استارتاپ اِمبارک، تحلیل ژنتیکی سگ‌های خانگی

0 843

استارتاپ امبارک در حوزه سلامت دیجیتال فعالیت می‌کند. این شرکت با استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌های ژنتیکی سگ‌های خانگی، نژاد، ریسک ابتلا به بیماری و وضعیت جسمی سگ‌های خانگی را بررسی کرده و گزارشی به صاحب حیوان ارائه می‌دهد.

کشور

آمریکا

سال تاسیس

2015

وبسایت

www.embarkvet.com

 

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

شناسایی ترکیب نژادی در سگ‌ها برای بسیاری از پرورش‌دهندگان این حیوان و صاحبان حیوانات خانگی اهمیت دارد. یکی از ملاک‌های انتخاب اغلب کسانی که حیوان خانگی را به سرپرستی پذیرفته و یا خریداری می‌کنند، نژاد می‌باشد. این در حالی است که تشخیص اصالت نژاد بدون انجام آزمایش‌های ژنتیکی کار بسیار دشواری است.

علاوه بر آگاهی از اصالت نژاد، اطلاع از ریسک ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای می‌تواند نقش بسزایی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها داشته باشد. تغذیه و نوع فعالیت اختصاصی در نژاد‌های مختلف حیوانات خانگی با یکدیگر تفاوت داشته و اکثر صاحبان حیوانات خانگی به صورت اختصاصی به این موضوع توجه نمی‌کنند.

مشتریان این استارتاپ چه کسانی هستند؟

مشتریان این استارتاپ صاحبان سگ‌های خانگی و پرورش‌دهندگان سگ هستند.

امبارک،23andMe حیوانات خانگی

استارتاپ امبارک (Embark)، با استفاده از داده‌های ژنتیکی که از تحقیقات روی ژنتیک سگ‌های بومی و حیوانات خانگی در کشور‌های مختلف در اختیار دارد، نژاد و اجداد، ژن‌های مربوط به بیماری‌های مختلف و ریسک ابتلا به انواع بیماری‌ها و توالی‌یابی ژنی سگ‌های خانگی را پس از انجام آزمایش و توالی یابی بررسی کرده و گزارش کاملی از وضعیت عوامل خطر مربوط به سلامت و نژاد را به صاحب حیوان خانگی می‌دهد.

معرفی استارتاپ دامپزشکی

محصول استارتاپ

صاحب حیوان خانگی با مراجعه به اپلیکیشن و یا سایت این استارت، کیت امبارک را سفارش می‌دهد. این کیت شامل یک سواب (swab)، یک لوله آزمایش و دستورالعمل نحوه انجام این تست است. صاحب حیوان خانگی فقط لازم است این سواب را روی لثه و محوطه دهانی سگ بکشد تا به بزاق حیوان آغشته شود. سپس این نمونه توسط استارتاپ تحویل گرفته شده و به آزمایشگاه اِمبارک ارسال می‌شود.

این نمونه پس از استخراج ژن، توالی‌یابی شده و از نظر ژن‌های مرتبط با بیماری‌های مختلف مانند ژن FGF4، برای بررسی کندرودیستروفی، مشخصات نژادی مانند رنگ پوشش و چشم، اندازه، نوع تغذیه و غیره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سپس با استفاده از پایگاه داده‌های اختصاصی این استارتاپ که اطلاعات بیش از ۲۰۰ هزار داده‌ی ژنتیکی مربوط به ۳۵۰ نژاد مختلف در آن گردآوری شده‌است، این اطلاعات پردازش و گزارش نهایی در اپلیکیشن امبارک به صاحب حیوان نمایش داده‌می‌شود.

صاحب حیوان علاوه بر آگاهی از ریسک ابتلا به بیماری‌ها، اصالت نژاد و غیره می‌تواند این اطلاعات را برای بررسی و ارائه راهکار‌های مختلف جهت افزایش و بهبود کیفیت زندگی حیوان با دامپزشک خود به اشتراک بگذارد.

 

چرا استارتاپ امبارک نسبت به رقبا اهمیت دارد؟

۱. بررسی ریسک ابتلا به بیش از ۲۰۰ بیماری

۲. بانک اطلاعاتی وسیع‌تر نسبت به رقبا

۳. قیمت ارزان‌تر کیت‌ها نسبت به رقبا

بنیان‌گذاران این استارتاپ چه کسانی هستند؟

RYAN BOYKO

هم‌بنیان‌گذار، مدیرعامل استارتاپ امبارک و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه هاروارد و دکترای اپیدمیولوژی از دانشگاه ییل (YALE) است.

ADAM BOYKO

هم‌بنیان‌گذار، مدیر‌ علمی امبارک و استاد دانشکده دامپزشکی کرنل است. او فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر و دکترای زیست‌شناسی است و هم‌اکنون عضو گروه ژنتیک دامپزشکی دانشگاه کرنل است.

MATT SALZBERG

هم‌بنیان‌گذار استارتاپ امبارک و فارغ‌التحصیل رشته MBA از دانشگاه هاروارد است.

SPENCER WELLS

هم‌بنیانگذار و تا سال ۲۰۱۶ مدیر محصول امبارک بوده‌است. وی دارای مدرک دکترای ژنتیک جمعیت از دانشگاه هاروارد و فوق دکترای ژنتیک انسان از دانشگاه استنفورد است.

 

مدل درآمدی امبارک چیست؟

مدل درآمدی این استارتاپ B2C و B2B و براساس فروش کیت‌ها به مراکز پرورش سگ‌، موسسات تحقیقاتی و صاحبان حیوانات خانگی می‌باشد.

امبارک دو نوع کیت را به فروش می‌رساند. نوع اول فقط جهت بررسی نژاد سگ به قیمت ۱۳۰ دلار که بیشتر مراکز پرورشی آن را تهیه می‌کنند و نوع دوم به قیمت ۲۰۰ دلار علاوه بر نژاد، ریسک ابتلا به بیماری‌های مختلف و ویژگی‌های جسمی و فیزیولوژیک حیوان را نیز بررسی می‌کند.

تاسیس و سرمایه‌گذاری امبارک

استارتاپ امبارک کار خود را از سال ۲۰۱۵ در ماساچوست آغاز کرده و تاکنون موفق به جذب ۹۴.۳ میلیون دلار سرمایه  طی ۵ دور و از ۱۲ سرمایه‌گذار شده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.