را فراهم کرده است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.tmd
نسخه های درمانی استاد ضیائی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی شامل نسخه‌های درمانی استاد ضیایی در زمینه بیماری‌های: دندان و لثه، تیک عصبی، سیاتیک و غیره می باشد. 10000 https://cafebazaar.ir/app/aftab.ziaaee.book
نسخه های طبی دکتر خیر اندیش طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی این برنامه امکان جست‌وجوی انواع بیماری‌ها و مشاهده درمان سنتی بیش از 300 بیماری را فراهم کرده است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/com.viamgr.ebook.khairandish
درمان تمام بیماری ها با گیاهان طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی شامل معرفی خواص و طبع گیاهان مختلف و خواص درمانی آن ها است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.padrian.darmanetamamebimarihabagiahannnn
درمانگاه طبیعی(2300 درمان) طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی این برنامه روش سنتی  بسیار موثر برای درمان بیش از 2300 بیماری مختلف را توضیح می دهد. 10000 https://cafebazaar.ir/app/dar.man.g.t
سیمو طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی امکان مشاوره آنلاین برای رفع مشکلات حوزه سلامت با تشخیص و راهنمایی پزشکان متخصص مختلف فراهم کرده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.hc.simousers
مرجع کامل طب سنتی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی یک مرجع کامل از خواص درمانی و فواید عرقیات و گیاهان دارویی، طبع غذاها و مزاج شناسی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.arta.group.app.book.tebsonati
درمان تمام بیماری ها طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی در این برنامه مطالبی از طب سنتی و استفاده از گیاهان و سایر مواد خوراکی و غیره برای درمان گردآوری شده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.tebb
مزاج شناسی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی با کمک به شناخت و آگاهی شما از مزاج‌ها و طبایع، برای داشتن زندگی سالم و طبیعی و آرامش روحی شما را یاری می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.khodshenas.temperament
عطاری ، خواص گیاهان دارویی سنتی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی این برنامه شامل درمان انواع بیماری ها به روش های طب سنتی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.nazdooneh.attari
مرجع کامل عطاری طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی برنامه ای جامع در زمینه علوم گیاه شناسی، عطاری، گیاهان دارویی، رژیم های گیاهی، نسخه های گیاهی  و غیره است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.marja_kamel_attari
دارو گیاهی و طب سنتی طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی اطلاعاتی در زمینه خواص درمانی و فواید انواع گیاهان دارویی و دمنوش ها و غیره در اختیار کاربر قرار می‌دهد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.tishka.darugiahi
اکسیر سبز طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی بانک اطلاعاتی جامع گیاهان دارویی و فراورده‌ای گیاهی مانند عرقیات ، شربت‌ها ، دم‌نوش‌ها ، میوه‌ها و نکات سلامتی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.violetstar.exir
گیاهان پر خاصیت طب سنتی و اسلامی و گیاهان دارویی در این برنامه اطلاعاتی درباره مجموعه ای از گیاهان مثل خواص و فواید، موارد منع مصرف و غیره گردآوری شده است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.t.a.giah.po.khas
فیتنس کار آموزش بدنسازی Fitnesskar ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی در این برنامه شما به بانک حرکات ورزشی و بدنسازی که شامل بیش از ۱۴۰۰ حرکت میشود دسترسی خواهید داشت. 50000 https://cafebazaar.ir/app/net.kurdsofts.fitnesskar
مربی بدنسازی ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی یک برنامه تمرینی بدنسازی و تغدیه برای تناسب اندام و پیشرفت در بدن سازی با آموزش حرکات با تصویر است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/com.mahmoudapp.mainapp
آموزش بدنسازی ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی این برنامه با آموزش تمرینات بدنسازی به کمک تصاویر متحرک و ارائه اصول تغذیه‌ای به حفظ تناسب اندام کمک می‌کند. 20000 https://cafebazaar.ir/app/ir.fitapps.amozeshbadansazi
لاغری آسان شکم و پهلو ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی با ارائه رژیم چربی سوزی موضعی و آموزش حرکات ورزشی به لاغری ناحیه شکم و پهلو پرداخته است. 20000 https://cafebazaar.ir/app/com.fourapp.slimbellyone
بدنسازی همراه ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی این برنامه شامل  آموزش حرکات ورزشی به کمک تصاویر است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.paneiz.badansazihamrah
مرجع آموزش بدنسازی ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی در جهت آموزش حرکات بدنسازی به کمک عکس و ذکر نکات تغذیه‌ای طراحی شده‌است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.darbani.fitness
شکم بی شکم ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی این برنامه با ارائه روش‌های علمی تغذیه‌ای و رژیم در کنار حرکات ورزشی به حفظ سلامت و تناسب اندام کمک می‌کند. 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.hailee.shekambshekam
8 کیلو لاغری در یک هفته ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی مجموعه‌ای از تمرینات ورزشی و رژیم غذایی در جهت کاهش وزن و تناسب اندام 10000 https://cafebazaar.ir/app/ir.fullfarsilaghari.material
لاغری در 30 روز ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی این برنامه شامل آموزش تمرین‌های روزانه با تصاویر متحرک در جهت کاهش وزن و تناسب اندام است. 10000 https://cafebazaar.ir/app/SalamatSoft.SlimmingIn30Days
پا به پا ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی شامل آموزش تمرینات ورزشی مناسب پا ، بدون نیاز به تجهیزات خاص ورزشی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/io.pabepa
شکم شش تیکه در یک هفته ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی حاوی مجموعه‌ای از تمرینات ورزشی است که در جهت فرم‌دهی به عضلات شکم گردآوری شده‌است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.sixpack.myapp
شکم شش تکه ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی حرکات بدنسازی را در جهت چربی سوزی و فرم دهی به عضلات شکم آموزش می‌دهد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.panclor.sixpack
روفرم (آموزش و برنامه بدنسازی) ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی حاوی آموزش حرکات بدنسازی با قابلیت ایجاد برنامه تمرینی شخصی است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.crownedapps.rooform
6 کیلو لاغری در ماه ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی با آموزش تغذیه سالم ، تمرینات ورزشی و ذکر نکات مهم سلامت به حفظ تناسب اندام کمک می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/laghari.asan.mahiane
ورزش های روزانه ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی به ارائه تمرین‌های متنوع در زمینه یوگا ، چربی سوزی ، کششی و غیره پرداخته است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.daily.workout.app
بدنساز آنلاین (بدنسازی,تناسب اندام) ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی به کمک برنامه‌های تمرینی و تغدیه‌ای به کاهش یا افزایش وزن در جهت تناسب اندام کمک می‌کند. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.badansazonline
مانکن شو ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی با ارائه برنامه تمرینی کاربر را در کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌ال یاری می‌دهد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.vinditeam.fitness
شکم شش تیکه در ۳۰ روز ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی در این برنامه آموزش 18 حرکت به کمک تصاویر متحرک و توضیحاتی پیرامون تقویت عضلات شکم گردآوری شده‌است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/SalamatSoft.SixPiecesOfStomachIn30Days
بدنسازی با Gif ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی یک برنامه تمرینی بدنسازی و تغذیه‌ای برای تناسب اندام با آموزش حرکات به کمک تصاویر متحرک است. 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.maharansoft.fitroid
فرم دهی ران و باسن در 30 روز ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی شامل تمرینات ورزشی برای فرم‌دهی به ران و باسن در ۳۰ روز می‌باشد. 5000 https://cafebazaar.ir/app/salamatsoft.formingthighsandbuttocksin30days
شکم شش تکه (تمرین های ورزشی) ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی با ارائه یک برنامه شخصی تمرینی همراه با قابلیت نمایش انیمیشن تمرینات به سوزاندن چربی‌ها و فرم دهی شکم و پهلو کمک می‌کند 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.mtk.absworkouts
قدم شمار پیگام | قدم بزن، خرج کن! ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی با شمارش قدم‌ها و تبدیل آنها به سکه مجازی امکان خرید از پذیرنده‌های مختلف را فراهم می‌کند 5000 https://cafebazaar.ir/app/com.p_gum.p_gum
قدم شمار هوشمند ورزش، تناسب اندام و آمادگی جسمانی با شمارش قدم‌ها و  ارائه اطلاعات درباره سرعت، مسافت طی شده و میزان کالری مصرف شده به تجربه یک پیاده‌روی مفید کمک می‌کند 5000 https://cafebazaar.ir/app/ir.unclemilad.pedometer
0%
 • Criteria 0%
 • Criteria 0%
 • Criteria 0%
 • Criteria 0%
 • Criteria 0%
1 نظر
 1. صالحه خراسانی می گوید

  بسیار مقاله کاربردی و جالبی بود.ممنون از تیم شما و اهداف بزرگتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.