معرفی یک پچ پوستی OLED انعطاف پذیر به عنوان ردیاب تناسب‌ اندام سامسونگ

0 489

در هفته‌ای که گذشت، سامسونگ یک پچ پوستی OLED انعطاف‌پذیر را معرفی کرد که به عنوان یک ردیاب تناسب‌اندام عمل می‌کند. در کنار نمایشگر، یک سنسور فوتوپلتیسموگراف (PPG) نیز در این پچ تعبیه شده است. این دستگاه به مچ دست کاربر متصل شده و می‌تواند ضربان قلب کاربر را به در لحظه ثبت کرده و نمایش دهد. این پچ هیچ مزاحمتی برای کاربر ایجاد نکرده و کاربر آنرا مانند بخشی از پوست خود احساس می‌کند. این ویژگی نقطه قوت این فناوری است که امکان سنجش طولانی‌مدت داده‌های بیومتریک را فراهم می‌کند. داده‌ها بدون نیاز به انتقال به دستگاه خارجی، بلافاصله روی صفحه قابل بررسی هستند. 

طبق آزمایشات انجام شده، این صفحه‌ی OLED تا کشش حدود 30%، عملکرد قابل اطمینانی را به همراه داشت. و پس از 1000 بار کشش همچنان عملکرد خود را حفظ می‌کند. این فناوری می‌تواند برای استفاده در محصولات پوشیدنی سلامت دیگر برای بزرگسالان، کودکان و نوزادان و همچنین بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص استفاده شود.

لینک خبر: SAMSUNG

ادغام 4.2 میلیارد دلاری استارتاپ بابیلون و ورود به بازار عرضه عمومی

چت بات سلامت دیجیتال بابیلون (Babylon) برنامه‌ی خود را برای ادغام 4.2 میلیارد دلاری با شرکت Alkuri Global Acquisition و ورود به بازار عرضه‌ی عمومی سهام اعلام کرد. نهاد ترکیبی تحت عنوان بابیلون و با نماد جدید (BBLN) در بازار نَزدَک (NASDAQ) فعالیت خواهد کرد. انتظار می‌رود این معامله در نیمه دوم سال 2021 انجام گیرد. این شرکت اعلام کرده که با اعلام خبر عمومی شدن، درآمد آن در سال 2020 پنج برابر شده است.

شرکت بابیلون مستقر در لندن که در سال 2013 تاسیس شده است، در ابتدا با بررسی علائم تریاژ فعالیت خود را آغاز نمود و سپس به سرعت توسعه پیدا کرد. خدمات بابیلون شامل دو بخش «بابیلون 360» و «خدمات ابری بابیلون» است. بابیلون 360، یک سرویس دیجیتال خدمات مراقبتی مبتنی بر ارزش است. امکانات آن شامل تریاژ دیجیتال، بازدیدهای ویدیویی آنلاین و مراکز مراقبت از شخص است. بیماران با استفاده از این سیستم می‌توانند شخص یا سرویس ارائه‌‌‌دهنده‌ی خدمات مراقبتی خود را انتخاب و یک برنامه‌ی شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنند و بیماری‌های مزمن را مدیریت نمایند. خدمات ابری بابیلون نیز خدمات زیرساختی را به ابزارهای خودمراقبتی دیجیتال ارائه می‌کند.

لینک خبر: FierceHealthcare

اعلام جدیدترین به روزرسانی‌ ویژگی‌های سلامت آیفون و اپل واچ در WWDC 2021

در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان اپل (WWDC)، این شرکت تعدادی از جدیدترین بروزرسانی‌های آیفون و اپل‌واچ در زمینه‌ی سلامت و تندرستی را اعلام کرد.

بزرگ‌ترین به‌روزرسانی اعلام شده در اپلیکیشن سلامت، یک بیومارکر جدید برای ارزیابی ثبات راه رفتن، با نام  Walking Steadiness است. این برنامه از سنسورهای حرکتی داخلی آیفون و داده‌های پژوهشی برای ایجاد یک بیومارکر استفاده می‌کند که هرگونه مشکل در راه رفتن کاربر را به وی اطلاع می‌دهد. سنسورهای داخلی به صورت خودکار ویژگی‌هایی مانند سرعت و یکنواختی راه رفتن، طول قدم‌ها، زمان هر گام، و برخی اطلاعات دیگر را اندازه‌گیری می‌کنند و در مجموع بینشی قدرتمند در مورد تغییرات در تعادل، ثبات و هماهنگی به کاربر ارائه می‌شود.

در جدیدترین سیستم عامل آیفون، در بخش تفسیر نتایج آزمایشگاهی، امکانات بیشتری شامل شرح تفصیلی‌تر نتایج آزمایش و محدوده‌های مورد انتظار است.

علاوه بر موارد فوق، گزینه‌های جدیدی نیز برای به اشتراک‌گذاری داده‌های سلامت معرفی شده است. ویژگی‌های جدید، به اشتراک‌گذاری ایمن داده را با مراقبان بیمار اعم از مراقب حرفه‌ای و اعضای خانواده آسان‌تر می‌سازد. اپل برای تسهیل به اشتراک‌گذاری داده‌های کاربران با پزشکان، به صورت مستقیم با چند ارائه‌‌دهنده‌ی عمده‌ی پرونده سلامت الکترونیک ادغام می‌شود. برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات سلامت با افراد خانواده، آنها نیز باید به گوشی با سیستم عامل IOS دسترسی داشته باشند. کاربر مشترک می‌تواند روندها را مشاهده کرده یا در مواقع لزوم اعلان دریافت کند.

ویژگی‌ها و بروزرسانی‌های جدید مرتبط با سلامت در اپل واچ نیز شامل ویژگی‌های مراقبه و ذهن‌آگاهی، تمرینات جدید مانند تای‌چی و پیلاتس و امکان ردیابی میزان تنفس در اپلیکیشن خواب است.

لینک خبر: MobileHealthNews

جذب سرمایه 140 میلیون دلاری استارتاپ مراقبت مزمن  Thirty Madison و پیوستن به یونیکورن‌های سلامت

پلتفرم مدیریت مراقبت مزمن Thirty Madison موفق شده است تا در جذب سرمایه سری C، سرمایه‌ی به مبلغ ۱۴۰ میلیون دلار دریافت کرد. با این سرمایه‌گذاری جدید، ارزش این شرکت به بیش از 1 میلیارد دلار رسیده و این استارتاپ به باشگاه‌ یونیکورن‌های سلامت پیوسته است. در این استارتاپ، کاربران می‌توانند از طریق ویزیت‌های مجازی پزشکی، برای هر بیماری مزمن، طیف وسیعی از درمان‌های دارویی را سفارش دهند.

لینک خبر: mondaq

شرکت Synchron موفق به جذب سرمایه 40 میلیون دلاری برای توسعه‌ی فناوری واسط مغز- کامپیوتر کاشتنی شد

شرکت سینکرون Synchron مستقر در نیویورک، موفق شده است تا در جذب سرمایه سری B، سرمایه‌ای به مبلغ ۴۰ میلیون دلار دریافت نماید. این سرمایه برای گسترش فناوری واسط مغز- کامپیوتر کاشتنی کمتر تهاجمی (Minimally Invasive Implantable BCI) به این شرکت اختصاص یافت.

این فناوری از رگ گردن برای دسترسی به مغز استفاده می‌کند. پلتفرم پروتز عصبی حرکتی سینکرون به افراد دچار معلولیت جسمی و فلج اندام‌ها برای ایجاد توانایی کنترل دستگاه‌های دیجیتال کمک می‌کند. این پروتز برای تبدیل افکار مرتبط با حرکت به دستورات بی‌سیم بلوتوث طراحی شده که امکان برقراری ارتباط بین بیمار و اطرافیان، و بهبود عملکرد روزانه را فراهم می‌کند. 

لینک خبر: bussinesswire

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.