سیتیزن، دسترسی کامل به اطلاعات پزشکی شخصی

0 493

استارتاپ سیتیزن به بیماران این امکان را می‌دهد که پرونده‌های پزشکی و  اطلاعات کامل سلامت خود را به صورت دیجیتالی جمع‌آوری کرده و به اشتراک بگذارند.

کشور

آمریکا

سال تاسیس

2017

وبسایت

www.ciitizen.com

این استارتاپ چه مشکلی را برطرف میسازد؟

یکی از موانع بزرگ بیماران به خصوص بیماران مبتلا به سرطان یا بیماری‌های خاص، جمع‌آوری پرونده‌های پزشکی است. زمانی که حجم اطلاعات و داده‌های سلامت زیاد می‌شود، ذخیره صفحات بسیار زیاد اطلاعات می‌تواند یک چالش مهم باشد. به اشتراک‌گذاری صفحات زیاد در قالبی که پزشکان یا مراقبان بتوانند به سرعت برای تصمیم‌گیری در مورد درمان بررسی کنند، تقریبا غیرممکن است.

گردآوری و به اشتراک‌گذاری پرونده‌های سلامت دیجیتال با سیتیزن

دسترسی به تمام داده‌های بیمار شامل آزمایش‌های خون، تصویربرداری، ژنومیک و غیره، به صورت یک جا، برای هماهنگی مراقبت از بیمار و دادن فرصت به او برای تصمیم‌گیری به بهترین شکل و با آگاهی کامل، بسیار مهم است.

سیتیزن یک پلتفرم فناوری سلامت است که به بیماران مبتلا به سرطان و اختلالات عصبی نادر این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مربوط به سلامت خود را جمع‌آوری و دیجیتالی کنند و به اشتراک بگذارند. از این طریق به بیماران در کنترل کامل پرونده‌های پزشکی خود برای دسترسی به گزینه‌های درمانی بیشتر کمک می‌کند. همچنین سیتیزن بیماران را قادر می‌سازد تا از روش‌ها و کارآزمایی‌های بالینی مرتبط با بیماری خود مطلع شوند، برای تسریع درمان، اطلاعات خود را با محققان به اشتراک بگذارند و در کارآزمایی بالینی شرکت کنند.

سیتیزن از موتور یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا با استفاده از هزاران صفحه از سوابق سلامت بیمار یک خلاصه از اطلاعات آماده برای پژوهش ایجاد کند، که خلاصه پژوهشی سیتیزن (Ciitizen Research Summary) نامیده می‌شود. در صورت رضایت بیمار این خلاصه پژوهشی در اختیار سازمان‌های پژوهشی قرار می‌گیرد. این اطلاعات برای پژوهشگران کارایی ایجاد کرده، هزینه و مشکل نیروی کار سازمان‌ها را کاهش می‌دهد.

محصول این استارتاپ چه مزیتی نسبت به دیگر رقبا دارد؟

1-     امکان کنترل تمام اطلاعات پزشکی شخصی

2- فراهم آوردن امکان تصمیمگیری آگاهانه

3- امکان مشارکت بیمار در پژوهش‌ها

4-     فراهم آوردن اطلاعات پژوهشی دقیق و کامل 

این استارتاپ در صنعت سلامت چگونه عمل کرده است؟

به گفته وبسایت سیتیزن، تاکنون 16 میلیون بیمار از پلتفرم آن استفاده کرده‌اند و بیش از 5 میلیارد گزارش و نتیجه و 83 میلیون سند تداوم مراقبت (CCD) در آن ذخیره شده است. سازمان‌های متعددی در آمریکا با سیتیزن همکاری می‌کنند.

شرکت سیتیزن در اوایل سال 2021، استارتاپ تبادل اطلاعات سلامت استلا تکنولوژی (Stella Technology) را با هدف بهبود دسترسی بیماران به سابقه کامل سلامتی خریداری کرد. استلا از پیشگامان تبادل اطلاعات محسوب می‌شود و راه‌حل‌هایی برای بهینه‌سازی گردش کار و یکپارچه‌سازی داده‌ها ارائه می‌کند. 

شرکت آزمایش ژنتیک پزشکی Invitae در اواخر سال 2021 استارتاپ سیتیزن را به ارزش 325 میلیون دلار خریداری کرده است.

بنیان‌گذاران این استارتاپ چه کسانی هستند؟

آنیل ستی (Anil Sethi): بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سیتیزن، دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی از دانشگاه جان هاپکینز است. او طی 32 سال هفت شرکت فناوری سلامت تاسیس کرده است. استارتاپ قبلی آقای ستی، با نام گلیمپس (Gliimpse)، توسط شرکت اپل خریداری شد و او مدتی در سمت مدیر استراتژی سلامت اپل فعالیت می‌کرد.

برایان کارلسن (Brian Carlsen) فارغ‌التحصیل علوم کامپیوتر، هم‌بنیان‌گذار و مدیر انفورماتیک بالینی شرکت سیتیزن است.

سیتیزن از چه مدل درآمدی استفاده می‌کند؟

خدمات استارتاپ سیتیزن برای بیمارانی که از آن استفاده می‌کنند رایگان است. مدل درآمدی این استارتاپ به این صورت است که در صورت رضایت بیمار سوابق وی در ازای مبلغی در اختیار سازمان‌های تحقیقاتی قرار می‌گیرد.  

جذب سرمایه استارتاپ سیتیزن:

این استارتاپ طی دو دور، 20 میلیون دلار سرمایه جذب کرده و در سری A سرمایه‌گذاری قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.