آیرایت، یادآور اصلاح وضعیت بدنی

0 559

استارتاپ آپ‌رایت دستگاهی را طراحی کرده است که می‌تواند در صورت خم شدن و قوز کردن افراد به آن‌ها هشدار داده و مدت زمان قرار گرفتن در وضعیت نامناسب بدنی را اندازه‌گیری کند.

کشور فلسطین اشغالی
سال تاسیس 2014
وبسایت

 www.uprightpose.com

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

با بیشتر شدن زمان استفاده از وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه، لپ‌تاپ و غیره، قوز کردن و خم شدن گردن و ستون فقرات برای زمان طولانی بسیار بیشتر از گذشته شده‌است. بسیاری از مواقع افراد به دلیل مشغله‌ی کاری، توجه ویژه‌ای به وضعیت ایستادن، نشستن و حالت بدنی خود ندارند. قرار گرفتن در وضعیت نامناسب سر، گردن و ستون فقرات و قوز کردن طولانی مدت به مرور زمان می‌تواند باعث ایجاد مشکلات و اختلالات جدی در ستون فقرات و  اختلال در عملکرد افراد شود.

مشتریان این استارتاپ چه کسانی هستند؟

تمام افرادی که در هنگام انجام فعالیت‌های روزانه‌ی خود قوز می‌کنند. کسانی که از دردهای کمر و خستگی رنج می‌برند. 

آپ‌رایت گو به جنگ وضعیت نامناسب بدنی می‌رود!

استارتاپ آپ‌رایت دستگاهی را به نام upright Go طراحی کرده است که در قسمت پشت قفسه‌ی سینه روی ستون فقرات با استفاده از گردنبند یا چسب‌های مخصوص قرار می‌گیرد. در زمانی که فرد بیش از اندازه خم شده یا قوز کرده‌باشد دستگاه لرزیده و به فرد یادآور می‌شود که وضعیت بدنی خود را اصلاح کند. همچنین این دستگاه به اپلیکیشن مخصوص خود روی تلفن‌های هوشمند متصل شده و مدت زمان مناسب یا نامناسب بودن وضعیت خم شدن بدن و قوز کردن را در هر روز اندازه‌گیری کرده و پیشنهاد‌هایی برای رفع خستگی و اصلاح وضعیت بدن ارائه می‌دهد.

روی اپلیکیشن ورزش‌های مناسب بخصوص برای تقویت عضلات شانه، سرشانه، کمر و لگن به شخص نمایش داده‌می‌شود.

اشخاص می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن با متخصص‌های این استارتاپ ارتباط داشته باشند. با آنها جهت جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات حرکتی، ستون فقرات و غیره مشورت کنند.

در اپلیکیشن افراد می‌توانند انتخاب کنند که دستگاه موقع قوز کردن با لرزش به افراد هشدار دهد یا تنها میزان قوز کردن و خم شدن ستون فقرات را اندازه بگیرد.

چرا محصول آپ‌رایت نسبت به رقبا اهمیت دارد؟

 ۱. سبک بودن دستگاه و امکان استفاده برای ساعات طولانی

 ۲. پشتیبانی ۲۴ ساعته برای دستگاه و استفاده از اپلیکیشن

 ۳. تحلیل حالات مختلف به صورت روزانه

 ۴. امکان استفاده از دستگاه به مدت ۳۰ ساعت با هر بار شارژ

استفاده از این محصول چه نتایجی را به همراه داشته‌است؟

استفاده از این دستگاه طی دو هفته می‌تواند باعث تغییر در رفتار افراد شود. به گفته این استارتاپ، در مطالعه‌ای میان ۱۵ هزار کاربر، درد پشت به میزان ۴۶ درصد کاهش یافته و وضعیت نامناسب ستون فقرات هنگام نشستن را 65 درصد اصلاح کرده است.

بنیان‌گذاران:

ادد کوهن (Oded Cohen) بنیانگذار و مدیر عامل استارتاپ آپ‌رایت و دارای مدرک لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه حیفا و فوق لیسانس مدیریت کسب‌و‌کار از دانشگاه تل‌آویو است.

اُری فراوف (Ori fruhauf) هم‌بنیانگذار و مدیر ارشد خلاقیت این استارتاپ است. او دارای مدرک فوق‌لیسانس مدیریت کسب‌و‌کار از دانشگاه هرزلیا (Herzliya) است. 

مدل درآمدی آپ‌رایت چیست؟

مدل درآمدی این استارتاپ B2C و براساس فروش مستقیم محصولات و دریافت حق اشتراک برای استفاده از اپلیکیشن است.

دستگاه upright go به قیمت ۸۰ دلار و دستگاه upright go 2 با قیمت ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد. با هر محصول، ۱۰ چسب برای اتصال دستگاه به بدن در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. سری دوم دستگاه قابلیت نگهداری شارژ بالاتر و دقت بیشتری نسبت به سری اول را دارد.

قیمت هر گردنبند ۲۰ دلار و ۱۰ چسب اضافه، ۱۰ دلار می‌باشد.

هزینه استفاده از خدمات اپلیکیشن شامل ارائه ورزش‌ها و پیشنهادهای روزانه برای اصلاح وضعیت بدن، مشاوره با متخصص و پشتیبانی ماهیانه ۸ دلار و سالیانه ۴۸ دلار است.

تاسیس و سرمایه‌گذاری

این استارتاپ سال ۲۰۱۴ کار خود را در فلسطین اشغالی آغاز کرده و تاکنون موفق به جذب ۱۶ میلیون دلار سرمایه طی ۳ دوره شده‌است. ابتدای سال ۲۰۲۱ این استارتاپ توسط شرکت‌ داریوهلث (Dariohealth) به مبلغ ۳۱ میلیون دلار خریداری شد.

جوایز و تبلیغات

این استارتاپ از سال ۲۰۱۶ جوایز مختلفی در حوزه کارآفرینی پزشکی و سلامت دیجیتال دریافت کرده‌است.

آپ‌رایت برای تبلیغات محصول خود از بلاگر‌های شبکه‌های اجتماعی مانند بلاگر‌های اینستاگرام و یوتوبر‌ها استفاده می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.