المنت ساینس، محافظ راحت بیمار در برابر آریتمی قلبی

0 432

محصول المنت‌ساینس یک دستگاه پوشیدنی مجهز به اپلیکیشن تلفن همراه است که جهت تشخیص و درمان آریتمی‌های مهلک قلبی به کار می‌رود. 

کشور

امریکا

سال تأسیس

2011

وب‌سایت

https://www.elementscience.com/

چرا محصول این استارتاپ اهمیت دارد؟

بیماری‌های قلبی و عروقی اولین عامل مرگ و میر در جهان هستند که هر ساله حدود 17.9 میلیون نفر را به کام مرگ می‌کشانند. اغلب مرگ‌های ناگهانی قلبی در اثر آریتمی‌های قلب ایجاد می‌شوند. فقط در ایالات متحده بیش از نیم میلیون بیمار در معرض خطر موقت ریتم‌های قلبی کشنده هستند و هر ساله حدود 325 هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند. برخی از بیمارانی که خطر بروز آریتمی‌های تهدیدکننده‌ی زندگی در آنها بالا است، معیارهای لازم برای استفاده از دفیبریلاتور قابل کاشت را ندارند. برای این افراد گزینه‌ی درمانی دفیبریلاتور پوشیدنی پیشنهاد می‌شود. دفیبریلاتورهای پوشیدنی غیرتهاجمی هستند و خطر عفونت و مشکلات مطرح در دستگاه‌های قابل کاشت را مرتفع می‌سازند. اما سیستم‌های پوشیدنی موجود ممکن است از برخی جهات برای بیمار چندان راحت نباشند. این مسئله زمان‌های استفاده از دستگاه را محدود می‌کند.  

پچ پوشیدنی Jewel، آریتمی‌های مهلک قلبی را تشخیص داده و درمان می‌کند.

المنت ساینس یک شرکت سلامت دیجیتال است که بر توسعه راهکارهایی مبتنی بر پوشیدنی‌های با درجه‌ی بالینی، الگوریتم‌های یادگیری ماشین و درمان‌های نجات‌دهنده تمرکز دارد. هدف این شرکت مرتفع ساختن علل اصلی مرگ و بستری شدن، در بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی است که از بیمارستان به خانه منتقل می‌شوند. دستگاه‌های دیجیتالی شخصی‌سازی‌شده‌ی این شرکت برای افزایش کارایی و سهولت استفاده طراحی شده‌اند.

اولین محصول این شرکت، یک پچ پوشیدنی دفیبریلاتور به نام جِوِل (Jewel) است. این دستگاه وضعیت قلبی بیمار را به صورت پیوسته پایش کرده و از او محافظت می‌کند. با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، می‌تواند آریتمیهای مهلک قلبی را که منجر به مرگ ناگهانی قلبی (SCD) می‌شوند تشخیص داده و درمان کند. راحتی و کم عارضه بودن این دستگاه باعث می‌شود که بیماران زمان‌های بیشتری آن را پوشیده و روشن نگه دارند. پلتفرم «جول» از هر دو قابلیت تشخیصی و درمانی پشتیبانی می‌کند. این سیستم مجهز به یک اپلیکیشن تلفن همراه است که امکان ارسال دادهها و ارتباط با متخصص بالینی را برای بیمار فراهم می‌کند.

المنت ساینس به دنبال تعریف دوباره‌ی الگوی مراقبت از بیمار است.

این محصول چه مزیتی نسبت به سایر رقبا دارد؟

1-      ابعاد کوچک و استفاده آسان و راحت

2-  غیرتهاجمی و کم عارضه

3-  امکان محافظت مداوم از فرد در طول فعالیت‌های روزمره از جمله حمام کردن و خوابیدن

4-      امکان ارتباط مستقیم با متخصصان بالینی از طریق اپلیکیشن تلفن همراه

بنیان‌گذار استارتاپ المنت‌ساینس چه کسی است؟

بنیان‌گذار شرکت المنت‌ساینس دکتر عدی کومار (Uday Kumar) فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد و متخصص و الکتروفیزیولوژیست قلبی است. او در حال حاضر مدیرعامل و عضو هیأت مدیره‌ی شرکت المنت‌ساینس است و همزمان دو موقعیت شغلی دیگر را نیز هدایت می‌کند. بنیان‌گذار و عضو هیات مدیره در Sympara Medical (شرکت پزشکی با تمرکز بر توسعه درمان‌های جدید برای فشار خون بالا) و مدیر فلوشیپ برنامه‌های Biodesign جهانی در دانشگاه استنفورد است.

دکتر کومار پیش از این نیز موسس، مدیر ارشد پزشکی و عضو هیات مدیره شرکت iRhythm Technologies بوده است. شرکتی که راهکارهای پایش تشخیصی برای تشخیص و درمان آریتمی قلبی ارائه می‌کند.

مدل درآمدی این استارتاپ چگونه است؟

استارتاپ المنت ساینس هنوز مدل درآمدی و برنامه‌ی خود برای ارائه محصول را مشخص و اعلام نکرده است.

المنت‌ساینس در جذب سرمایه چگونه عمل کرده است؟

شرکت المنت ساینس که در سانفرانسیسکو مستقر است، موفق‌شده طی سه دوره، مجموعا 183.1 میلیون دلار سرمایه جذب کند. این شرکت در حال حاضر در سری C قرار دارد. اعلام شده که جذب سرمایه‌ی اخیر آن در سال 2020، برای ارائه محصول به بازار اختصاص داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.