جذب سرمایه 12 میلیون دلاری استارتاپ یونانی Intelligencia برای ارائه خدمات هوش مصنوعی به شرکت‌های دارویی

0 603

استارتاپ یونانی اینتلیجنسیا (Intelligencia) در جذب سرمایه سری A، موفق به جذب 10.2 میلیون یورو (معادل 12 میلیون دلار) بودجه شده است.

این استارتاپ با الگوریتم‌های اختصاصی خود و  با استفاده از یادگیری ماشین، پیش‌بینی‌هایی را به شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی دارو در مورد آزمایشاتی که انجام می‌دهند، ارائه می‌کند. از این طریق به فرایندهای تصمیم‌گیری مهم شرکت‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود درمان‌های نوآورانه سریع‌تر و با ریسک کمتر برای بیماران فراهم شوند.

الگوریتم‌های این پلتفرم، در طراحی کارآزمایی‌های بالینی، نتایج بالینی، بیولوژی دارو، بودجه، مسیرهای نظارتی، بیماران و نشریات پزشکی، بیش از 1.5 بیلیون داده را ارزیابی می‌کنند تا پیش‌بینی و تحلیل دقیقی را ارائه کنند.

اینتلیجنسیا اعلام کرده که بودجه‌ی جذب‌شده را برای توسعه‌ی محصول و گسترش تیم‌های بازاریابی خود اختصاص خواهد داد. همچنین این استارتاپ به دنبال توسعه‌ی شراکت خود با مشتریان مختلف است تا بتواند داده‌های بیشتری را در الگوریتم‌های خود وارد کند.

منبع: mobihealthnews

همکاری سامسونگ با شرکت Lifesum برای ارائه اپلیکیشن تغذیه سالم در سری جدید ساعت‌های هوشمند

سامسونگ در سری جدید ساعت‌های هوشمند خود که در اواخر آگوست عرضه می‌شوند، از اپلیکیشن تغذیه سالم شرکت لایف‌سام (Lifesum) استفاده کرده است. اعلام شده این برنامه که در ساعت‌های هوشمند Galaxy Watch4 ارائه شده، پیگیری تغذیه و حفظ سلامت را از همیشه راحت‌تر می‌کند. این برنامه به کاربران امکان پیگیری میزان مصرف آب و غذا و عملکردهایی مانند پایش فعالیت، شمارش گام‌ها و تجزیه و تحلیل خواب را ارائه می‌کند.

استارتاپ سوئدی لایف‌سام، مستقر در استکهلم، ارائه‌‌دهنده‌ی یک اپلیکیشن پیشرو در تغذیه است که به کاربران در بهبود سلامت و رسیدن به اهداف تناسب‌اندام کمک می‌کند. این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد که وعده‌های غذایی و کالری خود را پیگیری کرده، برای وعده‌های غذایی برنامه‌ریزی و دستور طبخ غذاها را جستجو کنند.

این شرکت در اوایل امسال اعلام کرد که 50 میلیون کاربر ثبت شده در 250 کشور جهان دارد و یک هیئت مشاوره بهداشتی ایجاد کرده تا با ادامه به روزرسانی اپلیکیشن و افزودن ویژگی‌های جدید، فیدبک‌ها را دریافت کنند.

به گفته‌ی مدیرعامل این شرکت، کووید- 19 نشان داده بسیاری از شرایط زمینه‌ای که خطر ابتلا و آسیب از کووید را افزایش می‌دهند، مانند چاقی، دیابت نوع 2 و فشار خون بالا، به طور مستقیم با تغذیه مرتبط هستند.

منبع: prnewswire

ورود شرکت Sharecare به بازار سلامت خانگی، با اکتساب Carelinx به قیمت 65 میلیون دلار

 پلتفرم سلامت دیجیتال شِرکِر (Sharecare)، شرکت ارائه‌دهنده‌ی مراقبت‌های خانگی کِرلینکس (Carelinx) را با قیمت حدود 65 میلیون دلار خریداری و از این طریق رسما ورود خود به را به بازار سلامت خانگی اعلام کرد. این اکتساب، هجدهمین خرید شرکر از سال 2010 است.

شبکه کرلینکس دارای بیش از 450 هزار مراقب شامل دستیاران پرستاری دارای مجوز، متخصصان پرستاری، دستیاران پزشکی، مراقبین همراه و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت پزشکی و غیرپزشکی ماهر است. بیش از یک میلیون نفر امریکایی عضو مزایای Medicare، از طریق برنامه‌های بهداشتی ایالات متحده، به کرلینکس دسترسی دارند. کرلینکس به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای مراقبت در خانه، آماده‌سازی وعده‌های غذایی، خانه‌داری، تحرک و سایر نیازها، مراقبان خانگی پیدا کنند.

شرکر که اخیرا از طریق ادغام با یک شرکت SPAC به بازار عمومی عرضه شده، طیف وسیعی از محصولات خدمات سلامت دیجیتال از جمله ترک سیگار، کاهش وزن و مدیریت اضطراب را ارائه می‌دهد.

منبع: hitconsultant 

308 میلیون دلار سرمایه برای شرکت چینی MediTrust؛ پرداخت‌کننده خصوصی خدمات بهداشتی

 شرکت فناوری سلامت مدی‌تراست (MediTrust) شانگهای، در یک رویداد مالی 308 میلیون دلار سرمایه در سری C جذب کرد.

مدی‌تراست که در سال 2017 تاسیس شده، یکی از بزرگ‌ترین پرداخت‌کنندگان خصوصی مراقبت‌های بهداشتی چین است که از پلتفرم‌های یکپارچه برای شرکت‌های خدمات درمانی و بیمه استفاده می‌کند. یکی از مسیرهای اصلی تجاری این شرکت، پلتفرم Care2Pay است، یک پلتفرم خدمات پرداختی و مراقبت‌های بهداشتی که خدمات مراقبت آنلاین و مدیریت پزشکی ارائه می‌دهد. این پلتفرم دسترسی به داروهای مقرون به صرفه را برای بیماران مبتلا به شرایط مزمن و نادر که پوشش بیمه محدودی دارند، گسترش می‌دهد. این شرکت با 50 شرکت داروسازی و بیمه و بیش از 2000 داروخانه در بیش از 400 شهر همکاری می‌کند.

شرکت مدی‌‌تراست ادعا می‌کند که از طریق این پلتفرم در نیمه اول سال 2021 به بیماران کمک کرده تا حدود 300 میلیون یوان (46.2 میلیون دلار) در هزینه‌های درمانی خود صرفه‌جویی کنند.

این شرکت همچنین، یک بستر خدمات آنلاین مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های نادر را اجرا می‌کند و علاوه بر آن در بیش از 40 شهر از بیمه‌گذاران برای راه‌اندازی فعالیتشان حمایت کرده است.

منبع:mobi healthnews 

عنوان دستگاه تحول‌آفرین FDA برای برنامه مدیریت بیماری فیبرومیالژیا

 سوینگ تراپیوتیکس (Swing Therapeutics) که یک استارتاپ درمانی دیجیتال است، برای برنامه‌ی مدیریت فیبرومیالژیا با کمک گوشی هوشمند، عنوان طراحی دستگاه تحول‌آفرین FDA را دریافت کرد. این شرکت در سال 2019 تاسیس شده و در مجموع 9 میلیون دلار سرمایه در مرحله بذر جمع‌آوری کرده است. تمرکز شرکت بر مدیریت درد مزمن و به ویژه فیبرومیالژیا است. فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن با دردهای گسترده‌ی اسکلتی- عضلانی، خستگی، مشکلات خواب، از دست دادن حافظه و مسائل خلقی است.

سوینگ طی یک برنامه‌ی 12 هفته‌ای، از درمان پذیرش و تعهد (ACT)، شکلی از درمان شناختی رفتاری (CBT) استفاده می‌کند که به بیماران کمک می‌کند عوامل خارج از کنترل خود را بپذیرند و بر ایجاد تغییرات داخلی تمرکز کنند. این برنامه شامل درس‌های یادگیری روزانه و جلسات تعاملی است که به کاربران برای درک شرایط خود و توسعه مهارت‌هایی برای مدیریت شرایط خود کمک می‌کند.

برنامه‌ی دستگاه‌های تحول‌آفرین FDA به تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، امکان یک روند بازرسی نظارتی سریع‌تر را می‌دهد و این فرصت را ایجاد می‌کند تا در طول این زمان با آژانس هماهنگ شوند.  

منبع: techcrunch

طبقه‌بندی تومورهای مغزی با استفاده از مدل یادگیری عمیق در اسکن MRI سه‌بعدی

 تیمی از پژوهشگران در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، یک مدل یادگیری عمیق ایجاد کرده‌اند که می‌تواند فقط با استفاده از یک اسکن MRI سه‌بعدی، یک تومور مغزی را به عنوان یکی از شش نوع تومور رایج طبقه‌بندی کند.

به گفته‌ی محققان، این اولین مطالعه‌ای است که شایع‌ترین تومورهای درون جمجمه‌ای را مد نظر قرار داده و به طور مستقیم با استفاده از MRI سه‌بعدی، نوع تومور یا عدم وجود آن را تعیین می‌کند. صحت عملکرد این مدل برای تفکیک هفت کلاس تصویربرداری (یک کلاس سالم و شش کلاس تومور)، 93.35% بوده است. این مطالعه در ژورنال Radiology: Artificial Intelligence منتشر شده است.

شش نوع شایع تومور درون جمجمه‌ای عبارت از گلیومای با درجه بالا، گلیومای با درجه پایین، متاستازهای مغزی، مننژیوم، آدنوم هیپوفیز و نوروم آکوستیک هستند. مستندسازی این تومورها به شکل متداول، نیازمند هیستوپاتولوژی است که نیاز به برداشتن بافت از محل مشکوک به سرطان و بررسی آن در زیر میکروسکوپ دارد.

روش‌های یادگیری ماشینی و عمیق با استفاده از داده‌های MRI می‌توانند تشخیص و طبقه‌بندی تومورهای مغزی را به عملیاتی خودکار تبدیل کنند. این روش استفاده از MRI غیرتهاجمی، می‌تواند به عنوان عملکردی تکمیلی یا در برخی از موارد به عنوان جایگزینی برای بررسی‌های بافت‌شناسی استفاده شود.

منبع: digitalhealthnews

 جذب سرمایه 40 میلیون دلاری برای فناوری کمک به درمان سکته مغزی BrainQ

 شرکت برین کیو (BrainQ)، که ارائه‌‌دهنده‌ی فناوری درمانی برای سکته مغزی است، سرمایه‌ای حدود 40 میلیون دلار جذب کرد. با جذب این بودجه جدید، کل سرمایه شرکت برین کیو، به 50 میلیون دلار می‌رسد.

فناوری برین کیو از هوش مصنوعی و یک دستگاه پوشیدنی غیرتهاجمی برای ارائه‌ی درمان میدان الکترومغناطیسی به بیماران دچار سکته مغزی استفاده می‌کند. هدف این سیستم، تحریک بهبود عصبی در سیستم اعصاب مرکزی با تقلید از فرایندهای طبیعی همگام‌سازی شبکه‌ی عصبی است. این دستگاه قابل حمل می‌تواند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات به ابر متصل شود و دارای قابلیت ادغام با دستگاه‌های تله‌مدیسین است. این قابلیت امکان نظارت از راه دور بر جلسات درمان را از طریق اپلیکیشن مربوطه فراهم می‌کند.

در ماه فوریه، این دستگاه عنوان تحول‌آفرین FDA را دریافت کرده بود. پس از آن به دنبال کار برای تجاری‌سازی محصول، از بودجه‌ی به دست آمده برای آزمایش محوری چند مرکزی استفاده شد.

منبع: techcrunch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.