شکایت شرکت ماسیمو از اپل و درخواست برای حذف کلی اپل واچ سری 6 از بازار

0 348

شرکت تجهیزات پزشکی ماسیمو (Masimo)، شرکت اپل را به نقض حق ثبت اختراع متهم کرده و شکایتی را علیه این شرکت در کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده تنظیم کرده است. بلومبرگ که برای اولین بار این خبر را منتشر کرده، گزارش می‌دهد که این اتهامات به طور خاص در رابطه با ابزار سنجش اکسیژن خون در ساعت هوشمند سری شش اپل مطرح شده است. این ابزار از طریق عبور نور مادون قرمز از میان بدن، سطوح اکسیژن خون را اندازه‌گیری می‌کند.

شرکت ماسیمو در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پالس‌اکسی‌متری در سطح جهان است. در سال 2013، شرکت‌های اپل و ماسیمو ملاقاتی در مورد تلفیق فناوری ماسیمو در اپل واچ داشتند. پس از این ملاقات، اپل شروع به استخدام کارمندان ماسیمو، از جمله مدیر ارشد پزشکی این شرکت کرد.

در پاییز سال 2020، اپل ساعت سری شش را به بازار عرضه کرد0 و اعلام کرد که این نسخه‌ی اپل واچ می‌تواند اشباع اکسیژن شریانی را اندازه بگیرد. ماسیمو ادعا می‌کند که واردات و فروش این محصول چندین حق اختراع ماسیمو را نقض کرده و اسرار تجاری آن را نیز در بردارد. ماسیمو به دنبال حذف این محصول از بازار است و درخواست کرده که واردات، فروش، بازاریابی و تبلیغات اپل واچ سری شش به صورت دائمی متوقف شود.

در ژانویه سال 2020 نیز ماسیمو از اپل به اتهام سرقت اسرار تجاری و استفاده از اختراعات ماسیمو شکایت کرده بود.

منبع خبر: slashgear

جذب سرمایه‌ی 400 میلیون دلاری شرکت اتوماسیون بهداشت و درمان Olive در سری H

 شرکت اتوماسیون بهداشت و درمان اولیو (Olive) از جذب سرمایه‌ای 400 میلیون دلاری در سری H خبر داد. سرمایه‌ی جدید، ارزش‌گذاری اولیو را به 4 میلیارد دلار افزایش می‌دهد. شرکت اولیو از زمان تأسیس خود در سال 2012 توانسته مجموع 902 میلیون دلار سرمایه را جذب کند که 832 میلیون دلار آن از ماه مارس 2020 تأمین شده است.

اولیو به عنوان یک شرکت ارائه‌ی «نیروی کار هوش مصنوعی» شناخته می‌شود و طیف وسیعی از کارهای اداری خسته‌کننده و با حجم بالا را به صورت خودکار برای سازمان‌های خدمات بهداشت و درمان انجام می‌‌دهد. این سیستم می‌تواند برای رسیدگی به مجوزهای قبلی، مدیریت قراردادهای فروش و نظارت بر موجودی استفاده شود. جدیدترین خدمات این شرکت با نام Olive Helps، یک اپلیکیشن کامپیوتری است که کارکنان بهداشت و درمان را به صورت لحظه‌ای برای انجام وظایف روزمره یاری می‌دهد. این اپلیکیشن اکنون به صورت رایگان در دسترس عموم است. به گفته‌ی این شرکت، در حال حاضر بیش از 900 بیمارستان در بیش از 40 ایالت امریکا، از ابزارهای هوش مصنوعی اولیو استفاده می‌کنند.

بخشی از این سرمایه‌گذاری جدید برای کمک به بورسیه‌ی اولیو در نظر گرفته شده که مجموعه‌ای از جوایز کمک مالی برای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های تاریخی سیاه‌پوستان (HBCU ها) است.

منبع خبر: fiercehealthcare

همکاری شرکت توسعه‌ی هوش مصنوعی Vuno و سامسونگ الکترونیک برای ارائه‌ی یک سیستم رادیوگرافی تشخیصی مجهز به هوش مصنوعی

شرکت توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار هوش مصنوعی وونو (VUNO)، واقع در کره جنوبی، اعلام کرد که برای ارائه‌ی یک سیستم رادیوگرافی تشخیصی مجهز به هوش مصنوعی با شرکت سامسونگ الکترونیک وارد همکاری شده است. در این همکاری، راهکار تشخیصی هوش مصنوعی وونو که برای تصویربرداری اشعه ایکس از قفسه سینه طراحی شده است، با سیستم رادیوگرافی دیجیتال GM85 سامسونگ ادغام می‌شود.

سیستم GM85 سامسونگ از ویژگی‌های شارژ سریع و باتری طولانی‌‌مدت برای ایجاد راحتی بیشتر کاربر و کیفیت بالای تصاویر بهره می‌برد و طراحی فوق فشرده و سبک‌وزنی دارد. با استفاده از نرم‌افزار مبتنی بر اشعه ایکس وونو با نام Med-Chest، سیستم اشعه ایکس دیجیتال پرتابل GM85 می‌تواند با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، نتایج دقیق تشخیصی را بلافاصله در محل ایجاد نماید. این ابزار پشتیبانی تشخیصی می‌تواند در اتاق‌های اورژانس و بخش‌های مراقبت ویژه و یا در محیط‌های پزشکی با اتصالات شبکه‌ی محدود یا فاقد اتصال استفاده شود.

الگوریتم هوش مصنوعی GM85 وونو، می‌تواند به طور دقیق و فوری نابهنجاری‌های مشکوک در قفسه سینه‌ را که نشانگر بیماری‌های اصلی ریوی مانند سل، پنومونی و سرطان ریه هستند نشان دهد. این نرم‌افزار پنج مورد از رایج‌ترین علائم را تشخیص می‌‌دهد که شامل گره/ توده، پنوموتوراکس، تیرگی بینابینی، افیوژن پلورال، و سخت شدن هشتند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، GM85 در اواخر سال 2021 در کره جنوبی و سایر بازارهای مهم جهانی عرضه می‌شود.

منبع خبر: mobihealthnews

موفقیت تحول‌آفرین دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ در ساخت حسگرهای فیبر نوری جهت پایش پارامترهای پزشکی از درون بدن

دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ (PolyU) به موفقیتی تحول‌آفرین در زمینه‌ی حسگرهای فیبر نوری دست یافته است و پیاده‌سازی فناوری‌های پایش ایمنی برای نظارت پزشکی از داخل بدن را امکان‌پذیر ساخته است. تیم پژوهشی به سرپرستی پروفسور Hwa-yaw Tam، استاد فوتونیک و مدیر گروه مهندسی برق دانشگاه PolyU، ریزحسگرهای فیبر نوری جدیدی را تولید کرده‌اند که انعطاف‌پذیر، دارای سازگاری زیستی و بسیار حساس به تغییرات فشار بسیار کوچک درون بدن انسان هستند.

الیاف فیبر نوری سنتی از شیشه یا پلاستیک ساخته شده و برای پایش درون بدن انسان دارای اشکالات عمده‌ای هستند. تیم پروفسور Tam، با ساخت حسگرهای فیبر نوری جدید خود براساس یک ماده‌ی پلاستیکی پیشرفته به نام ZEONEX، اقدامی تحول‌آفرین در این عرصه انجام داد و مشکل الیاف سنتی را برطرف ساخت. حسگرهای پلاستیکی جدید نرم، حساس به رطوبت، و مقاوم در برابر خرد شدن هستند. همچنین از نظر شیمیایی بی‌اثر و دارای سازگاری‌پذیری زیستی بوده و می‌توانند در ابعاد فوق ریز ساخته شوند. این ویژگی‌های منحصربه‌فرد باعث می‌شود این سنسورها برای ادغام با ایمپلنت‌های پزشکی ایده‌آل باشند.

فناوری فیبر نوری به طور روزافزونی در کاربردهای پزشکی مانند ابزار دقیق جراحی، تجهیزات تشخیصی و تصویربرداری، یا دستگاه‌های پزشکی پوشیدنی مبتنی بر حسگر استفاده می‌شود.  علاوه بر موارد ذکر شده، این حسگرهای جدید امکان پیاده‌سازی کاربردهای نوینی در پزشکی از بهبود دقت جراحی تا ارائه‌ی روش‌های جدیدی برای پایش بهبود بدن از درون آن را فراهم می‌آورند. کاشت حلزون گوش هوشمند، پایش روند بهبودی شکستگی استخوان و هدایت نظارت در کاتتریزاسیون قلب برخی از مهمترین کاربردهای آینده این جسگرهای جدید است.

منبع خبر: prnewswire

اکتساب شرکت تشخیص خانگی Kit توسط شرکت سلامت مجازی Ro

شرکت سلامت مجازی رو (Ro) برنامه خود را برای خرید شرکت تشخیص در خانه‌ی کیت (Kit) با مبلغی نامشخص اعلام کرد. این دومین اکتساب این شرکت در دو ماه گذشته است.

شرکت کیت سیستمی را ایجاد کرده که امکان انجام مجموعه‌ای از نمونه‌گیری‌ها را برای بیماران در خانه فراهم می‌کند. بیماران می‌توانند با دانلود و نصب اپلیکیشن مربوط، به ویدیوهایی گام به گام در مورد نحوه‌ی اجرای آزمایش، و در صورت نیاز به پشتیبانی، دسترسی داشته باشند. آزمایش‌های قابل اجرا شامل ارزیابی خون از طریق نمونه‌گیری از خراش انگشت، آزمایش‌های فشار خون و ابزار اندازه‌گیری وزن هستند. بیمار نمونه‌ها را برای آزمایشگاه ایمیل کرده و پس از دریافت پیام اعلان، می‌تواند از طریق اپلیکیشن نتایج آزمایش خود را مشاهده کند.

با انجام این خرید، «رو» قادر خواهد بود که خدمات تشخیصی در منزل را از طریق پلتفرم مصرف‌کننده‌ی خود ارائه نماید. بیماران می توانند داده‌های خود را در پلتفرم «رو» مشاهده کرده و نتایج را با پزشک در میان بگذارند. انتظار می‌رود اکتساب‌های جدید انجام شده، به رشد قابلیت‌های تشخیصی این شرکت کمک کند.

منبع خبر: mobihealthnews

برنامه‌ی پژوهشی مشترک شرکت Omron و دانشگاه کیوتو برای استفاده از هوش مصنوعی در جلوگیری از حوادث قلبی عروقی

شرکت پزشکی اومرون هلث‌کر (OMRON Healthcare) و دانشگاه کیوتو در یک برنامه‌ی پژوهشی مشترک، به دنبال استفاده از هوش مصنوعی و یک مجموعه داده‌ی ابتکاری از سنجش‌های خانگی برای  جلوگیری از حوادث بیماری‌های قلبی عروقی هستند.

همکاری بین شرکت اومرون و دانشگاه کیوتو بر دو موضوع تحقیقاتی توسعه‌ی یک روش جدید مدیریت فشار خون و تجزیه و تحلیل فشار خون برای تشخیص زودهنگام رویدادهای قلبی- عروقی با استفاده از هوش مصنوعی متمرکز است.

در اولین مطالعه‌ی این برنامه‌ی تحقیقاتی، بررسی می‌شود که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند براساس نوسانات فشار خون روزانه و شبانه، ثبت‌های الکتروکاردیوگرافی خانگی و داده‌های سبک زندگی، روش‌های جدید بهبود فشار خون شخصی‌سازی شده را استنتاج کند. هدف این مطالعه دستیابی به مدیریت کارآمدتر فشار خون بالا است. تیم مشترک، برای توسعه‌ی این سیستم از مجموعه داده‌های بیولوژیک (مانند وزن بدن، ترکیبات بدن، حجم فعالیت و نسبت Na/K )، و عادات روزانه (سیگار کشیدن و نوشیدن) استفاده می‌کند. 

در این طرح تحقیقاتی چگونگی پیش‌بینی دقیق بیماری‌های قلبی- عروقی توسط هوش مصنوعی و در مراحل اولیه‌ی بیماری، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شرکت اومرون  به واسطه‌ی ماموریت Going for Zero برای حذف حمله قلبی و سکته مغزی در سطح جهانی شناخته شده است. در شش سال گذشته، این شرکت حوزه تجاری خود را از دستگاه‌های اندازه‌گیری فشار خون به ابزارهای نوآورانه‌‌ای مانند مانیتور فشار خون پوشیدنی و خدمات مدیریت مراقبت بهداشتی، توسعه داده است.

منبع خبر: Omronhealthcare 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.