پیل‌پَک، تمام خدمات داروخانه‌ای در یک بسته

0 631

پیل‌پَک یک داروخانه آنلاین با خدمات کامل است که داروها را براساس دوز و زمان مصرف دستهبندی کرده و در یک پک کامل درب منزل تحویل می‌دهد.

کشور

آمریکا

سال تاسیس

2013

وبسایت

www.pillpack.com

این استارتاپ چه مشکلی را برطرف میسازد؟

دریافت دارو و مدیریت مصرف آن همواره یکی از مشکلات بیماران بوده است. نیاز به مراجعات متعدد به داروخانه، صرف زمان‌های قابل‌توجه در صف، عدم دریافت راهنمایی درست و شفاف، فراموشی مصرف دارو و گیج شدن در تنظیم زمان‌های مصرف (به خصوص زمانی که یک بیمار نیاز به مصرف چندین داروی متعدد در طول روز دارد)، نیاز به مراجعه به پزشک برای تجویز مجدد یک نسخه و مشکلات مرتبط با بازپرداخت بیمه، برخی از مواردی هستند که بیماران با آن مواجه هستند.

پیل‌پک، دسترسی و مدیریت مصرف دارو، آسان‌تر از همیشه

استارتاپ پیل‌پک یک داروخانه آنلاین است که خدمات دارویی را در اختیار مشتریان خود، به ویژه افرادی که چندین دارو مصرف می‌کنند، قرار می‌‌دهد. دوزهای دارویی که هر فرد به صورت روزانه مصرف می‌کند برحسب روز و زمان مصرف دسته‌‌بندی شده و در پک‌های جداگانه‌ای در یک بسته‌بندی قرار می‌گیرند. جعبه محتوی این پک‌ها به صورت ماهانه، درب منزل در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. هر بسته شامل یک برچسب دارویی است که تصویر هر قرص و نکات مربوط به نحوه مصرف آن را نشان می‌دهد.

در زمان پر کردن فرم درخواست دارو، بیمار بیمه‌های درمانی طرف قرارداد و اطلاعات پزشک معالج خود را در سیستم وارد می‌کند. استارتاپ پیل‌پک با اغلب شرکت‌های بیمه همکاری می‌کند و به صورت خودکار داروها را با لیست بیمه تطبیق داده و روش پرداخت مناسب برای هر بیمار را مشخص می‌کند. از سویی در صورت نیاز، با تماس با پزشک امکان تجدید نسخه دارویی بیماران را فراهم می‌کند. پیل‌پک تمامی این خدمات را رایگان ارائه کرده و بیمار فقط هزینه‌ی دارو را پرداخت می‌کند.

پیل‌پک از یک پلتفرم نرم‌افزاری به نام PharmacyOS بهره می‌برد. این برنامه امکان دسترسی و مدیریت خدمات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین این استارتاپ پشتیبانی در زمینه‌ی ارائه خدمات و پاسخ به سوالات دارویی را به صورت 24 ساعته در اختیار بیماران قرار می‌دهد.

چه مواردی پیل‌پک را از رقبا متمایز می‌سازد؟

1- دسته‌بندی داروها برحسب دوز و ساعت مصرف

2- امکان تعیین روش پرداخت

3- ارتباط با بیمه‌ی درمانی و پزشک معالج بیمار برای بازپرداخت و تجویز مجدد نسخه

4- صرفه‌جویی در زمان

در حال حاضر این استارتاپ در بازار سلامت چه شرایطی دارد؟

 

در سال 2018 شرکت آمازون، استارتاپ پیل‌پک را با قیمت 750 میلیون دلار خریداری کرد و در حال حاضر به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های مستقل آن فعالیت می‌کند. خدمات استارتاپ پیل‌پک در تمام ایالات امریکا در دسترس است.

بنیان‌گذاران این استارتاپ چه کسانی هستند؟

تی. جی. پارکر (TJ Parker): مدیر اجرایی پیل‌پک، و دارای مدرک دکتری داروسازی از کالج داروسازی و علوم سلامت ماساچوست (MCPHS)، است. او همچنین عضو هیئت مدیره شرکت RxArt (کمک به درمان کودکان با هنر بصری) و معاون داروخانه شرکت آمازون است. پارکر در سال 2015 به عنوان یکی از برگزیدگان 30 کارآفرین موفق زیر 30 سال مجله فوربس در بخش خدمات سلامت انتخاب شد.

الیوت کوهن (Elliot Cohen): هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد محصول در استارتاپ پیل‌پک، دارای مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا و MBA از دانشگاه MIT است. او پیش از این هم‌بنیان‌گذار شرکت‌های Hacking Medicine at MIT (در زمینه آموزش و توانمندسازی کارآفرینان) و Corengi, Inc (ساخت نمونه‌های اولیه برای آزمایش‌های بالینی) نیز بوده است.

پیل‌پک از چه مدل درآمدی استفاده می‌کند؟

پیل‌پک دارو را به صورت مستقیم و درب منزل در اختیار مشتریان قرار میدهد و از مدل درآمدی B2C بهره می‌برد.

روند سرمایه‌گذاری در استارتاپ پیل‌پک 

این استارتاپ طی شش دوره سرمایه‌گذاری، 93.9 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. در حال حاضر در شرایط بازار ثانویه قرار دارد و در سال 2018 توسط شرکت آمازون خریداری شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.