بازیابی زندگی از اختلال OCD

0 833

ان. او. سی. دی. یک پلتفرم مبتنی بر تلفن همراه برای درمان وسواس فکری- عملی (OCD) است که امکان انجام جلسات آنلاین مشاوره و درمان، و پشتیبانی بین جلسات را فراهم می‌کند.

کشور

آمریکا

سال تاسیس

2014

وبسایت

www.treatmyocd.com

این استارتاپ چه مشکلی را برطرف میسازد؟

وسواس فکری- عملی، بیش از 180 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از 10 وضعیت ناتوان‌کننده رتبه‌بندی شده و هزینه‌ی درمان آن سه برابر بیشتر از افسردگی است. با این وجود، بیش از 90 درصد بیماران مبتلا به آن، به دلیل مسائلی مانند انگ اجتماعی یا تشخیص نادرست، امکان دسترسی به مراقبت موثر را ندارند. در نتیجه، بیماران مبتلا به OCD اغلب تحت درمان قرار نمی‌گیرند و در سکوت از آن رنج می‌برند. به همین دلیل به این بیماری، لقب «بیماری مخفی» داده‌اند.

پلتفرمی برای تشخیص و درمان آنلاین اختلال OCD

ان. او. سی. دی. یک اپلیکیشن سلامت روان است که از تکنیک‌های درمان شناختی- رفتاری برای کمک به درمان بیماران مبتلا به اختلال وسواس فکری- عملی (OCD) بهره می‌برد. این برنامه با شناسایی آنلاین بیماران OCD و مدیریت آنها با استفاده از پلتفرم درمانی مبتنی بر شواهد، به درمان این اختلال می‌پردازد. در این برنامه، بیماران می‌توانند به متخصصان سلامت روان دارای مجوز دسترسی داشته باشند. تیم درمانگر شامل مشاوران، روان‌شناسان و مددکاران اجتماعی، تحت مدیریت یک تیم خبره‌ی بالینی قرار دارند و کاملا آموزش دیده‌اند که از تکنیک ERP (مواجهه‌درمانی) که موثرترین درمان OCD است، استفاده کنند. پزشکان می‌توانند مصاحبه‌های تشخیصی آنلاین، ارزیابی و درمان از راه دور را از طریق ملاقات‌های ویدیویی و پشتیبانی مبتنی بر پیام متنی ارائه دهند.

این پلتفرم در فاصله‌ی بین جلسات درمان نیز از طریق ابزارهای خودیاری مجهز به فناوری و مشارکت در جامعه‌ی همتایان، پشتیبانی تمام وقت و کاملی را برای فرد ارائه می‌دهد. در جامعه‌ی همتایان، افراد مبتلا به OCD عضو هستند و این فرصت را دارند تا داستان خود را به اشتراک گذاشته و از دیگران بیاموزند.

اپلیکیشن ان. او. سی. دی. که هم در نسخه iOS و هم Android در دسترس است، برای بیماران  امکان تهیه یک برنامه سلامتی بلندمدت را فراهم می‌کند تا پیشرفت درمان خود را بین ویزیت‌ها پیگیری کنند.

محصول این استارتاپ چه مزیتی نسبت به دیگر رقبا دارد؟

1- امکان انجام جلسات تشخیص و درمان آنلاین

2- شخصیسازی برنامه درمان

3- پوشش تمام زیر انواع اختلال OCD

4- پشتیبانی مداوم در تمام ساعات شبانهروز

استفاده از محصول استارتاپ ان. او. سی. دی. چه نتایجی به همراه داشته است؟

در مطالعه‌ای که توسط پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا انجام شد، نشان داده شد که استفاده از پلتفرم درمانی ان. او. سی. دی، طی هشت هفته، به طور متوسط باعث کاهش 40 درصدی علایم OCD می‌شود. از نظر بالینی اثبات شده که این درمان اختلال و ناراحتی ناشی از علایم OCD را تا 90 درصد بهبود می‌بخشد.

ان. او. سی. دی. در سال 2020 موفق به کسب جایزه نوآوری شیکاگو شد.

بنیان‌گذار این استارتاپ چه کسی است؟

استفن اسمیت (Stephen Smith) بنیان‌گذار و مدیرعامل ان. او. سی. دی.، دارای مدرک کارشناسی هنر و زبان چینی است.

او در زمان اوج موفقیت و درخشش در کالج دچار اختلال وسواس و افسردگی شد که افت شدید موقعیت اجتماعی و تحصیلی را برایش به همراه داشت. جستجو و پیمودن مسیرهای متعدد و دشوار و صرف زمان و هزینه بسیار زیاد برای دستیابی به تشخیص و درمان مناسب، باعث شد به فکر ایجاد راهکار درمانی در دسترس‌تر و مقرون به صرفه‌تری برای اختلال OCD بیفتد و استارتاپ ان. او. سی. دی. را راه‌اندازی کند.

اسمیت به دلیل تلاش فراوان و رشد چشمگیر استارتاپش، در سال 2021 در لیست سی کارآفرین برتر زیر سی سال در حوزه سلامت مجله فوربس و جزو قابل‌توجه‌ترین کارآفرینان سال 2020 Crain قرار گرفت.

استارتاپ ان. او. سی. دی. از چه مدل درآمدی استفاده می‌کند؟

این اپلیکیشن یک ماه به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار میگیرد و پس از آن باید بابت استفاده از خدمات آن، اشتراک ماهیانه 15 دلار در ماه پرداخت شود.

این استارتاپ در جذب سرمایه چگونه عمل کرده است؟ 

استارتاپ ان. او. سی. دی. طی 5 دور سرمایه‌گذاری، 50 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و در حال حاضر در سری B سرمایه‌گذاری قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.